Kniha Nosferatu: vampýrská bible přehled

Kniha Nosferatu: vampýrská bible https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14878/kniha-nosferatu-vampyrska-bible-14878.jpg 4 115 115

Kniha Nosferatu umožní čtenářům hluboký průhled do světa vampirismu, tajemna a černé magie. Autor zde nepředkládá pouze historická fakta a životopisy známých osobností, ale i příběhy z tajemných krajin vampírů a vlkodlaků dochucené notnou dávkou záhadnosti a hrůzy. Kniha odkrývá i dávné praktiky rituálu magie a okultismu a řadí k sobě množství záhadných faktů, vedoucí často k šokujícím závěrům, z nichž některé jsou zveřejněny vůbec poprvé. Ucelený, dokonale zpracovaný náhled na vampirismus, fenomén od samého počátku s lidstvem tak neoddělitelně spjaté, je zde autorem zpracován s precizností téměř filosofickou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha Nosferatu: vampýrská bible. Přihlašte se a napište ho.

baara.j
23.01.2020 4 z 5

Poprvé jsem Nosferatu četla, když jsem byla osmnáctiletá dívka, kterou zajímal jakýkoli závan tajemna, takže pořízení této knihy bylo samozřejmostí. Obsah jsem zhltla a naprosto jsem věřila všemu, protože proč by si měl autor vymýšlet, ne? Nějaký čas mi knížka ležela v knihovně a nedávno jsem si řekla, že si ji dám znova, je tenká, čte se hezky a alespoň si připomenu ty super informace v knize obsažené. Je zajímavé, co udělá pár let navíc s člověkem a jeho názorem. Najednou už to nebyla ta fantastická knížka, při jejímž čtení se mi tajil dech. Neříkám, některé pasáže se mi líbily i nadále, např. fáze měsíce a vliv na člověka, kapitola o životě Bely Lugosiho nebo Vlada Napichovače (i když těžko říct, kolik toho na tom bylo pravdy). Ale co tam dělal Hitler, to mi je záhadou. Jo, když chce člověk udělat zlo ještě větším zlem, tak Hitler a Třetí říše je sázka na jistotu. V knize, která by měla být o upírech je toto ale naprosto zbytečné, leda by Němci měli armádu sestavenou z upírů, to už by bylo logické. Zkrátka, chcete-li si knihu přečíst jako naprostý zázrak, jděte do toho, dokud jste mladí, protože jakmile přesáhnete řekněme třicítku, začnete příliš laborovat nad informacemi v ní obsaženými a ochudíte se tak o to tajemné, co by vám kniha měla skutečně dát.

katushah
13.02.2019 4 z 5

Kniha je zajímavá a zábavná, ale samozřejmě jí nesmíme brát moc vážně.

tomas2002
04.10.2018 odpad!

Dlouho jsem nečetl takový nesmysl.
Z počátku knížka působí sympaticky, má hezkou vazbu a hezky graficky dělaná. Nicméně je výsledkem toho, co se mi na dnešní společnosti hnusí. Až na to, že místo puberťaček s vyšpulenou pusou a moudrými citáty, tady máme super-nesmysly a zvláštní guláš nepřesné historie, opředené citáty vytrhnutými z kontextu. Posuďte sami: Brát si do pusy Nietzscheho - zapřísáhlého odpůrce náboženství, či Howarda Phillipse Lovecrafta (jehož jméno ani v knize není napsáno dobře) je opravdu vrchol.
Nu a dále už jen takové ty perličky, hodné jako vstupenka a jednosměrná jízdenka do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Když to zjednoduším - Hitler vlastnil Necronomicon, Titanic se potopil, protože převážel upíry... (oukej, v téhle části knihy jsem už brečel - ale ne smíchy jako na začátku) a dál tajemné zakázané rituály. Tady jsem s knížkou končil, protože jsem neměl nervy pokračovat dál. Ale ... popravdě by mě nepřekvapilo, kdyby s 11. září začal autor spojovat nějaký tajný upírský řád, který prostě nechtěl, aby budovy stály... a kdo ví co ještě...

Podtrženo/Sečteno: Historicky je knížka nepřínosná. Byť se dozvídáme zajímavé informace o životě představitelů Drákuly, vše je na základě JPP ("jedna paní povídala"). A ten zbytek..., braní si do úst autory, vytrhávat je z kontextu ... a "moc moc" tajné rituály ... působí spíš jako spis aktivního pacienta Bohnic.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha Nosferatu: vampýrská bible v seznamech

v dalších seznamech3x