Nevěřte Hunterovi

Zakázané vztahy, rodinné tajemství a nebezpečná láska v jednom z nejčtenějších příběhů na Wattpadu. Moje matka měnila partnery jako ponožky, ale protože mne do toho většinou nijak nezatahovala, bylo mi to fuk. Pak si ale našla pana Huntera a obě dvě jsme se k němu přestěhovaly. V okamžiku, kdy jsem poznala jeho rodinu, jsem začala přemýšlet nad významem slova "správný". Čtyři nevlastní bratři a jejich malá sestřička naprosto změnili můj klidný svět. Zabydlely se v něm zmatek, zlost a lži. Jak jen mohu přežít mezi kluky? A jak moc se u Hunterových změním? Budeme dál žít své životy, nebo už nic nebude tak jako dřív?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426297/big_neverte-hunterovi-RB6-426297.jpg 397

Kniha Nevěřte Hunterovi

knihomolka27

(+ SPOILER) Asi po 20 stránkách jsem si uvědomila, že mi tato kniha něco připomíná. A když mi došlo co tak mě zamrazilo....Že by se jednalo o další Papírovou princeznu! No, ne tak docela, ale moc daleko to k ní teda nemá, ale nepředbíhejme.

Takže.....celý příběh je vlastně dost komorní, což by nemuselo být špatně. Jenomže v tomto případě je to z velké části jenom vycpávka a něco dít se začne až úplně u konce. Jinak je to jen příběh nového holky do rodiny, která si uvědomuje, že ta rodina má tajemství a samozřejmě se zamiluje do jednoho z bratrů. Jakože těch z té nové rodiny, né do svých díkybohu. Každopádně tato linka je nanejvýš předvídatelná, obvyklá, romance jak už jsme zvyklí dost zrychlená a postavy se stávají, především tedy hlavní hrdinka s každou další stránkou čím dál tím víc otravnější. Jakmile jejich ,,zakázaná" romance pokračuje stává se z toho tak srdcebolná a melancholická záležitost, že se vám nechce brečet dojetím, ale naopak zoufalstvím....né ani tak proto, že by to bylo pořád to samé dokola, ale pro to, jak neosobně a přecukřeně to všechno působí.

O té knize by se dalo mluvit skutečně dlouho, a u mě dost převažují zápory nad klady. Co se ale musí autorce nechat je, že styl jejího psaní je vlastně velmi čtivý a určitě není špatný. Čte se to velmi dobře a rychle. A autorka dokáže psát i ohrané téma celkem poutavě, takže se za dobu čtení nudíte opravdu jen párkrát. Tady mé klady ale končí.

Family o kterou tady jde především má tak silné pouto, že po šesti letech pomalu nikdo o nikom neví a hlavně se to ani nesnaží zjistit. Né vůbec jsem s těma lidma nežila třeba pár let a neviděla je každej den. Když se snažíte celou knihu navodit atmosféru, že rodina má držet pohromadě i přes své problémy, tak ten konec je jako plivnutí do tváře. Romance mezi J a Azou je strašně přepálená a fakt nechápu jak někdo může milovat někoho takového jako je J. Pokaždé když se tam začali ochmatávat jsem si říkala..tak stačí, můžeme dál...jenomže ono to tam začalo být na každé druhé stránce, což rovná se strašná otrava. Postavy u kterých to vypadalo, že budou pro Azu důležité se kamsi vytratí uprostřed knihy, protože proč by byly potřeba když tu máme naší dokonalou romanci. Vztah mezi dcerou a matkou je děs běs, celou dobu dělají z matky to největší monstrum, což bylo hodně ploché, ale brala jsem to, ale na konce se v jedné větě snaží z ní udělat morálního člověka...což přijde úplně odnikud, takže to působí hrozně divně. To samé platí pro náhlé vyznání C k Aze a jeho sabotáž a taky to řešení minulosti J, ke kterému se kniha ze začátku vůbec nevyjadřovala a na posledních stránkách najednou vykopla celou tuhle zápletku. Ta byla celkem zajímavá, ale opět nedotažená.

Co na knize bylo nejhorší to bylo určitě to, že mi kolikrát přišlo, že se postavy chovájí opravdu hrozně, divně až jako hodně divně. A nejhorší na tom bylo to, že mi přišlo, že to chování autorce přišlo asi ok. Jako J a jeho neustálé dorážení na Azu hned první den co přijela, to je normální jí hned sahat na zadek? A to mám pak věřit, že je to prostě jen v duši hodný kluk co si ve volném čase maluje krajinky. Ne. Tyhle borci s velkým B mě už fakt neba, naopak mě děsně iritujou. A ten seznam, to byla poslední kapka. Jakej morální člověk tohle udělá, no a co, že to pak spálil...vždyt předtím to psal stejně jako všichni a ty dívky hodnotil jako nějaké jídlo v restauraci. Prostě fuj...dobrá duše. S tím na mě nechodtě. Být mladý a dělat hlouposti je jedna věc, ale dělat tohle je prostě zvrácenost. A nevím proč by na to měla Aza zapomínat, jen proto, že J dobře líbá, nebo se najednou začal chovat slušně. Postavy si protiřečí, jednou někoho nemůžou vystát, pak mu vlastně přejí štěstí viz třeba April a její snoubenec. Těch situací kdy postavy vypouštěly z pusy ty největší bláboly, které měly znít totálně hrdinsky je kniha oprvadu plná, a vy je nemůžete brát vůbec vážně.

Děj je opravdu velmi jednoduchý a velmi černobílý, a další podobné knihy už určitě číst nehodlám. Nemůžu ani doporučit a kvalitativně je to na úrovni papírové princezny...i když je to přeci jen asi o chloupek mín stupidní, ale ne o moc.

A úplně závěrem si nemůžu odpustit: Autorka přecukřené teen romance si asi řekla, že chce, aby tato nerealistická a ,,vtipná" kniha skončila přeci jen realisticky a popudila tím i tu malou skupinu svých fanoušků. Vtipné na tom je to, že z celé knihy je tohle vlastně nejvíc uhozená část....včetně toho ,,emočného" loučení na konci. Ne mi nemůžeme být nikdy spolu...nikdy, prostě ne. Hele, copak seš nesmrtelnej upír co se bojí milovat, jelikož ví, že přežije každého ke kterému si vytvoří vztah, nebo si člověk, který má nevyléčitelnou nemoc a nechce k sobě připoutat někoho dalšího...tyhle vztahy nemají většinou budoucnost. Ale řekněte mi jedinej důvod proč by ty dva amatéři nemohli jako bejt spolu....a to jak už za 6 let mají svoji malý, milý rodinky s nějakými milými lidmi, kteří pro ně vždycky budou až druzí....Ehm, opravdu tleskám, to je vážně reálný a uspokojivý konec...rodina nadevše. Proč se zajímat o rodinu, když mám konečně svůj podnik a manželku, kterou oblbuju, jelikož stejně chci někoho jiného. Ano byl opravdu velký problém být spolu...neřešitelný. Stačila jenom nasednout do auta nebo napsat email, nebo zavolat do novin....vow

Erika017

Popravdě moc nechápu ty negativní ohlasy. Mně osobně přišla kniha velmi originální a čtivá se zajímavou zápletkou a dějem. Doporučuji

Amitiel76
04.11.2021

Papírová princezna po česku? Hmm....
První polovina knihy mi přišla hodně amatérská. Úplně mě to bilo do očí. Takový dívčí, romantický počin umístěný na Wattpadu. Pro mou náctiletou dceru fajn čtení. Ale pro nás "zkušenější" čtenáře? Bojovala jsem, abych ji znuděně neodložila. Tohle asi nedám...
Ale ve druhé polovině, jako by autorka nabrala vítr do plachet. Místy jsem měla pocit, jako by její ruku vedl někdo jiný. Styl se hodně změnil, a konečně si získal mou pozornost. To už bylo vážně lepší. Jen ten konec mě překvapil. U podobného druhu literatury, bývají většinou šťastné happy endy. Nebo snad né? No, nejspíš nemůže být každý den posvícení :-)
Za mě tak tři a půl hvězdičky.

Chris24
19.09.2021

Tuto knihu jsem nedávno objevila na aplikaci Wattpad, ale moc mě tam nezaujala. Poté jsem zjistila, že existuje i v knižní podobě a v naší knihovně je dostupná. Řekla jsem si, že to s ní zkusím a nelituji toho. S Azariou jsem si hned padla do oka a dokázala jsem se do ní vžít. Ze začátku mi kniha připadala taková klidná a brala jsem jí jako oddechovku. Někde v půlce se to ale začalo rozjíždět a já se od knihy nemohla odtrhnout. Přečetla jsem ji za necelý víkend. Jsem ráda, že tam byl i náznak detektivky, i když mi to přišlo moc jasné. Jediné, co mě zarazilo a velmi zklamalo je to, jak ta kniha skončila. Čekala jsem, že zůstanou spolu, ale autorka to utla dřív, než si stačili vyznat, co k sobě vlastně cítí.

Nikychlupova
20.07.2021

Konec knihy se mi zdál moc rychlý, najednou z romantiky detektivka. A konec mě moc nepotěšíl, za konec hvězdu dolů, a jinak se kniha četla dobře. Dávám čtyři Hvezdicky.

Bebe2004
30.06.2021

Knihu napsanou podle příběhu z wattpadu lze poznat hned podle první věty. Ten styl psaní, způsob vyjadřování, to všechno ukazuje na původ. A to je jeden z důvodů, proč ji hodnotím jen třemi hvězdičkami. Kdybych jí četla právě na wattpadu, pravděpodobně bych si řekla, hmm, hezký příběh, ale rozhodně ne knížka. Dalším důvodem je konec. Ani týden po přečtení jsem se s ním nesmířila, pořád nechápu, proč zrovna takhle, nenašla jsem v tom žádné smysluplné ponaučení nebo něco. Každopádně obsahově knížka není špatná, ačkoliv trochu zbytečně natahovaná.

whiolet
21.03.2021

(+ SPOILER) Knihu se kterou srovnávají někteří tuto knihu neznám, takže nemohu posoudit zda jsou si podobné já v tom spíš viděla After a knihy od Coleen H.
Jinak se mi příběh líbil, postavy (tedy až na matku Azarii) jsem si oblíbila, hlavní rozzuzleni příběhu jsem absolutně netušila a dalo to knize tu správnou šťávu, jenom tedy ten konec mě zklamal, ach jo čekala jsem , že se Jack objeví ve dveřích a odjedou spolu do západu slunce v cadillacu :)
Na druhou stranu mě štvalo, že knihu napsala česká spisovatelka, ale zasadila to do Ameriky, to byla vážně velká škoda.
Jinak to byla příjemná oddechova knížka, která mě vytáhla ze čtecí krize.

happy19
01.02.2021

Celkově to nebylo vůbec špatné...ano,hodně mě to připomělo jinou..."královskou rodinu"
Závěr překvapil,ale nezlamal...no tak jo,možná trošku,-)

„Jdi za svým snem a Vesmír ti otevře dveře tam, kde dřív byly pouze zdi.“