cat5 cat5 komentáře u knih

Nádherný příběh, který budu jednou předčítat svým dětem.

24.11.2017 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Pokaždé, když vidím zdejší hodnocení a pokaždé, když si pročítám ty nadšené komentáře a pokaždé, když kolem sebe slyším samou chválu přechválu...Pokaždé si říkám, že jsem musela číst úplně jinou sérii. King je pro mě jedním z nejoblíbenějších autorů, a tak jsme si řekla, že konečně Temnou věž pokořím. Přiznám se, že jsem u posledního dílu "zemřela" a nechala si v rychlosti odvyprávět jak to vlastně všechno dopadlo, protože se to prostě nedalo! První kniha se mi líbila fakt hodně, byla záhadná a správně divná-zkrátka přesně můj typ.Druhá kniha už nebyla tak skvělá, ale dokázala udržet pozornost. Se třetí knihou u mně již zájem docela dost opadal, ale pořád jsem si říkala "vydrž, ono se všechno určitě vysvětlí". S tímto jsem se tedy pustila i do čtvrtého pokračování, které je dle mého druhé nejlepší z celé série, ale ve finále se tady člověk stejně nic pořádného nedozví. Pátý díl začal velmi zajímavě, ale cca 600 stran se člověk "pleská" na jednom místě a stejně se pořádně nic nedozví. Šestý díl byla už naprostá katastrofa. U sedmého dílu jsem, jak již bylo řečeno, zemřela, a to myslím doslova-citově jsem umřela.Když to shrnu kolem a kolem, tak ta série je absolutně pitomá, splácaná ze všeho, co snad Kingovi v ten určitý moment probliklo hlavou. Bez vysvětlení čehokoliv, co vzbuzovalo otazníky, totálně zabité svou délkou a zbytečnými nedůležitými detaily... Já Vám nevím, ale pokud mi někdo bude chtít vysvětlit jeho nadšení pro tuto sérii, ať se mi vyjádří do zpráv, protože je to s prominutím i bez prominutí blábol. A jednu * dávám jen z úcty k autorovi, i když mě tady pěkně vytočil...

25.10.2017 1 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Kniha byla čtivá a během čtení velmi zajímavá. O to více mě mrzel fakt hloupý až trapný konec...Škoda,přitom to bylo tak napínavé...

01.02.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Velmi poutavá a svým způsobem dost drsná kniha se zajímavými myšlenkami, které čtenáře donutí se i ve čtení pozastavit a zamyslet se. Vyzdvihla bych skvělý a nečekaný konec.

27.08.2015 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Od mistra Kinga jsem zvyklá na mnohem lepší a poutavější příběhy..Tento titul pro mě byl spíše zklamáním než příjemným "dokreslením" Osvícení...bohužel se mi spíše zdálo (nebo nezdálo?), že kniha těží právě ze svého skvělého předchůdce a že autor měl slabší chvíli...

27.08.2015 2 z 5

To To Stephen King

"Tlačí pěstmi na ty sloupy a stále tvrdí, že vidí duchy".
Mistrovský kus.

23.08.2015 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Strašně oceňuji ten nápad. King to zase dokázal.

09.09.2019 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Vypůjčím si k hodnocení přímo citaci ze samotné knihy: 'Příliš zahlcené, příliš zatížené slovy.' Perfektně to vystihuje můj dojem z knihy. Příběh hluboký, ale ty kudrlinky slov se obcas daly těžce vydýchat. Hlavně na začátku. Kdybych neměla tolik ráda film a nehnala me touha znát i knižní předlohu,knihu bych odložila. Vyplatilo se ovšem ten nepříliš záživný začátek nějak strávit,kniha se krásně vybarvila. Není to ale lehké čtení. Doporučuji náročnějším čtenářům.

17.08.2019 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Z mě lepší než Ostré předměty, kde jsem odhadla vraha prakticky hned. Zde to byla opravdu jízda a hodně dlouho se mi nestalo (přemýšlím, jestli vůbec někdy), že bych netušila nic do poslední chvíle. Suprově poskládané, skvěle vystavěné, naprostá bomba v podobě dávkování napětí. Jsem nadšená. Ani chvilku jsem se nenudila. 5*

10.05.2018 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Velice milá "jednohubka", u které jsem nemusela moc přemýšlet (velmi milá změna). Moc hezký příběh.

06.03.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Před autorkou upřímně smekám. Moc chytře vymyšlené, svižné, čtivé. Musím podotknout, že jsem od svého okolí, slýchávala poznámky typu "Ten začátek je takovej nudnej, ale musíš vydržet až se to rozjede, pak už je to dobrý". Poznámku doteď nechápu a nepochopím. Kniha mě dá se říci lapila už po prvním slově (a to se moc často nestává). Jasných 5*.

24.11.2017 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tak tohle byl nářez. Kniha napínavá od první do poslední stránky. Jsem nadšená! Nejvíc bych vyzdvihla perfektní vykreslení postav-ty jejich myšlenkové pochody mi fakt dávaly zabrat. King je mistr.

29.04.2017 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Ani pořádně nevím, jak se vyjádřit. Styl psaní mi dá se říci sedl, ale celkově mi to přišlo takové nedotažené..Takové nemastné, neslané, brutální, ale to je asi tak všechno. Jednou a dost. K autorům se ale určitě vrátím, jsem zvědavá na lépe hodnocenou Vraní dívku.

25.04.2017 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Bezvadná kniha. Četla se naprosto sama.

23.11.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

První kniha, u které jsem plakala... Zážitek k nezaplacení.

23.11.2016 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Co jsem čekala, to jsem taky dostala. A tak by to mělo být.

27.08.2015 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Četla jsem ji hned dvakrát. Napoprvé proto, že mi byla vybrána k povinné četbě. Ale tak moc mi mrzelo, že jsem ji musela předčíst rychle a neměla jsem ani čas se kvůli časovému presu pozastavit, že jsem si ji přečetla ještě jednou a udělala jsem správně. Pěkně psané, jen bych autorovi vytkla silně táhnoucí se pasáže, které byly zbytečné a mohl je klidně vypustit. Téma perfektní.

02.07.2015 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj je má srdcová záležitost. Nikdy nepřestanu Máchu obdivovat, protože sepsat takové mistrovské dílo si opravdu zaslouží nejvyšší míru obdivu.

02.07.2015 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Ať žije HMYZ(oun)!

27.10.2020 5 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Tak tohle bylo hodně špatné a za mě veliké zklamání. Seriál miluji, ale kniha je čistě jen dojení peněz ze značky. Když pominu to, že nám autorka do příběhu nemohla prakticky vnést nic nového, když vše podstatné bylo už řečeno v seriálu, tak ji neprominu hlavně jednu věc: Terry vykreslila jako naprosto tupou vysokoškolačku. Celý příběh je unylý, autorka se opakuje (frázi" jít někomu v ústrety" z hlavy jen tak nedostanu), hloupý, nelogický, postavy nemastné a neslané, o nějakém vcítění do děje nemůže být ani řeč. Už jen jakým stylem je kniha psaná, ve mě evokuje tak akorát jedno : honem honem něco "zprasit", ať prašule tečou. Nevím, proč najali zrovna někoho, kdo proslul hlavně romány pro mládež. To mi vážně nejde do hlavy. Autoři seriálu se navíc netají tím, že když ho tvořili, chtěli zde mít atmosféru jako od Stephena Kinga (což v seriálu cítit je) a já se ptám, když za každou cenu chtěli mít knihu: Proč to sakra nedali napsat mistrovi?! Nějaká Gwenda ať se jde zahrabat, už od ní nechci mít nic v ruce. Těžký propadák.

27.08.2019 1 z 5