cat5 cat5 komentáře u knih

Outsider Outsider Stephen King

Další povedená Kingovka. Děj krásně plyne, kniha je napínavá až do konce a King si u mě pěkně šplhnul, že mi vrátil mou oblíbenkyni Holly. Hodně mě tím potěšil. Vtipná narážka na autorovu nespokojenost se zfilmovaným Osvícením taky pobavila a celkově zde je zakomponováno pár pěkných odkazů na Kingova předešlá díla. Samotný příběh nechutný, brutální, nadpřirozený zvrat byl na místě a nerušil celkový dojem (jako například u Práva Nálezce). Děkuji autorovi za další skvělý zážitek ze čtení.

17.08.2019 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Přečteno za týden dovolené. Zajímavé, napínavé a já přímo zbožňuji takovéhle pitvání v hlavě-v tomto případě v hlavě Jessie, což bylo super. Obdivuji Kinga, že z takového na pohled obyčejného nápadu dokáže udělat něco takového. Klobouk dolů.5*

11.09.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Zmizelá nasadila laťku hodně vysoko. Nicméně i Ostré předměty se moc povedly. Osobně mě trochu zklamal konec-opět se z mé strany žádný šok nekonal, ale kniha se četla naprosto skvěle, postavy vykreslené bravurně, délka tak akorát. 4*

26.04.2018 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Kniha se četla sama, měla velmi dobré tempo, žádná hluchá místa. Musím ale poznamenat, že ji hodnotím s tím, že ji nesrovnávám s americkou filmovou adaptací, která se mi upřímně líbila více, protože tato kniha je prakticky úplně jiná, je to správný originál a jsem ráda, že jsem ji konečně mohla držet v ruce.

10.01.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh krysaře mám moc ráda.

24.11.2017 3 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Přečteno v podstatě jedním dechem. Naprosto skvělé.

24.11.2017 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Závěr možná trochu překombinovaný, zabili mi hrdinku, které jsem fandila, ale i přesto se mi celá série moc líbila,. Teda vlastně "nelíbila" vzhledem ke zvrácenému tématu, ale líbila díky ději, zvratům, provázanosti a odvaze něco takového vůbec napsat. P.S. Doufám, že se tato série nikdy nedostane na filmové plátno. Za prvé by absolutně nedokázali vyobrazit úžasnou psychologii a za druhé by se na to vzhledem k tématu opravdu nedalo dívat.

25.10.2017 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

"Ty jsi ho otrávila?" "Ano, otrávila.."

23.05.2017 4 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Já tuto kniho prostě hodnotit nemohu... Za prvé jsem ji nedočetla a za druhé absolutně nedokáži ocenit náboženskou hloubku.... Začátek byl velmi poutavý, svižný, velmi rychle jsem se začetla. Ale v momentě, kdy se začalo filozofovat o křesťanství, mi začaly postavy šíleně lézt na nervy. Spoustu předlouhých částí se v knize ani pořádně nic nedělo, jen plky, plky, plky o ničem a o tom samém. Když jsem začala přeskakovat tyto části (a to zarytě při čtení nedělám), věděla jsem,že je něco špatně a také bylo. Odloženo v polovině a i to mi přijde jako skvělý výkon.

18.05.2017

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Přečtené několikrát a pokaždé se stejným nadšením. Moc povedené.5*

29.04.2017 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Dáreček od střední školy k maturitě jsem si nemohla vybrat lépe. Dodnes mi naskakuje husí kůže při vzpomínce na některé pasáže.

21.02.2017 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moc nemusím romantiku ani v knihách, ani ve filmech. Tento příběh mě ale učaroval jak v knižní podobě, tak na filmovém plátně. Nevím, jak to autorka dokázala, ale toto dílo má prostě duši.

21.02.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Prostě šílené...

21.02.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Jelikož jsem tohoto autora dost přesycená, musím dát 3. Je to stále stejné a stejné a stejné a stejné...Konec knihu v mých očích trochu zachránil a zároveň srazil na kolena. Možná čteno nevhodnou dobu, možná už pro mě pan Brown udělal maximum...

21.02.2017 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Velmi citelně psaná kniha, která dovede způsobit úzkost a místy i štěstí. Četla jsem ji jedním dechem,ale nemohla jsem si nevšimnout, že po své první polovině ztrácela tempo. Oceňuji nádherné slovní obraty a myšlenky.Jen je zvláštní, že film na mě působil příjemně až krásně a kniha spíše depresivně...

27.08.2015 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Pomalé ale velmi deprimující deptání postav. Kniha mě pohltila-nemám co dodat.

27.08.2015 5 z 5

Bůh není veliký Bůh není veliký Christopher Hitchens

Knihu jsem si pořídila kvůli jejímu tématu, ale byla na mě tak těžkopádně napsaná, že jsem ji nedočetla. Po chvíli jejího čtení jsem totiž jen zklouzávala očima po řádkách a jela jak robot, ale za boha jsem u toho nedokázala přemýšlet nebo si dát dohromady souvislosti. Nevím, čím to bylo, ale i když mě téma velmi zajímá, tato kniha mi vlastně nedala téměř nic...

27.08.2015 2 z 5

Kniha Nosferatu: vampýrská bible Kniha Nosferatu: vampýrská bible Petr Štěpán

Velmi čtivá a svým obsahem velice zajímavá kniha. Bohužel jsem po jejím přečtení byla k tématu stejně skeptická jako před čtením a některé informace na mě působily stylem "jedna bába povídala". Ale vesměs jsem si z tohoto počtení odnesla pozitivní zážitek.

27.08.2015 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Nejdříve jsem viděla film a ten se mi líbil. Po přečtení knihy se můj názor otočil o 180°, jelikož jsem nevydýchala zásadní změny, které ve filmu oproti knize byly. Kniha mě nadchla a já autorovi děkuji za skvělý čtenářský zážitek.

27.08.2015 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha mě tedy moc nebavila. Měla jsem ji v povinné četbě a i přesto mě to nedonutilo ji dočíst a přestala jsem někde v polovině... Myslela jsem si,že to zachrání seriál, ale ten mě taky moc neoslovil..

02.07.2015 2 z 5