Cress Cress komentáře u knih

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Tohle mě hodně bavilo. Oceňuju hlavně hanácké nářečí, které mi je hodně blízké vzhledem k tomu, kde žiju. Až budu maturovat určitě si ji přečtu znovu a hodím i na seznam. Tahle kniha není úplně pro každého, ale mě si získala. Jen mě zklamal/naštval konec, který byl na můj vkus moc otevřený.

25.04.2020 4 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Iko jsem si zamilovala už v Měsíčních kronikách a jako hlavní hrdinka je ještě lepší. Setkali jsme se i s ostatními postavami. Hodně jsem se smála a nemůžu se dočkat druhého dílu, protože konec této knihy zůstal hodně otevřený.

25.04.2020 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tahle kniha mi vyrazila dech. Můžu říct, že to byla jedna z nejlepších knih za tento rok. Autorka má hodně specifický styl psaní, který nesedne úplně každému. Já jsem se do této knihy ponořila a o pár hodin později jsem ji dočetla s uslzenýma očima. Slovy nedokážu popsat, jak moc mě tato kniha emočně zasáhla. Moc doporučuji.

25.04.2020 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Z této knihy mám trochu smíšené pocity. Našlo se spoustu básní, které se mi líbily a něco mi daly. Na druhou stranu se našlo spoustu básní, které byly až moc agresivní a s jejich myšlenkou jsem nesouhlasila.
3,5/5*

23.04.2020 3 z 5

Mrazivá kletba Mrazivá kletba Jen Calonita

Jako velká fanynka Frozen jsem si tuto knihu nemohla nechat ujít. Po přečtení několika recenzí jsem z knihy měla trochu strach, protože nebyly zrovna pozitivní. Ale kniha mě mile překvapila. Je pravda, že byla hodně podobná s filmem, ale nevadilo mi to, vlastně jsem s tím do toho i šla.
Autorka má velmi čtivý styl psaní, takže stránky mi pod prsty utíkaly samy. Dostala jsem to, co jsem od knihy očekávala. trochu mě štvaly poměrně časté překlepy v textu, ale zas tak moc jsem to neřešila.
Hans byl ještě horší než ve filmu a Kristoff naopak ještě lepší. Anna a Elsa byly skvělé, ve filmu jsem Elsu neměla ráda tolik jako Annu, ale tady mi o něco více přirostla k srdci.
Za mě je tahle knížka super (nejen) pro všechny fanoušky Frozen.
3,5*

22.04.2020 3 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Z této knihy jsem měla trochu strach, protože jsem četla převážně negativní recenze, ale mile mě překvapila.
Začátek byl trochu slabší a prvních cca 50 stran by v knize nemuselo být a nic by se nestalo. V momentě, kdy se v knize objeví první informace o Magonii, se děj rozběhne a vtáhne vás do příběhu.
Tahle kniha je hodně zvláštní (tohle slovo jsem měla v mysli pořád a v dobrém smyslu).
Trochu mě mrzí, že anotace toho tolik prozrazuje. Několik věcí se stalo až v druhé polovině, ale díky anotaci jste je věděli předem.
Originalita knize opravdu nechybí. Svět jako byl tento jsem ještě nikde neviděla a neskutečně mě bavil.
Hlavní hrdinka byla občas trochu moc naivní, ale vynahrazoval to Jason a jeho kapitoly, kterých zas tolik nebylo, ale stály za to.
V knize bylo i spoustu nedomyšlených/nedovysvětlených věcí a proto nemůžu dát ty čtyři hvězdičky, o kterých jsem zpočátku uvažovala.
3,5/5*

19.04.2020 3 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Tohle nebyl úplně můj šálek čaje. Některou klasiku/povinnou četbu mám ráda, ale tohle ne. Některé povídky byly fajn a líbily se mi (Pan Ryšánek a pan Schlegl, O měkkém srdci paní Rusky, Svatováclavská mše), ale většina mě neoslovila.

14.04.2020 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

3,5*
Prvních padesát stran jsem si říkala, že bych mohla knize dát všech pět hvězdiček, ale postupně jsem to musela snížit. Kniha se četla opravdu dobře a měla jsem ji přečtenou během dvou dnů. V knize byla vždycky nějaká věc, která vás postrkovala ke čtení, něco, co jste potřebovali zjistit.
Kniha se zaměřuje převážně na vztahy. Občas je to trochu zamotané, ale právě to mě na tom bavilo. Celá ta "detektivní" zápletka byla spíše takový doplněk.
Policejní vyšetřování bylo jako vystřižené z nějakého seriálu za což jsem knize strhla několik bodů. No a nakonec bych se trochu vyjádřila ke konci. Moje otázka je, proč? Ta knížka mohla být zakončena lépe. Konec byl celkem otevřený a nedával mi moc smysl.
Tahle knížka není špatná a za to přečtení stojí, pořád je v ní dost věcí, které by chtěly vylepšit.

12.04.2020 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Na knihu jsem četla skoro samé pozitivní názory a trochu jsem se bála, že moje očekávání mi celou knihu zkazí. Nezkazila.
Začátek mi přišel trochu slabší, nemohla jsem se začíst a do čtení jsem se tak trochu nutila. Ale po cca sto stranách jsem se zamilovala. Příběh jsem přímo hltala. Lou je čarodějnice a Reid lovec čarodějnic. Tihe dva by se měly nenávidět až do morku kostí, ale jsou donuceni "spolupracovat" a vzít se.
Spíš než nenávist mezi čarodějnicemi a lovci se soustředíme na vztahy mezi postavami. Autorka si s nimi pomalu hraje a nikam nespěchá. Ale nudit se rozhodně nebudete. Nečekají vás nějaké extrémní cliff hangery, ale několik menších dobrodružství, která knize dodávají tu správnou jiskru.
Postavy si zamilujete. Nejen ty hlavní, všechny. Lou je drzá holka, která se nebojí dát najevo, co si myslí. Na Reidovi je vidět, že je hodně ovlivněný společností, ve které žije. Postupem času se z něj však stává, tak trochu rebel. Spolu tvoří dokonalý celek. Není to žádná instalove jako ve spustě YA knih, právě naopak. Pomalu se vyvíjí a nacházejí k sobě cestu. Pokud se vám líbil vztah Niny a Matthiase z Šesti vran, bude se vám líbit i tenhle. Protože, nebudu lhát, jsou si v mnoha ohledech podobní. Budete se smát, culit se, bát se a možná i trochu brečet. Někomu bude připadat 450 stran jako moc, ale já bych brala klidně i dvakrát tolik.
Tuhle knihu ve svém životě prostě potřebujete.

09.04.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Na tuhle sérii jsem se těšila strašně dlouho, měla jsem vážně vysoká očekávání a nezklamala mě. Asi začnu postavama. Hlavními postavami byly vedlejší postavy z VA. Sydney, mladá alchymistka, která se dostala do problémů, protože pomohla Rose. Adrian, bývalý přítel Rose se zlomeným srdcem. Eddie, mladý strážce, který si velice váží přátelství. A nakonec Jill, mladší sestra Lissy, nemanželské dcery Erica Dragomira. Spousta lidí chce dostat Lissu z trůnu a jdou na to přes její sestru Jill. Proto se musí ukrýt a právě již zmínění tři lidé jedou s ní.
Asi nejzajímavější bylo vidět některé postavy z pohledu jiných postav. Abeho z pohledu Sydney. Více prostoru dostal i Adrian za což jsem moc ráda. Bylo vidět, že na něj hodně působí, co se stalo s ním a Rose.
Hlavní zvrat byl moc dobře promyšlený a Richelle Mead opět předvedla, že je opravdu dobrá spisovatelka. Já si nemůžu na nic stěžovat.

09.04.2020 5 z 5

Muž z rodu vlka Muž z rodu vlka Stanislav Fatul

Druhý díl ze série Lysanthys. Muž z rodu vlka byl rozhodně lepší než první díl. Kniha mě chytla hned na začátku a moc mě bavila. William byl sympatický hlavní hrdina a já potřebuju vědět, co bude dál. Jde vidět, že autor se od prvního dílu posunul a nabral víc spisovatelských zkušeností. Já jsem s knihou moc spokojená. Všem milovníkům fantasy žánru doporučuju.
4/5⭐

09.04.2020 2 z 5

Lily a Magor – 1. díl Lily a Magor – 1. díl Jaroslav J. R. Tylich

Střelený tento příběh opravdu byl, na můj vkus možná i trochu moc. Z této knihy mám dost smíšené pocity (něco jako z Prokleté krve). Začnu asi tím, co se mi nelíbilo nebo vadilo.
První věc, která mi vadila bude možná někomu znít jako prkotina. Je to hrudník hlavní dívčí postavy Lily. Nechápejte mě špatně, mě je jedno, jak moc je v této oblasti vybavená. Ale když je to zmíněné při každé chvíli, kdy je popisován její vzhled, začne vás to trochu štvát.
A u jejího hrudníku zůstaneme, protože tam žije malá opička. Přesně u této informace jsem začala pochybovat, jestli na mě tenhle příběh není střelený až moc.
Tyhle maličkosti bych překousla. Můj největší problém je v tom, že jsem se v knize absolutně nevyznala. Přišla mi celkem zmatená a vlastně vám ani nedokážu říct, o čem tahle kniha byla.
Ale mám tady i nějaká pozitiva. Jednou z předností knihy byl humor. U knížky jsem se občas zasmála i nahlas, což se moc často neděje. Občas mi přišlo, že vtipy byly nacpané trošku na sílu, ale rozhodně se pobavíte.
Další z věcí, kterou jsem si oblíbila je Magor. Tenhle kluk si mě prostě získal (na rozdíl od Lily). Je tak trochu pošahanej, má ten správný smysl pro humor a má originální jméno, které k němu sedí. Magor byl jedno z největších pozitiv této knihy.
Posledních cca 20 stran bylo vážně dobře napsané a zpracované, což mě přivádí k otázce, proč tomu tak nebylo po celou knihu?
Líbila se mi celkově myšlenka knihy. Podle mě nápad byl super, ale mohl být zpracovaný o trochu lépe.
Celkově ta kniha nebyla špatná, prostě takový průměr.

13.03.2020 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Nějak moc se tady rozepisovat nebudu, protože si myslím, že by vás moc nebavilo milion řádků o tom, jak skvělá je tahle kniha.
Napínavý děj
Sympatické hlavní postavy
Čtivost
Dobře napsaná romantická linie

A pokud vás ani tohle nepřesvědčilo tak pro vás mám jen jedno slovo (jméno)- Dimitrij. Už jen kvůli němu si to musíte přečíst. Jo a taky je to můj sedmý rereading a kdyby ta kniha byla špatná, tak bych ji rozhodně nečetla sedmkrát.

20.02.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Přiznám se, že po Smrtce jsem měla od knihy vysoká očekávání a nezklamala mě. Stejně jako Smrtka byla velmi čtivá a myslím, že autoři skvěle zvládli i psychiku postav. Kniha byla vyprávěna z pohledu více postav a vy jste si ke každé rychle vytvořili nějaký ten vztah (občas i negativní). Kniha vás donutí přemýšlet nad tím, jak je voda důležitá. Vadila mi jen jedna věc a to konec. Připadal mi celkem dost uspěchaný. Kdyby byla kniha ještě tak o padesát stran delší, konec více rozepsaný, dala bych jí všech pět hvězdičk.
4,5/5*

19.02.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Podobnost s Hunger games a Divergencí jsem viděla celkem hodně, ale nijak mi to nevadilo. Myslím, že největším problémem byla moje očekávání. Většina lidí tuhle knihu hodně chválilo a já jsem od ní očekávala hodně a ty se nenaplnila. Nesedl mi ani styl psaní. Celá kniha se táhla a nic mě nenutilo číst dál. V druhé polovině knihy se to zlepšilo, ale pořád mi tam něco chybělo.
Další z věcí, která mi vadila nebo jsem ji spíš nepochopila. Celý princip ovládání Nyxie. Prostě mi nedávalo smysl, že ji jen tak ovládají pomocí myšlenek. Kdyby ti vybraní měly nějaké čipy nebo nějakou genetickou vadu něco, co by je spojovalo (kromě toho, že ty peníze potřebují).
Na knize bylo i pár věcí, které se mi líbily. První z nich byl hlavní hrdina. Emmett byl sympatický a uměl přemýšlet. V knize byla i trocha romantiky. Nic přeslazeného, takž se toho nebojte.
Celkově ta kniha nebyla špatná, ale prostě to nebyla kniha pro mě.

08.02.2020 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

První povádka byla perfektní na 5/5* , druhá na 1/5* a třetí byla tak na 3,5/5*. Proto musím dát 3/5*.

04.02.2020 3 z 5

Nejvlivnější osobnosti naší doby Nejvlivnější osobnosti naší doby Roberto Mottadelli

Zajímavé příběhy. Kniha není pro každého, ale určitě doporučuji.

04.02.2020 4 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Jelikož jsem jinou knihu v LitRPG žánru zatím nečetla, tak si nejsem moc jistá, jak tuto knihu odhodnotit. Čtivé to bylo, ale čtivost není všechno. Příběh má pro mě větší váhu než čtivost a tahle kniha mě opravdu nezklamala. Pokud jste fanoušek sci-fi, tato kniha je přesně pro vás. Hlavní hrdina Ruslan byl velice sympatický a dobrý stratég. Občas mě jeho rozhodnutí překvapila, ale nakonec se ukázala jako dobrá. Příběh byl plný nápadů. Svět (nebo hra) ve kterém se vše odehrává byl velmi dobře promyšlený. Politika, různé rasy, vztahy šlechtické rody. Mám jen jednu věc, kterou jsem moc nepochopila, když s Ruslanem komunikovali v reálném světě. Tuhle spojitost hra x realita vážně nechápu, ale možná je to jen záhada do dalšího dílu (který mimochodem vážně potřebuju). Knihu jsem nakonec ohodnotila 4/5 . Tu jednu hvězdičku jsem musela ubrat, protože mi něco chybělo, ale nedokážu úplně přesně říct co.

04.12.2019 4 z 5