Cress Cress komentáře u knih

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Netušila jsem, že to je možné, ale je to ještě lepší než předchozí díly.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Bylo to boží, ale ten konec. To prostě neberu, tak to nemělo skončit.

18.06.2020

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Tuhle knížku jsem četla ještě na wattpadu a myslím, že tam měla zůstat. Četla se dobře a celkem příjemně mě překvapil konec, ale to je vše, co můžu pochválit.

18.06.2020 2 z 5

Malý princ a planeta Lakrimavor Malý princ a planeta Lakrimavor Clotilde Bruneau

3,5*
Milý komiks, dostala jsem, co jsem čekala.

18.06.2020 4 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

3,75
Nebyla to nejlepší Shakespearova hra, co jsem četla, ale užila jsem si to. Bylo to vtipné a Shakespearova hra se slovy mě snad nikdy nepřestane bavit.

Elita Elita Kiera Cass

4,5*
Tahle série je prostě úžasná. America mě občas dost štvala, ale míň než v prvním díle. A těch pár posledních řádků...dokonalost.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

4,5
Tohle bylo celkem zvláštní a já jsem si to zamilovala. Zatím nejlepší hra od Shakespeara, kterou jsem četla.

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

I když jsem si myslela, že první díl nepřekoná, překonala. Hlavně tím koncem.

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Podle mě zatím nejslabší kniha od autorky

18.06.2020 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Asi nejlepší retelling na Krásku a zvíře.

18.06.2020 5 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Bylo to vážně čtivé, ale příběh nic moc.

18.06.2020 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Příběh Darcyho a Elizabeth byl vždycky jeden z mých nejoblíbenějších. Spousta knih se znechutí, protože jsou v povinné četbě a většinou je nečtu dobrovolně, ale tato je jiná. I přestože se mi kniha četla trochu pomaleji, moc jsem si ji užila. Jsem beznadějná romantička, proto se v podobných příbězích přímo vyžívám. Jako četbu k maturitě můžu jedině doporučit. Ale určitě knihu nevynechejte i pokud už po maturitě máte nebo vás čeká až za pár let.

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Už od první strany jsem věděla, že tuhle knihu budu milovat.
Styl psaní je velmi ojedinělý, nikdy jsem nic podobného nečetla. Vlastně mi trochu připomínal mého milovaného Gatsbyho, ale byl zároveň úplně jiný. A pokud mi něco připomíná Gatsbyho je to většinou velké plus. Četla se hodně pomalu, ale vůbec mi to nevadilo. Právě naopak jsem si tu knihu ještě více vychutnala. Dej mi své jméno obsahovalo několik věcí, které by mi u knihy normálně vadily, ale tady ne. Tady jsem si užívala každou větu, slovo, písmeno. Nejradši bych zvýraznila každé slovo.
V hlavním hrdinovi Eliovi se každý aspoň trochu vidí. Olivera si zamilujete, protože má na lidi prostě takový efekt. A pak tu byla Vimini. Vimini se tolik neobjevovala, ale už po pár řádcích jsem si ji zamilovala.
Teď k té věci s broskví. Budu dál jíst broskve, ale už se na ně nikdy nebudu dívat stejně. Vlastně se po přečtení této knihy nebudu dívat stejně na hodně věcí.
Posledních třicet stran knihy jsem v kuse probrečela. A ta poslední věta… Nemyslím si, že existují slova, která by dokázala vyjádřit, jak moc mě tahle kniha ovlivnila. Dej mi své jméno mě roztříštilo a znovu dalo dohromady.

11.06.2020

Koruna Koruna Kiera Cass

Mně se tahle knížka líbila, ale mám k ní několik připomínek. První z nich je hlavní hrdinka. V dceři byla Eadlyn vážně hrozná. Tady se to trochu zlepšilo, ale pořád byla neskutečně nesympatická a zasloužila by si pár facek. To, že jako královna se bude muset starat o svůj lid, si uvědomila pomalu až po korunovaci. A věta: „Jsem Eadlyn Schreaveová, nikdo nemá takovou moc jako já.“ , na mě měla opačný efekt než by měla mít a nutila mě Eadlyn nenávidět (možná ne úplně nenávidět) ještě víc.
Kniha mi místy přišla natahovaná a okolo sté strany jsem se i nudila. Konec mi naopak přišel uspěchaný.
I přesto jsem knize dala čtyři hvězdičky a proč?
Kiera Cassová dokáže čtivě napsat cokoli a až na pár slabších míst se kniha četla sama. No a ta romantická linie byla boží. Vím, že hodně lidí chtělo, aby Eadlyn skončila s někým jiných, ale já ne. Já jsem spokojená. A to jak autorka vyřešila poslední dvě kapitoly bylo boží, ale bylo by to lepší, kdyby to víc rozepsala.
A nakonec něco málo k postavám. Členy Elity jsem si na rozdíl od Eadlyn zamilovala a brala bych pár povídek z jejich životů, protože si myslím, že někteří z nich mohou hodně nabídnout.
Mělo to svoje chyby, ale pokud se vám líbila původní trilogie, tohle stojí za zkoušku.

01.06.2020

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

S každým přečtením objevuji v knize něco nového. Nezapomenutelný příběh, ke kterému se ráda vracím a ještě mnohokrát se k němu vracet budu.

31.05.2020 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tahle knížka byla prostě dobrá. Kiera Cass by dokázala čtivě napsat i nákupní seznam. Příběh byl hezký a na rozdíl od Selekce nemám páru s kým Eadlyn skončí. No a když už jsme u Eadlyn.... U prvních dvou dílů Selekce mi America celkem dost štvala, ale s Eadlyn to je ještě horší. Na větu: "Jsem Eadlyn Schreaveová, nikdo nemá takovou moc jako já. ", jsem alergická. U této knížky mám prostě stejný problém jako u Selekce a Elity- hlavní hrdinka je na zabití.

23.05.2020

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen Hoover prostě umí psát a touhle knihou to dokazuje. Jedna z mých nejoblíběnějších romantických knih, Přečetla jsem ji za jeden den a zamilovala se do posta, příběhu i prostředí (i když to nebylo nic originálního). Během knihy ve mě autorka vyvolala spoustu emocí a nakonci byly i nějaké ty slzy.
Jo a pokud se vám kniha líbila doporučuju najít písničku Ugly love od Griffina Petersona, která je napsaná k této knize.

18.05.2020 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Tohle bylo ještě lepší než první díl. Syney je skvělá hlavní hrdinka, Adrian je prostě Adrian a já ho miluju. Richelle Mead je zkrátka sázka na jistotu. A teď bych si poprosila další díl.

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Miluju stejně jako ostatní knížky od Richelle Mead. Vztah mezi Adrianem a Sydney je za mě jedna z nejlepších romantických linií v historii knih (i když na Rose a Diitrije prostě nemají). A ten konec?! Okamžitě potřebuju další díl.

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Od autorky jsem četla i předchozí kniha a tahle je několikanásobně lepší. Knihy se čte sama. S hlavní hrdinkou není těžké se ztotožnit. Moc doporučuju.