Únik

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úspěšná fotografka Jo Ellen Hathawayová se domnívá, že rodnému domu s romantickým názvem Svatyně před mnoha léty unikla. Poté, co její matka náhle a bez vysvětlení zmizela a zanechala rodinu v troskách, strávila Jo ve Svatyni nejosamělejší období svého života. Přesto ji rozlehlá jižanská usedlost stále děsí ve snu. Ještě děsivější jsou fotografie, které jí kdosi neznámý posílá - záhadné detailní záběry pořízené skrytou kamerou, korunované nejotřesnějším snímkem, portrétem její dávno ztracené matky, nahé, krásné a mrtvé. Jo si uvědomí, že přišel čas vrátit se domů. Ostrovní hostinec, který v domě její odcizená rodina provozuje, oživí trpké vzpomínky. Postupně poznává, kdo ji sleduje, a nachází pravdu o tragické minulosti, která na její rodinu stále krutě doléhá. Hrozba, která Jo po letech přivedla domů, je jí však stále v patách a lidé na ostrově poznávají, že se Svatyně dokáže proměnit v nejnebezpečnější místo na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2404/big_unik-EDs-2404.jpg 4.3166
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Sanctuary, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Únik

Petruska95
03.05.2021

Ze začátku jsem se nemohla moc začíst. Knihu jsem odložila a sáhla po jiné od stejné autorky a tu jsem přečetla jedním dechem. Pak jsem se vrátila k téhle a dočetla jí. Kniha už mě potom bavila. Moc se mi líbil děj, skvělý nápad.

ewisek22
16.01.2021

Musím podotknout, že v žánru románů, má Nora jednoznačně lepší romány, které patří mezi její starší díla...aspoň z mého pohledu. Četla jsem ji již podruhé. A za mě opět super kniha. Co fakt Nora umí, jsou popisy krajin takovým způsobem, jako bych tam byla a cítila to dusno před bouří a pár prvních kapek. Zbožňuju ten ostrov...chtěla bych tam žít:) V knize je spoustu romantiky, ale to mi v ničem nepřekáží. Příjemným zpestřením jsou kapitoly s vrahovými myšlenkami a činy.


Dalia
31.12.2020

Až na poměrně časté pasáže připomínající červenou knihovnu se mi kniha četla dobře a autorce se podařilo vtáhnout mě do děje.

Lemurka
04.12.2020

Kniha se sice četla celkem dobře, ale byla to nuda. Dala by se zkrátit na polovinu. Zajímavé byly jen poslední 4 stránky, kdy ten konec zase byl zbytečně zrychlený.

Pejuška
18.10.2020

Kniha nebyla špatná, bavila mě, ale zkrátila bych ji o nějakých 100 stránek, protože mě pořádně chytla až někde v polovině. Nicméně zápletka chytlavá, líbilo se mi, jak se vztahy v rodině začaly pomalu ale jistě vyjasňovat, každý měl a má nárok na štěstí.
Nebýt výzvy, asi bych po této knížce nesáhla.

Phoenixx
05.10.2020

Moje nejoblíbenější kniha od Nory Roberts, přečteno celkem třikrát. Pravda, při posledním čtení už to pro mě nebylo takové terno, jako kdysi, ale i tak dávám 5*, protože je to prostě srdeční záležitost.

Luciska13
13.08.2020

Za mě asi zatím nejslabší kniha od autorky. Kniha mi místy přišla lehce chaotická a navíc rozuzlení a odhalení zápletky si podle mého názoru zasloužilo více pozornosti a propracování, celou dobu autorka udržuje čtenáře v napětí a přitom je celá zápletka tak trochu přitažená za vlasy.

moudivlacek
24.04.2019

Velice povedený psychologický román s prvky dramatu. Je tu někdo šílený s chorobným mozkem a šílenými názory na umění v oblasti fotografie, někdo, kdo velmi trpí a někdo, kdo si toho konečně všimne. Je tu také otázka vztahů v rodině, která byla před lety bolestně poznamenaná ztrátou blízkého. Musí se znovu naučit spolu žít a komunikovat. Vše se odráží i v protějšcích dospělých potomků.
Vynikající. Doporučuji.

1