Čarodějnice a vévoda

Mladá kuchařka Lena, která je už delší dobu na stopě ožehavému rodinnému tajemství, sotva může uvěřit svému štěstí, když dostane místo v zámecké kuchyni na dvoře vévody Zikmunda, a navíc získá mimořádnou důvěru mladé vévodkyně. Brzy ale pochopí, že prostopášným životem pověstný Zikmund má spadeno i na ni. Nic z toho nezůstane utajeno před bývalou vévodovou milenkou Almou, která touží po pomstě. Obviní z čarodějnictví šest žen, mezi nimi také Leninu tetu Els. Inkvizitor Heinrich Kramer plánuje nemilosrdný, rychlý proces. Nepočítá však s mladým právníkem Johannesem Merwaisem, který Lenu miluje. Mladý muž se bez bázně a s velkou obratností ujímá nevinných žen a dokáže porazit Kramera jeho vlastními zbraněmi. Následuje tvrdý zápas o jejich svobodu, podporovaný v neposlední řadě vévodou Zikmundem, který netuší, kdo Lena ve skutečnosti je...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31463/carodejnice-a-vevoda-31463.jpg 4.136

Die Hexe und der Herzog (2008)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

janadibelkova

Příjemné čtení, které nezklame, ale ani nijak zvlášť neohromí..každopádně fajn dárek pro kohokoli, kdo rád čte. Mohu jen doporučit.

Barbara182
16.12.2017

Nedočetla jsem :-( Byť anotace zněla dobře, kniha je na mě moc rozvleklá a nezáživná, hlavní hrdinka je přehnaně naivní, žádnou z postav si nemůžete oblíbit, protože autorka mezi nimi přeskakuje a drží se jen na povrchu, zkrátka nic pro mě :-(

irousek9
22.07.2016

Taky se mi to moc líbilo a jsem ráda i za historické dovysvětlivky na konci knihy, po jejich přečtení i kniha nabírá větší hodnotu,jelikož je napsána na pozadí těchto skutečných událostí a to mám raději,než vymyšlené historické romány. :-)

SeverusSnape
16.05.2016

Krásný historický román,s velmi napínavou zápletkou a velmi sympatickou mladou hrdinkou,Vás doslova vcucne do děje plného intrik a už Vás nepustí

tisha8409
21.07.2015

Dvě hvězdy za prokreslenost... ale jinak se to vleče, je to jen o životě v kuchyni, na zámku, o receptech, porodech a nevěře nebo tom, kdo s kým kde.
Skutečný hon začíná až po víc jak půlce.

Sarah01
16.11.2014

Moc pěkný příběh na pozadí skutečných historických událostí, vůbec jsem nevěděla o tom, že by někde ve středověku čarodějnické procesy dopadly pro někoho zproštěním obvinění.

Petronille
24.01.2014

Knihu jsem velice rychle přečetla, moc mě zaujala. Spisovatelka píše dobře a popisuje dobu z pohledu mladé dívky Leny. V příběhu se pořád něco děje, příběh Vás úplně vtáhne do děje. Lituji jen toho, že není napsaný druhý díl. Knihu vřele doporučuji

Leskodka
07.02.2013

Kniha se mi opravdu velmi pěkně četla, moc mě zaujala, těžko jsem ji na noc odkládala. Vřele doporučuji.

medvídě
18.04.2012

Musím říci, že se mi tento historický detektivní příběh s přidanou špetkou romantiky velmi zamlouval. Velmi čtivé a dobře napsané :) . Jsem zvědavá na další její knihy :) .. mohu knihu jen doporučit :)