Román pro ženy

Koupit

Žena, která sní o velké lásce a po mnoha peripetiích ji konečně nachází, to je nejčastější téma čtiva zvaného červená knihovna… Román pro ženy není vlastně o ničem jiném. Laura, redaktorka časopisu Vyrovnaná žena, a její předčasně ovdovělá matka Jana, povoláním překladatelka, také touží po vysněné lásce. Aby dosáhly svého, musí ovšem ze svých představ slevit. Michalu Vieweghovi se tento důvěrně známý námět podařilo povýšit na moderní, inteligentní a zábavnou prózu, určenou samozřejmě nejen ženám. Nové vydání čtenářsky mimořádně úspěšné love story vychází současně s její filmovou premiérou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/5/big_roman-pro-zeny-FKG-5.png 3.7974

Kniha Román pro ženy

Cherry1824

Jediná kniha, která mě od pana Viewegha dokázala zaujmout a místy i pobavit.
Velké plus patří za to, že do postavy Olivera si můžu dosadit nějakého atraktivního čtyřicátníka a ne pana Vašuta (který to zahrál dobře, bohužel absence vlasů mu přidala pár let navíc). Pak pomineme i povahové nedostatky.
Laura je celkem zajímavá, vyloženě ne můj typ (co se týče hlavní hrdinky), ale dá se s ní místy ztotožnit.
Jako většina jsem dříve viděla film a byla doživotně ovlivněna úžasným výkonem paní Stašové, jejíž nejlepší hlášky v knize chybí.

Ale proč ne. Kniha pobavila ("spořím s Liškou"), ale vyloženě z Olivera nevzdychám, tudíž pro mě nálepka román (ve smyslu romantiky) odpadá. Na oddych ale skvělé.

Knihomolka506
11. březnaodpad!

Nedocteno.. důvod? Věty o lesbách nebo milostné scénky? Děkuji nechci, raději si prectu něco mnohem zajímavějšího. Viděla jsem film a chtěla jsem si přečíst i knihu jestli bude stejně srandovní jako film. Evidentně ne... už nikdy víc!

coolpet.CP
13.12.2020

Jelikož film jsem viděla několikrát, bála jsem se že si knihu tolik neužiju. Bohužel bylo to tak. Byla to fajn oddechovka, ale už jsem poznamenána filmem a i když se Oliver s Laurou poznali u moře, představovala jsem si při čtení Slovenské Tatry.

Annie999
17.06.2020

Čtivý příběh, vcelku i poutavý. Trochu mě mrzí, že jsem dříve viděla film, jenž je oproti knize trochu zkreslený. Závěr bych očekávala trochu rozvedenější a delší.
Jinak byla kniha skvělou oddychovkou, pro lepší náladu.

Katka2382
06.06.2020

Mě se to líbilo,četla jsem ji už teda před nějakým časem.Ale za mě super oddechovka.

TajemnýSmrad
04.05.2020

Paradoxně mě docela bavil film, ale knížku... Tu jsem ani nedočetl. Ta jedna hvězda je za dopisy, které psal Oliver, ty byly fajn, zbytek děje bohužel ne... Ale třeba je problém jen v tom, že nejsem žena.

Nikychlupova
24.04.2020

Příjemný příběh, kniha se četla dobře, zasmála jsem se, oddechovka- není co vytknout.

Andrea S.
07.04.2020

Knížku jsem přečetla před několika lety v období, kdy jsem se pustila do četby knih M. Viewegha. Příběh pro mě neměl žádnou hlubší myšlenku, bylo to takové oddychové čtení. Více mi v paměti zůstalo filmové zpracování, které se mi líbilo více.