Cress Cress komentáře u knih

Mohla bych napsat to stejné, co u prvního dílu. U tohoto rereadingu jsem si více všímala chyb, ale stejně jsem si knihu užila. Autorka má skvělý styl psaní a 500 stran zhltnete za jedno odpoledne. Celkově se mi tento díl líbil snad ještě více než jednička. Bylo tady více jiskření, romantiky a Shakespeara. Pro všechny milovníky romantiky je tohle prostě povinnost.

29.07.2020 5 z 5

Co k tomu říct? Harry je prostě klasika a i když má svoje chyby, tak to bude vždycky 5 z 5.

29.07.2020

Knihu jsem četla již počtvrté. Autorka má velmi čtivý styl psaní, jakmile začnete, nemůžete přestat. Při tomto rereadingu jsem si více všímala chyb a nedostatků knihy. Ale i přesto zůstává moji nejoblíbenější romantickou sérií a rozhodně se k ní plánuju ještě vrátit.

23.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Harryho jako postavu moc nemusím a v tomhle díle je obzvlášť otravný, v tomhle díle to beru jako pozitivum. Autorka (jejíž jméno odmítám vyslovit) zvládla psychiku puberťáka opravdu skvěle. Harry reagoval, tak jak by reagovala spousta lidí jeho věku a celému příběhu to dodává na věrohodnosti. (Tohle zní trochu divně vzhledem k tomu, o čem kniha je, ale přiznejte, stejně jako já aspoň kouskem duše věříte, že kouzelnický svět opravdu existuje a váš dopis se jen trochu zpozdil.)

Navíc je tady Umbridgeová. Je to jedna z nejlépe napsaných záporných postav, kterou jsem v knize, kdy viděla. A myslím, že nejsem jedná, koho baví sledovat, jak se jí postupně učitelé i studenti vzpírají. Taky se konečně objevuje Lenka, což je moje nejoblíbenější postava.

Po dějové stránce je tenhle díl taky naprosto boží. Za mě rozhodně nejlepší díl z celé série.

19.07.2020 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

4,5
Moc děkuju autorce za poskytnutí e-knihy k recenzi.
Tahle kniha pro mě bylo milé překvapení. Po přečtení ukázky, jsem věděla, že bude hodně čtivá, ale skrývalo se v ní o mnoho více. Začátek je lehce zmatený, přece jen jsme v novém světě, nevíme, jak funguje magie, ale po pár kapitolách se to napraví. I když ve funkci světa a zákonech magie mám pořád trochu mezery, které autorka nejspíš vyplní v dalším díle (nebo to taky bylo někde v knize zmíněné, ale já to zapomněla, to by mi bylo podobné).
Kniha nepatří mezi nejoriginálnější, i tak si to užijete. Jak už jsem zmínila je opravdu čtivá, děj hezky plyne. Některé události se seběhly na můj vkus až moc rychle, ale to je lepší, než kdyby se to nějak táhlo.
Postavy jsem si zamilovala od první stránky. Mají mezi sebou skvělou chemii a vtipnými hlášky nešetří. Občas jsem se zasmála i nahlas a to se mi zas tak často neděje. Tady bych ráda vyzdvihla Mikaylu, která na první pohled možná nevypadá sympaticky, ale mě si získala.
V knize řeší vztahy víc než byste čekali, což je přesně můj šálek čaje. Nechybí scény, kde máte motýli v břiše a nejradši byste byli na místě hlavní hrdinky.
Konec byl celkem uzavřený, ale pořád zbylo spoustu otázek, které vás navnadí na další díl. Tak doufám, že vyjde, co nejdříve.
Pokud si stále nejste jistí jestli si knihu přečíst, podívejte se na autorčin blog, kde najdete prvních pět kapitol. http://lusyadams.cz/

19.07.2020

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

3,75*

Ke knize bych se nebýt knižní štafety nedostala a nakonec jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Začala bych pár věcmi, které mi na knize vadily.
Hlavní hrdinka Cat mi nesedla a už od první strany mě štvala. Ke konci se to zlepšilo, ale stejně nebudeme nejlepší kamarádky. Možná jí trochu uškodilo mé srovnávání s Gwendolyn ze série Drahokamů. Nechtěla jsem ty knihy srovnávat, ale vzhledem k tomu, že je to asi jediná kniha s cestování časem, kterou jsem četla, jsem se tomu prostě neubránila. No a Gwendolyn mi je prostě o něco sympatičtější.
A druhá věc, co se mi moc nelíbila byla romantická linka. Jako jo, nějakým způsobem jsem si ji užila, ale na můj vkus se všechno seběhlo moc rychle. Šestnáct mi ještě nebylo, ale i tak mi chvílemi přišlo, že z téhle knihy jsem už vyrostla.

No a teď k té pozitivní stránce.
Celý děj se odehrává v Itálii a tu já miluji z celého srdce. Autorka sice nezabruslila do úplných detailů, ale i tak se mi ta atmosféra moc líbila.
Příběh byl velké klišé, ale s tím jsem do toho šla. Chtěla jsem něco oddechového, něco nad čím nemusím přemýšlet a to tahle knihy splnila na jedničku.
Konec mě mile překvapil a skvěle nakousl druhý díl, do kterého se určitě pustím.

Celkově je tahle knížka dobrá. Pokud hledáte něco čtivého a oddechového, pak je tahle kniha rozhodně to pravé pro vás.

12.07.2020 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tahle kniha má okolo sebe docela dost nenávisti a přitom není tak špatná. Autorka má velmi čtivý styl. Je pravda, že Edward i Bella jsou občas na zabití a jejich chování často postrádá logiku, ale mě to zas tolik nevadí. Chtěla jsem si u toho oddechnout, dokonce jsem se i párkrát zasmála. Pro upíry mám slabost, takže to taky hodně pomohlo pozitivnímu hodnocení.

Tahle kniha má spoustu chyb, ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla a doporučuji vám ji.

12.07.2020 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Kniha se velmi dobře čte, příběh je nádherný. Byla to moje první kniha od autora a rozhodně plánuji přečíst si i další. Jen mě trochu mrzí, že jsem viděla film před knihou, kdybych ho neviděla, bavila by mě ještě víc.

06.07.2020 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

3,5*
Já nevím no... Líbilo se mi to, ale něco mi tam chybělo. Příběh mě nějak nevtáhl. Věci, které se děly postavám mě nijak nezasahovaly.
Ale musím ocenit styl psaní, byl nádherný a okouzlil mě. Ke knize se chci až budu maturovat vrátit, třeba mě v budoucnu zaujme víc.

06.07.2020 3 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Boží. Boží. Boží. Richelle Mead je prostě bohyně a tahle kniha je stejně jako předchozí díky úžasně napsaná. Příběh hezky plyne a má několik nečekaných zvratů. Postavy jsou dobře napsané, v tomhle díle to rozhodně neměli lehké a vy vše prožíváte s nimi. A ten konec?! Musím se jít pustit do dalšího dílu.

06.07.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

(SPOILER) U téhle knihy jsem rozhodně nečekala tak pomalý rozjezd a tak málo romantiky. Ze začátku se mi Nico a Luco trochu pletli, ale po cca 50 stranách jsem konečně dokázala rozlišit, kdo je kdo. Hlavní hrdinka mě kupodivu neštvala, štvala mě její nejlepší kamarádka Millie. Od 200. strany se to zlepšilo, ale stejně jsem si s tou holkou moc nesedla. Sem tam mi přišlo, že postavy nepoužívají mozek a některé části byly hodně naivní, to se asi dalo čekat.
Chvílemi jsem se i nudila ale od 150. strany se to rozjelo a až do konce se pořád něco dělo. Celkově byla kniha hodně čtivá, ale taky hodně klišé. I když tohle jsem u této knihy hledala. Oddechovou, čtivou knihu plnou klišé. V několika ohledech byla i hodně originální. U téhle knihy prostě nesmíte přemýšlet a užijete si to. Musím říct, že autorka si celkem dobře našlápla na druhý díl.
A když už jsme u toho dalšího dílu, tak sem hodím jednu moji předpověď. A to na milostný trojúhelník. Víte od začátku mi přišlo, že nám autorka cpala do hlavy jednoho kluka, který by měl být její love interest, ale psala to, jako by to byl jiný kluk. No a po poslední kapitole jsem si celkem hodně jistá, že v druhém díle vznikne mezi hlavní hrdinkou a těma dvěma kluky milostný trojúhelník. Což samozřejmě nemusí být špatné, ale uvidíme jak se s tím autorka popere, nebo jestli se moje předpověď nenaplní.
Celkově to byla prostě průměrná oddechová knížka.

29.06.2020 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Bylo to tak trochu jedno velké klišé, ale mě to vážně bavilo. Po dlouhé době jsem se do knihy začetla tak moc, že jsem zůstala vzhůru skoro celou noc, jen abych ji dočetla. Hlavní hrdinové byli sympatičtí. Kniha byla plná narážek na Broadway muzikály (Hamilton, Dear Evan Hansen, Fantom opery). Což vzhledem k tomu, že jsem velká fanynka Broadwaye, přispělo k počtu hvězdiček.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha se četla sama. Příběh byl napínavý a konec mě hodně překvapil. Myslím, že bych si knihu oblíbila ještě víc, kdyby autor přidal pár kapitol z pohledu Ashley.
4,5*

28.06.2020 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ke knize jsem se dostala díky seriálu, který jsem pořád neviděla celý, protože jsem si řekla, že v něm nebudu pokračovat dokud si nepřečtu knížky. No a o dva roky později jsem se konečně dokopala k prvnímu dílu.
Tahle knížka rozhodně není perfektní a má v sobě spoustu věcí, které mi v knížkách vadí. Například hodně očividná insta love. Autorka to všechno zvládla napsat způsobem, který mě bavil a 700 stran uteklo jako nic. Postavy jsem si zamilovala. Kniha zacházela do podrobností, takže není úplně pro každého. Něco jako u Dej mi své jméno, ne každému styl psaní sedne.
Musím říct, že mě překvapilo, jak moc se seriál podobal knize. V seriálu některé postavy, které se v knize objevily až na konci sledujeme už od začátku, což je rozhodně skvělé obohacení příběhu, ale chápu, že autorka to tak v knize neudělala. Vlastně jsem za to i ráda, protože by to v knize nefungovalo, tak dobře jako v seriálu.
No a rovnou jsem si objednala další díly, tak doufám, že mě nezklamou.

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Lepší zakončení série snad ani nemohlo být. Richelle Mead prostě umí psát a tahle kniha byla stejně jako předchozí díly naprostá bomba.

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Stejně jako předchozí díly naprosto boží. V téhle knížce je hodně Adriana. Pořád se něco děje, čte se sama a konec vás donutí pustit se ihned do dalšího dílu.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Tahle knížka je od Richelle Mead, takže je nemožné, aby se mi nelíbila. Není perfektní, ale pro mě bude tahle série vždycky nejlepší série na světě. Kniha se točí převážně kolem romantiky, ale ke konci se dostane i na akci. Pokud jste to nečetli, rozhodně to napravte.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Tenhle díl je prostě boží. Dozvídáme se trochu více o Roseině stínem políbení. Konečně se stane to, na co jsme všichni čekali a ten konec je skvělý náběh na další díl.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Tenhle díl jsem si oblíbila hlavně kvůli Rusku. Zase máme spoustu akce a tady jí je opravdu hodně. Od cca 100 strany až po konec musíte číst dál a dál, protože se pořád něco děje.

28.06.2020 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Tenhle díl mi přišel trochu slabší než předchozí, ale stejně to je 5 z 5. Tahle série je jedna z mých nejoblíbenějších romantických knih a moc vám ji doporučuji.