coolpet.CP coolpet.CP komentáře u knih

Pofoukáme, zalepime! Pofoukáme, zalepime! Bernd Penners

Moc pěkná dětská knížka. Synovi i mně se moc líbí hlavně náplasti co se dají nalepova a znovu odlepovat pořád dokola. Krom několika chybiček u slona, v barvičkách a bolístkách na první stránce, je to teď synova nejoblíbenější knížka.

15.09.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na této knize se mi moc líbilo jak si autorka dala záležet na každé postavě. Hltala jsem každou z nich. Barboru, Julku, Fanku, Ludwika, Barku, všechna ta jména a jejich osudy mi ještě dlouho budou znít v uších. Jsem ráda že jsem měla možnost si knihu přečíst a nejspíše si v budoucnu udělám procházku k šikmému kostelu jen tak ze zvědavosti.

14.09.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Neuvěřitelná kniha. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Úplně mě pohltila. Občas jsem myslela na to jestli bych se zachovala tak jako Lily a pak mi došlo že bych se vlastně v její situaci nikdy v životě nechtěla ocitnout, natož myslet na to co bych udělala. Knihu doporučuji už pro to, že člověk alespoň trochu pochopí jak se některé ženy cítí když pořád odpouští a odpouští ...

08.08.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

To byla jízda, kde vlastně od začátku bylo všechno špatně a místo toho aby se to řešilo, tak se to nechalo uhnít a taky to podle toho tak dopadlo. Ve vztahu se musí mluvit. Věřím že je spousta rodin které to mají stejně jako Richard s Alicí. Třeba si knihu přečtou, zamyslí se a něco s tim společným životem udělají. V tom je asi jádro pudla této knihy.

Já vím jedno. Kniha mě nadchla a těším se až si od Petry Soukupové přečtu další její knihy.

24.07.2021 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Moc krásná kniha. Mám moc ráda romány od Jane Austenové :)

08.07.2021 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se četla skoro sama. Takové lehké čtení k vodě.

01.06.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silná a velmi čtivá kniha. Díky ní jsem se zamyslela nad tím co si v určitých situacích asi myslí moji dva synové když se na ně zrovna zlobím. Jestli si taky říkají že to vlastně není jejich vina. Vím že už se ke knize nevrátím, už kvůli pocitu jako by mě něco svíralo při čtení, ale odnáším si poznání, že určitě budu více naslouchat.

23.04.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Má první kniha od této autorky. Moc dobře se četla. Pasáže z pohledu vraha jsem četla také poprvé, bylo to moc zajímavé. Celá kniha byla napínavá i když konec jsem čekala trošku rozvynutější. Určitě si přečtu další její knihy.

02.04.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha mě bavila od první věty. Bylo v ní něco "syrového".
Všechny příběhy něčím zaujaly. Ať už rázností, chtíčem po jiném, lží a balamucením, až po něco čemu se řiká "co se škádlívá, rádo se mívá". Ani na chvíli jsem se nenudila a moc se mi líbilo nářečí jakým je kniha napsána. Určitě jsem ji nečetla naposled.

12.03.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nedočetla jsem, nešlo to. Asi to neni můj šálek kávy.

29.01.2021 1 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Jelikož film jsem viděla několikrát, bála jsem se že si knihu tolik neužiju. Bohužel bylo to tak. Byla to fajn oddechovka, ale už jsem poznamenána filmem a i když se Oliver s Laurou poznali u moře, představovala jsem si při čtení Slovenské Tatry.

13.12.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film jsem viděla několikrát a je nádherný. Když jsem se dozvěděla že je i kniha, věděla jsem že si ji musim přečíst i když jsem se bála že díky filmu ji třeba odložím. Nestalo se tak a je úžasné jak se filmaři drželi knižní předlohy. Miluji film a teď miluji i knihu.

18.11.2020 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Katarina Mazetti

Moc zajímavá kniha. Bavil mě pohled Mariany, Janna i dětí. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

30.10.2020 5 z 5

Mysli na nesmysly Mysli na nesmysly Michaela Dočkalová

Moc pěkná oddechovka. Povídky moc nemusím, ale v téhle knize se četly samy.

23.10.2020 5 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

První co mě napadlo po dočtení této knížky bylo Sex ve Městě. Přijde mi to hodně podobné. Možná i díky tomu že ten seriál mám ráda, líbila se mi tato kniha. Příjemná oddechovka :-)

17.09.2020 4 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Miroslava Krobota mám moc ráda. Má své kouzlo. Když jsem zjistila že vyšla jeho kniha, moc jsem se na ni těšila a zároveň netušila co od ni čekat. Nejsem zastáncem sci-fi a fantasy ale například příběh o Brianovi a zvířátkách byl tak zajímavý až jsem si ho při čtení představovala. Kniha je zvláštně psaná, ale možná díky té zvláštnosti se mi moc líbila.

05.08.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Celou dobu co jsem knihu četla jsem se snažila se v postavách nějak zorientovat. Nakonec jsem to vzdala. Příjde mi to všechno moc zamotané a hlavně nedořešené. Knihu jsem přečetla, ale vím že už se k ní nevrátím. Jsem zvědavá na film, třeba bude přehlednější.

05.07.2020 3 z 5

Kytice (Obrazová kniha k filmu) Kytice (Obrazová kniha k filmu) Karel Jaromír Erben

Moc pěkná kniha. Jelikož jsem byla i na filmu, pokaždé když do knihy nahlédnu, film mi připomene.
Jelikož je to ostuda ale nikdy jsem KYTICI nečetla jsem ráda že se mi tato kniha dostala do rukou a mohla jsem si přečíst i ostatní balady.

27.06.2020 5 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Tato kniha byla z té celé série nejpovedenější. Moc se mi líbila.

21.06.2020 5 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Druhý díl mi přišel o něco slabší než první, ale i tak se mi kniha líbila. Úterní ženy mají něco do sebe :-) . Jsem moc zvědavá na třetí díl.

08.06.2020 3 z 5