Dalia Dalia komentáře u knih

Novicka Novicka Lisa Jackson

Napínavé jak kšandy od začátku do konce. Ráda si od autorky přečtu něco dalšího.

03.04.2021 5 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Tato kniha se četla sama. Příběh, který ve čtenáři rezonuje ještě dlouho potom, co jej přečetl. Alespon u mě tomu tak je. Takže s klidným svědomí dávám plný počet hvězd.

26.02.2021 5 z 5

Vražda o stříbrné svatbě Vražda o stříbrné svatbě Lee Harris (p)

Knihu jsem přečetla, ale stálo mě to určité sebezapření. Nudila mě.

14.02.2021 3 z 5

Nové Boříkovy lapálie Nové Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Na příbězích Boříka a jeho party jsem v podstatě vyrostla. Četla jsem je stále dokola a baví mě i jako dospělou. Ale! V Nových Boříkových lapáliích nenacházím kouzlo těch starých a při četbě jsem byla na mnoha místech eufemisticky řečeno "rozladěná". Snaha zasadit děj do doby dnešní současnosti je pro mě, jako pamětnici, poněkud smutná, protože Bořík, Mirek, Aleš a Čenda patří prostě jinam.

13.01.2021 2 z 5

Můj manžel má jinou, no a co?! Můj manžel má jinou, no a co?! Jitka Ludvíková

Od této knihy jsem sice nečekala hluboký čtenářský zážitek, ale něco, u čeho se zasměju, ano. Mé očekávání se však nenaplnilo. Snaha o vtip je zde příliš prvoplánová a humor jako takový je plytký, bez nápadu a osobitosti.

07.01.2021 2 z 5

Únik Únik Nora Roberts

Až na poměrně časté pasáže připomínající červenou knihovnu se mi kniha četla dobře a autorce se podařilo vtáhnout mě do děje.

31.12.2020 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Celá sága je napínavá, čtivá a zajímavá nejen fiktivním příběhem, ale také jeho zasazením do kontextu skutečných historických událostí.

15.10.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

Místy to skřípalo, co se stylistiky týče. Děj byl svižný, jednodušší... detektivka šmrncnutá červenou knihovnou. Odpočinková četba.

03.06.2020 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Napínavé čtení od začátku až do konce.

21.05.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Z hlavní hrdinky jsem měla pocit, že je živá pouze z kávy a vodky :-)) ... no, kniha je velmi čtivá, velmi napínavá, mnohem lepší než její filmová adaptace a řekla bych, že z celé série snad i nejpovedenější.

12.05.2020 5 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Dnes už jen vzpomínka ... milovala jsem tu knihu.

03.05.2020 5 z 5

Útěk s Luciferem Útěk s Luciferem Jeanne Schlageter

Jedna z mých hodně čtených knih v dobách dospívání. Hezký příběh, který jistě osloví nejednoho milovníka koní.

03.05.2020 5 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Tak nevím, zda jsem četla "zaručeně" skutečný příběh s tučnou porcí cukrové vaty, nebo nějakou romantickou sladkobolnou utopii? No jo, jsem holt skeptik, takže pro toto "dílko" zřejmě nejsem ta pravá cílová skupina. Prozaicky řečeno - nuda.

30.04.2020 1 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Čtivá, napínavá kniha, ale postava hlavní hrdinky nereálná.

23.04.2020 4 z 5

Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost) Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost) Kathy Lette

Knihu jsem si před lety koupila cestou z fakulty v jednom zastrčeném antikvariátu a netušila jsem, kolik zábavy si za těch dvacet ká čé nesu v tašce domů. Vtipná, čtivá a odpočinková záležitost.

22.04.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Opět se mi potvrdilo, že kniha je mnohem lepší a barvitější než filmová adaptace. Skvělé čtení!

22.04.2020 5 z 5

Vražda v Hell's Kitchen Vražda v Hell's Kitchen Lee Harris (p)

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale nakonec jsem si děj užila.

21.04.2020 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Tato kniha mě neskutečně rozčilovala. Snad proto, že sama jsem prošla těžkým onkologickým onemocněním, tak mě autorova ukňouranost přímo vytáčela. Asi mám jiný přístup k "životu po životě". Za mě palec dolů.

15.04.2020 odpad!

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Tato kniha byla ztrátou mého času a dočetla jsem ji s velkým sebezapřením. Jenom proto, že nerada odkládám nedočtené knihy. Hloupé, nezáživné, nic nedávající "dílo" Humor? Kde?

09.04.2020 odpad!

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Vydejme se do časů starověkého Egypta a prožijme život lékaře Sinuheta prostřednictvím jeho vypravění ...
Krásný příběh z dob vlády reformátorského faraona Achnatona.

06.04.2020 5 z 5