čuřil čuřil komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Četl jsem jako dítě. Nedávno jsem si tuto knihu opět přečítal společně s dětmi.
Moc krásná knížka, krásné dobrodružné příběhy.

09.04.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Byl to dobrý kauf. Původně jsem z té knihy měl obavy. Ale vše bylo jinak. Tak knížka mě svým příběhem dostala. To vyprávění, to téma a příběh byl naprosto skvělí. Musím se přiznat, že jsem moc takových knížek nepřečetl. Doporučuju!

21.10.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Taktéž moje první setkání s tímto spisovatelem. A musím říct, že to bylo milé setkání.
Případ byl zajímavě zasazen do celkem povedeného prostředí. Povedená šéfka vyšetřování, pointa.... A i vcelku povedené vyřešení, ač už toto někde bylo.
Určitě nezůstane u jediné knížky a taky se těším na pokračování s komisařkou Fosterovou.

24.01.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zajímavá kniha. Trochu zase z jiného ranku než krimi, které jsem četl. Příběh byl povedený. Opět zasazený do zajímavého prostředí. Historická zápletka, sousedské vztahy.
Četla se dobře.

04.01.2022 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Jedna z mých neoblíbenějších knih vůbec. Opravdu moc povedená knížka nejen o přátelství, lásce, odvaze... Ale zejména o té (nejen) smutné době.
Určitě doporučuju.

09.04.2021 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Četl jsem jí už dávno, ale je to opravdu povedená knížka. Velice zajímavý pohled na přežívání a přežití v zajateckém táboře. Co vše je a schopen člověk udělat pro hlavně vlastní přežití. Doporučuju.

18.08.2020

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pěkná knížka, dobře se četla. Po dlouhé době česká krimi a zdařilá. Povedeně vykreslená krajina Beskyd, jejich samot a lidských osudů. Určitě se u této autorky podívám i po dalších kouscích.

08.01.2021 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Opět povedená kniha. Po Marťanovi přišla sic slabší Artemis, ale tato knížka se zase povedla. Skvěle vyprávěný příběh, průběh příprav i opakování chemie a fyziky, vše opravdu čtivě napsáno. Překvapivé setkání s nečekaným Rockym, výborným meziplanetárním mechanikem, spojencem a přítelem. I závěrečná pasáž se povedla. Jen jsem čekal mírně dramaticky smutnější konec. Ale určitě, tato knížka stojí za přečtení a doporučuju.

02.03.2022 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Trošku to trvalo, ale kniha stála zato. Určitě je to taková jiná oddechovka. Akorát mi přišlo, že předešlé knihy se Strikem a Robin měli větší náboj a švuňk. Ke čtení to ale bylo dobré a pohodové.

19.03.2021 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět, četlo se dobře. Ale zdá se mi že v tomto díle bylo až moc postav. A zápletka se ztraceným klukem, amuletem atd., prostě se mi tento příběh jevil jako až trochu více překombinován. Jinak ale pohodová česká kriminálka.

18.05.2021 3 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Je to už dříve co jsem jí četl, ale stále to je výborná kniha. Sic mám od pana Remarqua top někde jinde, u tohoto spisovatele nelze šáhnout snad vedle, doporučuju.

15.09.2020 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Toto bude ke čtení a aktuální pořád.
Je potřeba panu Krylovi poděkovat.

21.10.2019 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Výborná kniha. Je sice pravda, že jsem se ze začátku s touto knihou nemohl sčíst, ale postupně příběh nabíral na dramatičnosti. Až došlo k závěrečnému, povedenému vyvrcholení. A když si člověk uvědomí, že se tato kniha inspirovala skutečnou událostí, běhá vám mráz po zádech. Opravdu musím říct, že ten plný počet si tato kniha z mého pohledu zaslouží a určitě doporučuji.

08.04.2019 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Opět plný počet. Sice z toho co jsme schopni mrazí, ale tato kniha stojí zato - doporučuju!!!

29.12.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No já musím být a napsat, za mě tedy spíše zklamání. Opravdu jsem čekal více. Sic vyprávění alkoholičky, jak přichází až "přepadá" ze dne na den bylo dá se říci i poučné. Ale bylo toho přespříliš. Závěr sice vyvrcholil v příjemnou detektivku, nicméně to pro mě byla tato knížka zklamání.

05.04.2022 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Zase jsem se pořádně zasmál. Je to moc pěkně povedená a úsměvná sic válečná kniha.

13.05.2020 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Měl jsem s touto knihou problém, trvalo mi jí přečíst dost dlouho. Nečetla se vůbec lehce. Ale stálo to za to. Sice není vše, zejména latinské texty a debaty mezi mnichy vždy zcela jasné. Pohled do zákoutí mnišského řádu navíc s detektivní zápletkou byl ale sepsán velmi povedeně. Určitě doporučuju.

27.02.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velmi povedené nadčasové dílo. Velmi se mi líbilo. Ideopolicie, strana, ještě k tomu soudruzi a pak aby fakticky nebyla pravda, že 2+2 je skutečně 5 ?!

21.11.2013 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Opět se knížka dobře četla, jen to bylo tentokráte takové zdlouhavé. Spousta postav a přišlo mi, že hlavní děj je smrsknut do krátkého úseku na konci. Ale jinak v pohodě a určitě budu s touto spisovatelkou dále sledovat příběh hlavního hrdiny.

12.04.2021 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl, který navazuje na knihu selekce. Kniha dceru bavila ale spíše byl povedený 1 díl z této série.

25.01.2022 3 z 5