Cress Cress komentáře u knih

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Samotný obsah není na 4*, ale ty ilustrace jsou boží, takže moc moc doporučuju investovat do ilustrovaného vydání.

18.10.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Stejně jako poprvé dávám i podruhé pět hvězdiček. I když má tahle kniha spoustu chyb, je nádherná a vy je přehlížíte, protože vás zajímá jen osud Hazel a Guse. Nejhorší je, že celou dobu víte, co se stane a nemůžete s tím nic udělat. A mně dochází slova, když se snažím napsat aspoň pár logických vět o této knize.

16.10.2020 5 z 5

Fantóm Opery Fantóm Opery Gaston Leroux

Miluju ten muzikál, takže jsem nemohla vynechat jeho knižní předlohu. Trochu jsem se toho bála a i když u mě zůstává muzikálová verze na první místě, tuhle jsem si taky zamilovala. Postavy byly poměrně odlišné. Například Raoul mě nehorázně štval. Příběh byl nádherný a u konce mi ukáplo i pár slz. (Poslech písniček z muzikálu učtení, ještě více prohlubuje zážitek)

29.09.2020

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Letos jsem se rozhodla, dát si rereading pár knih a první z nich byl druhý díl Dvorů. Abych byla upřímná, viděla jsem ty chyby, které tahle kniha má, Rhys už mi nepřipadal tak dokonalý, Feyre mi přišla méně otravná, Amren a Mor ještě více boží a stejně tak i Cassian a Azriel. Těch pár scén, které byly, jak vystřižené z filmů pro dospělé mi místy přišli až moc podrobné. Prostě by stačilo, kdyby autorka napsala něco ve stylu: "...a oddali se své vášni." (I když to zní taky hrozně, ale chápete, občas nepotřebujete vědět všechny detaily.) No ale i tak jsem dala 5/5⭐, protože tahle knížka s sebou nese dávku nostalgie a čte se velmi rychle.

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Opět skvělá kniha, která vás po psychické stránce pěkně rozloží. Delphine de Vigan o lidské psychice umí psát a znovu a znovu mi to dokazuje. Knihu vám moc doporučujete, ale pokud máte nějaké horší období v životě, tak bych s ní chvilku počkala.

29.09.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Tohle byla první kniha, kterou jsem od autorky četla a měla jsem poměrně vysoká očekávání, jelikož je u nás velmi vychvalovaná a nezklamala. Delphine de Vigan píše velmi čtivě a umí vás vtáhnout do příběhu, který se zaměřuje hlavně na psychiku postav, která je opravdu dobře zpracovaná. Rozhodně plánuju přečíst i další knihy autorky.

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Nevím, jak se slovy vyjádřit k této knize. Byla to nádhera. Brečela jsem smutkem, štěstím i dojetím. Zamilovala si všechny postavy a určitě plánuju rereading. Pokud chcete sáhnout po nějaké klasice, tak určitě doporučuju tuhle.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozhodně nejlepší díl. Takhle série má nespočetně chyb, ale i tak jsem si ji užila. Asi moje nové guilty pleasure.

19.09.2020 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Nejslabší kniha od Jane Austenové, ale i tak je dobrá. Její knížky a ta doba mají něco do sebe.

15.09.2020 3 z 5

Bláznivá neděle Bláznivá neděle Francis Scott Fitzgerald

Kniha se mi moc líbila, ale je pravda, že se témata hodně opakovala. Když jsem si mezi jednotnýma povídkama dala přestávku, tak jsem to tolik nevnímala.

15.09.2020 3 z 5

Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Truman Capote

Asi nejsem jediná, kdo se ke knize dostal díky filmu, který je skvělý. Proto jsem od knihy měla vysoká očekávání a zároveň velký strach, že mě zklame. Kupodivu nezklamala. Věděla jsem, že je kniha jiná od filmu a moc se mi líbila. Miluji knihy, kde toho autor dokáže říct celý příběh na méně než 200 stranách a vyvolá ve mě emoce. No a tahle kniha se do této kategorie rozhodně řadí. Vlastně už na začátku se dozvíte, jak příběh dopadne, ale vůbec to nevadí. Holly je ve filmu téměř stejná naopak Paul velmi odlišný. Kniha není tolik naivní, více reálná. Nemůžu úplně říct, co se mi líbilo více. (Omlouvám se, že pořád srovnávám s filmem). Tahle kniha rozhodně není pro každého, doporučuji vám ji zkusit, třeba se do ní zamilujete.
4,5*

15.09.2020

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Trochu jsem se bála, protože první díl se mi líbil hodně a tento taky nezklamal. Příběh se čte sám a i když má spoustu chyb, je to pro mě jedna z těch knih, kdy jsem je ochotná přehlédnout a knihu milovat.

05.09.2020 5 z 5

Tohle mě moc bavilo. Alenku asi všichni znáte a určitě stojí za přečtení. Originální příběh i zpracování. Jen tedy část za zrcadlem byla o něco slabší.

05.09.2020 4 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Jsem opravdu ráda, že jsem tuhle knihu četla jako štafetu, protože mě díky tomu aspoň trochu bavila. Anotace zní docela slibně, ovšem provedení není tak dobré ani zdaleka.
Začala bych s hlavní hrdinkou Leou. V knize je popisována jako ta nejhezčí, nelepší, prostě nejdokonalejší, což vás celkem rychle přestane bavit. Podle knihy jí je sedmnáct, ale mentálně se zasekla někde ve věku dvanácti let. Stejně tak i Thomas, který se celou knihu chová jako naprostý idiot s názory z pravěku. On má mít teda dvacet sedm, ale tipla bych mu tak deset, možná jedenáct.
Příběh byl strašně nezáživný. Bylo tam několik zvratů, které by se mi líbily, kdyby byly více rozepsané. Autorka se soustředila na více věcí a žádná z nich nedostala tolik prostoru, kolik by potřebovala, aby čtenáře aspoň trochu zaujala. Mezi Leou a Thomasem měl probíhat nějaký vývoj vztahu, ale moc se to nepovedlo. Na jedné straně se nějak udobřili a na další se zase nenáviděli do morku kostí, po nějakých dvaceti stranách to přestane být zajímavé. V příběhu nebyla téměř žádná akce. Strašně jsem se nudila. Moc tomu nepomáhalo ani to, že jedna věc nám byla na stránce sdělena třemi různými způsoby. Což mě vede ke stylu psaní, ten byl opravdu hodně slabý. Upřímně, kdyby to nebyla štafeta, knihu bych nejspíš odložila po cca 50 stranách.
Konec nebyl špatný, posledních 30 stran se mi moc líbilo, ale knihu to nezachránilo. Podle mě autorka umí psát, jenom by to chtělo věnovat trochu více času příběhu, postavám a dávat pozor na opakování.
Nakonec se mi nejvíce líbily poznámky holek, které knihu četly přede mnou, obálka a ilustrace.

19.08.2020 1 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

3,5*
Místy to bylo zdlouhavé a Bella mě štvala více než v předchozích dílech. Eda byl naopak více v pohodě. No a Jake byl teda opravdu hrozný a po této knize ho už nemám ráda vůbec. Ale opět jsem si to užila. Stmívání je prostě špatné, ale je to Stmívání a bude vás to bavit, tak si to přečtěte.

12.08.2020 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

3,5*
Nebylo to tak dobré jako první díl, ale stejně jsem si to užila. Bella mě hrozně štvala. Eda i Jake byli na zabití, ale i přes všechny chyby má v sobě twilight něco, čím mě baví. Je to vlastně hrozná knížka, ale přečtěte si to.

10.08.2020 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Páni, tohle byl Konec s velkým K. Trochu jsem se knihy bála, protože jsem moc netušila, jak autor celou sérii zakončí a zároveň jsem ji nechtěla dočíst. Ale z této knihy se budu vzpamatovávat ještě hodně dlouho. Zanechala ve mně spoustu pocitů, které vám nemůžu říct, protože bych vám vyspoilerovala konec knihy. Za mě rozhodně nejlepší díl z celé série. Sice v něm nebyla téměř žádná magie, ale i tak jsem si ho neskutečně užila. Opět jsme se setkaly se (skoro) všemi postavami z předchozích dílů. Obzvlášť v tomhle díle bylo vidět, že autor se v mnoha ohledech inspiroval Biblí. Závěr knihy mi vyrazil dech, i když jsem něco podobného čekala, překvapil mě. Autor sérii zakončil skvěle, chápu, že některým to nebude vyhovovat, ale podle mě by žádný jiný konec nemohl fungovat, tak dobře jako ten, který kniha má. Dokonce jsem si i pobrečela, ale asi až 30 min po dočtení, kdy už jsem vše, co se stalo zvládla zpracovat. Určitě se k Narnii někdy v budoucnu vrátím, protože si vysloužila místo v mém srdci. A musím říct, že poslech soundtracku z filmového zpracování Narnie čtení všech dílů vyšvihl na další úroveň.

08.08.2020 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Na tuhle knihu jsou převážně negativní recenze a já to chápu. Hlavní hrdinka je taková "káča" (ale pořád lepší než Eadlyn), příběh pokulhává a romantická linie je dost očividná insta love. Celkově je kniha hodně naivní a má spoustu chyb, ale i tak jsem si ji užila. Chtěla jsem knihu, kterou přečtu za jeden večer, bude tam romantika a nenáročný příběh, tohle ta kniha splňuje. Není to druhá Selekce, ale pokud hledáte nenáročné čtení na jedno odpoledne, sáhněte po této knize. Kniha se bude líbit i mladším čtenářkám okolo 10-12 let. Kdybych ji četla v tom věku, říkala bych, že je to nejlepší kniha na světě. Normálně bych knize dala asi 2,5*, ale teď jí prostě musím dát ty 4*. Občas ty naivní příběhy potřebujete. A k pozitivnímu hodnocení napomáhá i ta nádherná obálka. Jo a ten konec?! Druhý díl si rozhodně přečtu.

04.08.2020 4 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Dokonalost. Lepší zakončení série být nemohlo a ten epilog?! Celý tenhle svět mi bude pořádně chybět a mám v plánu se k němu někdy vrátit. Richelle Mead je bohyně a potřebuju více jejich knih.

29.07.2020 5 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Z této knihy jsem měla celkem strach, protože díky hodinám literatury, znám její obsah téměř nazpaměť. Ale mile mě překvapila. Jazyk je stejně jako u ostatních Shakespearových děl nádherný a příběh jsem si taky moc užila. Za mě nejlepší kniha od Shakespeara, co jsem četla.

29.07.2020 5 z 5