Román pro ženy

Žena, která sní o velké lásce a po mnoha peripetiích ji konečně nachází, to je nejčastější téma čtiva zvaného červená knihovna… Román pro ženy není vlastně o ničem jiném. Laura, redaktorka časopisu Vyrovnaná žena, a její předčasně ovdovělá matka Jana, povoláním překladatelka, také touží po vysněné lásce. Aby dosáhly svého, musí ovšem ze svých představ slevit. Michalu Vieweghovi se tento důvěrně známý námět podařilo povýšit na moderní, inteligentní a zábavnou prózu, určenou samozřejmě nejen ženám.
Nové vydání čtenářsky mimořádně úspěšné love story vychází současně s její filmovou premiérou. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/5/roman_pro_zeny.jpg 3.7724
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Petrov

Wikira

Super čtení. Svého času jsem ji četla stále dokola :-)

Romžiry

Kniha se mi líbila. Příjemné čtení.

petra3242

Moc pěkná kniha. Bavila jsem se u ní. Příběh jsem znala nejprve z filmu. Těžko říct, co je lepší, v tomto případě se film i kniha velice povedli.

Kerberos

Film lepší než kniha

Aleh

Tak to je jedna z těch knih M. Viewegha, které se mi líbily. Laura i její matka jsou mi velmi sympatické. Jsou to chytré, vzdělané a samostatné ženy. Ale jak už to v životě bývá, touží i ony po lásce a mužské náruči, která je bude ochraňovat. A tak s nadhledem a humorem sobě vlastním bilancují své životy a partnerské vztahy a věří na lásku na celý život. Moc se mi líbilo i filmové zpracování.

Schwestrn

Oddechovka, u které se nenudíte"

Adilajla

Oddechové čtivo. Velice rychle přečtená kniha.

Petule.k93

Oddechovka, dobře napsaná :)

karolina1733

Vieweghovu tvorbu miluju a Román pro ženy nebyl vyjímkou!

Kalima206

Příjemná oddechovka :-)

Dominice

supr knížka, dobře se četla... I když jsem jí četla v prváku na intru... :) hodně jsem se u ní nasmála :) za mě palec hore :)

Delinka

Nejsem moc fanoušek tohoto žánru knih (i filmů), ale díky povinné četbě jsem se do toho pustila. Ano, přiznávám...nejprve jsem viděla film a ten se mi zalíbil, a tak když jsem dostala do ruky maturitní seznam knih, neváhala jsem a měla jsem jasno. Knihu jsem přečetla. Není nijak náročná na četbu - zařadila bych ji k "oddechovkám". Nijak mě nezklamala, ale ani nijak zvlášť neohromila.
Každopádně doporučuji všem, kteří rádi čtou a chtějí si odfrknout po náročném dni... :)

koki.veru

Mohe prvni knizka od tohoto spisovatele a jsem rada,ze jsem si ji diky ctenarske vyzve precetla. Prijemne oddychove cteni :-)

Alaglesia
07.12.2016

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film a byla jsem mile překvapena, jak věrně se film zachoval ke knize. Je to jeden z mála případů, kdy se mi líbila kniha i film, úplně stejně. Určitě se ke knížce vrátím. Je nenáročná a hlavně končí happyendem. :-)

Daphodille
19.09.2016

Říkal jsem si, že fenomén Viewegh konečně stojí za prozkoumání a coby muž začal jsem od Románu pro ženy. Roku 2005 jsem zhlédl film podle knihy a ten mi značně zkreslil četbu - např. v Oliverovi jsem stále viděl Marka Vašuta, v mamince Simonu Stašovou (na plátně přesvědčivě nesnesitelnou). Nic naplat, Viewegh psát umí a spisovatelské řemeslo se zřetelem ke čtenáři ovládá mistrně. Sarkasmus a ostrý humor dokážou tnout a jsou výbušným palivem pro postup děje. Laura Oliverovi zdatně odsekává. Naopak jiné její promluvy jsou značně předvídatelné a nutily mě chytat se za hlavu. A jsem přesvědčen, že některé ženy by Olivera utloukly na místě kabelkami značka neznačka (anebo autora, který jej stvořil). Lepší bylo padat smíchy pod stůl. To se i několikrát povedlo (Mluvit o výskytu dokonalého chlapa je jako šířit poplašnou zprávu). Probírají se překvapivě vztahy, vztahy a jenom vztahy. Dojde i na mudrování, teorie o nevěře apod. Ve výsledku dostáváme slovy Olivera bravurně sepsané "Bravo pro čtyřicetileté" - i s povinným happy-endem. Jedna věc by mě zajímala: v románu se Viewegh pokusil vlézt do kůže ženské hrdinky, do jaké míry se mu to povedlo? Z mého pohledu důvěryhodně, ale dostaly čtenářky od "svého" románu, co chtěly? Knihu jsem přečetl během pěti dnů a času u knihy nelituji, příště asi zkusím Román pro muže a zkontroluji, jak Viewegh pro změnu rozumí mužské duši.

cleopatra11
13.05.2016

Velmi oddychové čtení..Při čtení mě něžel před očima film )))

kami16
05.05.2016

Vtipná kniha s mnoha postřehy ze života. Zkrátka nahlédnutí do života žen a místy i do života mužů.

NoelHudson
02.05.2016

Pravděpodobně nejlepší autorova kniha.

bajdulina
13.04.2016

Jedna z nejlepších Vieweghových knih. Pažout je prostě nezapomenutelný! :D

JaninkaKvětinka
06.04.2016

Kniha jednoznačně lepší než film. Od Viewegha pro mne nejlepší román.

regulax
06.03.2016

Vtipné, výstižné, moderní čtení o ženách nejen pro ženy. Místy mi bylo stydno při pomyšlení, že tohle napsal chlap. Kniha lepší než film.

Netopyr07
04.03.2016

Katolická "agitace", aby lidi přišli do kostela - mlácení do bronzu. Mám za to, že jsem po přečtení dokonce Michalovi Viewghovi napsala, že mě fakt pobavil... Jeho zas pobavil můj mail. Můj vztah ke zvonům je totiž velmi srdečný (srdeční?)

VerunkaK
19.02.2016

Příjemná oddychovka. Filmové zpracování také stojí za zhlédnutí.

PetraSedláková
14.02.2016

Kniha mě bavila! Příjemné čtení.

Luca84
21.01.2016

Četlo se to dobře, rychle... Proč ne. Taková oddechovka.

Dreamless
26.12.2015

Skôr film.

Kiwisska
04.12.2015

Mám z toho rozporuplné pocity. Hlavní hrdinka mi vůbec nepřirostla k srdci, občas jsem jí měla spíš plné zuby a ani styl psaní mi není moc blízký. Nejspíš se nestanu Vieweghovou fanynkou.

Nombeko
16.11.2015

Čtivá a lehká četba, ale nejsem si jistá, že bych po téhle knize v budoucnu znovu sáhla. Musím přiznat, že místy mne Laura pěkně štvala.

marcela6183
07.07.2015

Jak to moc často nedělám, souhlasím s Gagarinem o něco níž. Pod tohle bych se podepsala i já:)
Lehce humorné, lehce ironické, lehce přezíravé, skvěle odvyprávěné, humorně podané, vtipně napsané. Odhodlala jsem se jít i na film a měla jsem pocit, že sleduju někoho ze své rodiny. Jsme podváděni, podvádíme a je to fakt hořkosladce smutné.
Ať už to napsal Viewegh, nebo sám život, za tohle si u mne zaslouží čistou pětku a nic méně. Ten příběh začal v metru a ještě dneska se tlemím, protože tohle jde vymyslet jen jednou. A vymyslel to mistr pera.
Takže Laura to má za pár a plně rozumím tomu, proč randí se staršími chapy!

vorenus
28.05.2015

Těžko se mi čte a hodnotí kniha, kterou jsem viděl skvěle převedenou na filmové plátno.Při jejím čtení jsem měl takový lehký pocit deja vu.I když je kniha maličko odlišná, ale opravdu jen v maličkostech, tak ji určitě mohu doporučit všem, kdo mají rádi její filmovou podobu.