Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Všichni manželé si myslí, že jsou bohové. Jen kdyby jejich partnerky nebyly ateistky… Ale ještě nikdy žádná žena nezastřelila svého manžela, když právě vysával koberec, přestože veškerý vzájemný respekt je dávno ten tam. Vždyť život by měl ve čtyřicítce začínat a ne končit zatčením a obviněním z vraždy vlastního muže, jak se právě přihodilo Jazz Jardinové. A vtip přestává být vtipem… Příběh o ženách, které všechno nemají, zato všechno dělají. Příběh, díky němuž si od této chvíle budeme všechny pečlivě číst i dodatky malým písmem na svatebních smlouvách. Uctívej manžela, zbožňuj manžela, ale všechno, co můžeš, si nech napsat na sebe. A když vyžaduje snídani do postele, poraď mu, ať spává v kuchyni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79890/jak-zabit-manzela-a-dalsi-sikovne-tipy-pro-domacnost-79890.jpg 3.887
Žánr
Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno, Jota
Orig. název

How to kill your husband, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost)

Přidat komentář
Baja333
27. ledna

Tahle kniha by se dala nazvat jako napínavý román s nádechem detektivky a hooodně humoru. Mnohokrát jsem se upřímně při čtení zasmála nahlas. A o zvraty a překvapení nouze také nebyla. Za mne plný počet bodů.

Kryštofka
16.10.2020

Tak tohle byl humor podle mého gusta. Tetelila jsem se při čtení blahem a užila si i ten zkoumavý manželův pohled, když zahlédl titulní stránku knihy.
Až budou moje nálada i počasí ponuré a všichni budeme muset sedět zavření doma, určitě se ke knize vrátím. Což bude asi brzy.


cukrovka
13.06.2020

Knížka plná sarkasmu. S nadhledem a černým humorem nám autorka předkládá strasti a slasti manželského života žen středního věku. Styl vyprávění my ale úplně nesedl. v některých chvílích jsem se musela do čtení nutit, některé řádky přeskakovat.

Dalia
22.04.2020

Knihu jsem si před lety koupila cestou z fakulty v jednom zastrčeném antikvariátu a netušila jsem, kolik zábavy si za těch dvacet ká čé nesu v tašce domů. Vtipná, čtivá a odpočinková záležitost.

Rania
14.04.2020

Supr! Skvěle jsem se bavila???? doporučuji všem vdanym ženám s dětmi ???? trochu mi knížka připomínala seriál Zoufale manželky. Plno vtipných hlášek, kdy jsem se musela smát nahlas a dítě se mi budilo v nositku ???? napr.: “možná jsem zbytečně dlouho kojila...mám prsa jak indianska babička a k tomu pánevní dno na cimpr campr. To je to, co ti pred porodem nikdo jasne neřekne. Ze už se nikdy nezasmejes, aniž by jsis při tom neucvrkla....minule na te tvé party jsem se smála tak silene, až mi tekly slzy po nohách” ????

harena
12.03.2020

"Každý člověk si jednou uvědomí, že život neběží zrovna a přesně tak, jak si představoval.............Pro mne to bylo to, že jsem se probouzela sama v manželské posteli po noční můře sestávající se z obrazů Biančiných tanga kalhotek v zubech mého manžela a vzápětí jsem si uvědomila, že ležím uprostřed hejna lahví od vína a papírků od čokolády a že v televizi pořád ještě běží Trosečník...."

Je to už druhá knížka plná humoru od této spisovatelky psaná vtipným sarkasmem, který překvapivě vydrží až do poslední stránky, což obdivuji. Veliké osvěžení mezi jinými žánry, odpočinkové, příjemné čtení, ale mužům nedoporučuji :)))

Chytuš
06.03.2020

Naprosto nečekaně povedená a vtipně pojatá rozborka manželských vztahů, která zřejmě bude oblíbená hlavně u žen po čtyřicítce :-) Ale pozor - i pro muže se najde pár dobrých rad: například že orgasmu dosáhne jejich parnerka snadno, pokud jí položíte na čerstvě vysátý koberec (má to samozřejmě háček, neplatí to v případě, že by mužskou část napadlo tuto situaci vyřešit větou: "Miláčku, co kdybys vysála a pak na to hned vlítnem?")... Aneb ještě žádný muž nikdy nebyl zavražděn při provádění domácích prací.
S autorkou musí být vážně legrace, celá kniha je nadupaná vtipnými sarkastickými hláškami - především hlavní hrdinky Cassie, ale i obou jejích kamarádek. Při čtení jsem se místy válela smíchy a Cassiiny humorné postřehy mi už teď chybí... Vyprávěno s nadhledem, ale nejde o prvoplánovou zábavu, místy se svezete i na vážnější vlně. Jelikož je ale hlavní vypravěčka Cassie od přírody optimistka (pokud to jde, chodí po slunečné straně ulice), zvládne těžkosti s bravurou sobě vlastní.
Mimochodem knížku jsem si půjčila zanedlouho poté, co jeden kamarád manželovi půjčil (prý velmi vtipnou) knihu Základy mužského šovinismu. Musela jsem tedy rázně vrátit protiúder - donesla jsem domů "Jak zabít manžela" a plánovala, že budeme číst společně - každý to svoje a uvidíme :-) Manžela ale název knížky nechával úplně netečným. Je nutno podotknout, že se začaly obávat hlavně děti - nezapomenu ustaraný dotaz mladšího syna "Mami, o čem to je a proč to čteš?"... Co můžu nakonec posoudit, bavila jsem se určitě víc já. Základy mužského šovinismu leží kdesi rozečtené, takže manželův zájem o téma asi nebyl úplně tak velký. Každopádně děkuji neznámému kamarádovi (jehož identita je přede mnou střežena líp, než Vatikánské archivy), bez jehož knižního šovinistického tipu bych se k téhle knížce určitě nedostala s tak prioritním zájmem. A to by byla škoda.

TerezaaBaarova
16.01.2020

Kniha vůbec nebyla špatná, ze začátku zvláštní, musela jsem se trochu nutit do čtení. Potom mne pohltila a naopak jsem se těšila, co bude dál.
Postavy celkem sympatické tři kamarádky, které drží při sobě v dobrém i zlém a fajn zápletka.
Příjemný odpočinkový čtení pro ženy, matky.

1