caroline.aiko caroline.aiko komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kříďáka jsem přečetla za pár dní, protože když jsem začala číst, nedalo se přestat. Příběh je psán po kapitolách z tohož je jedna v přítomnosti a další v minulosti, podle mě se tím dobře orientuje v příběhu a taky to tomu dodává tajemné napětí. Četla se dobře a rychle, a lehce se do ní dalo začíst a ztratit pojem o čase. Závěr příběhu mě zaskočil, ale nevím jestli v dobrém nebo špatném, ale určitě to bylo nečekané. Za mně je to určitě dobrý detektivní napínavý příběh a musím se přiznat že mi v nějakých chvílích naskočila husí kůže.

17.02.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kniha, kterou jsem od pana Nesba četla a neuvěřitelně mi vzala dech. Mě osobně přišla úžasná a moc se mi líbila, celou jsem jí četla jedním dechem. Napínavá, strašidelná, propletená romantickými scénkami a plná nečekaných zvratů. Několik částí mě zaujalo tak moc, že je mám před očima pořád a jsem hodně ráda, že je to jedna z knih, na které nezapomenu, ale zase musím říct, že být vámi si nejprve přečtu knihu a až potom se podívám na film, protože sami uvidíte jak moc je to rozdílné a já osobně z toho byla zklamaná.

28.04.2018 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Podle mě je tohle nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem kdy četla. Chtěla jsem si jí koupit už dříve, ale nebyla jsem si jí moc jistá, kvůli tomu, že mám ráda zvířata a nerada čtu knihy kde se jim děje něco zlého nebo umírají. Ale nakonec jsem se odhodlala a knihu si koupila a podle mě to vážně chyba nebyla :Dd už od první stránky tam nechybí napětí, které mě spolu s husí kůží provázelo celou knihou. Cuja jsem si představovala jako milého psa s huňatým kožichem, do kterého je radost zabořit obličej a pořádně ho obejmout, ale jak jsem se knížkou prokousávala Cuja jsem se bála čím dál tím více. Donna dělala špatná rozhodnutí, podle mě byla impulzivní, ale jednala v zájmu Tada, což mi přišlo ušlechtilé. To jak knížka skončila mě rozbrečelo.. doslova rozbrečelo, rozhodně jsem to nečekala a píchlo mě z toho u srdce. Děkuju za to, že jsem si tu knihu mohla přečíst.

23.09.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak tohle byla rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Od knížky jsem toho moc nečekala, ale podle mě to byla chyba, jelikož mě vážně nadchla. Většina knih o budoucnosti je buďto maximálně pozitivní, ve smyslu lítajících aut a léků na všechny nemoce nebo naopak maximálně apokaliptická, ve smyslu pár lidí na Zemi nebo různí mimozemšťani a zombií nebo něco takového, ALE tahle kniha jedná o lidech v budoucnosti skoro jako teď (nejsou lidé nijak vylepšeni elektronikou nebo nesmrtelností), ale je to proložené moderní technologií v lékařství a traumatickými zážitky malých “rozpojenců” což dodává příběhu jisté oživení. Podle mě jedna z nejlepších knížek s pohledem na budoucnost :Dd

28.06.2018 5 z 5

To To Stephen King

To jsem četla na dvakrát, jednou jsem knížku dočetla do třetiny a odložila jí, protože jsem děj moc nechápala a četla jsem to spíše z donucení i přesto, že Kingovi knihy miluju. Podívala jsem na film (1.část) a film se mi natolik líbil, že jsem si řekla, že dám knize druhou šanci. Jelikož jsem se po zhlédnutí filmu i více orientovala v postavách, tak mě kniha rychleji vtáhla do děje a lépe se mi četla. Momentálně jsem z knihy nadšená a vážně mě tíží, že už jsem jí dočetla. Kniha je výborně napsaná a popsaná do nejhlubších detailů, hodně věcí, ale vyžaduje bujnější představivost a u knihy se musí taky hodně přemýšlet, protože to nemá zrovna nejjednodušší příběh a prolíná se několik časových os, ale poměrně rychle se dá pochopit styl, kterým Stephen King píše. Knihu můžu jen doporučit s tím nejlepším hodnocením jaké si podle mě zaslouží.

21.06.2019 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

V knihkupectví mě hlavně oslnily třpytivé vločky na azurovém pozadí. Nejdříve se mi do knížky moc nechtělo, protože nerada čtu pevné vazby, ale potom co jsem si vyslechla názor kamarádky, tak jsem si jí prostě musela přečíst. Líbil se mi hlavně nápad zkombinovat tři příběhy od tří různých autorů do sebe a společně světu ukázat jiný úhel literatury. Četla jsem jí v období Vánoc, takže se mi do příběhu lehce vžilo a jako oddechová a jednoduchá četba se mi to moc dobře četlo. Sešli se jedni z nejlepších autorů a vzniklo něco geniálního..

18.06.2018 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Růženky byla jedna z knih co se Kingovi vážně povedla, příběh se četl prakticky sám. jedna z mála věcí co bych asi knize vyčetla, tak to, že se tam ke konci vyskytovalo až moc jmen a postav a chvilkami jsem byla zmatená kdo je kdo a kdo je na jaké straně. jinak velké plus za to, že se tam hodně vyskytovali doplňující informace a detaily, které dávaly příběhu reálný nádech. podle mně stojí za přečtení.

18.10.2019 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

za mě jedna z nejlepších knih co jsem od Nesba četla. začátek nezačínal vůbec nudně a příběh vás hned stáhl do centra dění mezi drogové dealery v Oslu. Harry Hole se vrací z Bangkoku aby se podíval na zub uzavřenému případu Gusta a Olega, syna jeho přítelkyně Rachel, kdy je Oleg obviněn z vraždy. Harry si je jako vždy každým svým krokem jistý, i když někdy zavrávorá, tak ihned chytne zpátky rovnováhu a pokračuje ve vyšetřování, kde se snaží dokázat nevinnu Olega. děj má ale se všema jiné plány a role se začnou obracet. a konec je v tomhle případě podle mně tak nepředvídatelný, že to není možné..! skvělá kniha a určitě stojí za přečtení!!

10.03.2019 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Podle mě je příběh moc extrémní.. nejtlustší holka na světě, kterou museli vysekávat z domu a nejoblíbenější a nejkrásnější kluk na škole, což mi přijde trochu nesmyslné. Většinu lidí to zaujme (neříkám, že jsme nebyla jedna z nich), ale příběh potom ztrácí svojí reálnost, ale je pravda, že potom co by se zde nenacházela nejtlustší holka na světě a okouzlující Jack, tak by si to nejspíš nikdo nepřečetl s takovým zápalem jako teď. Kniha je to hezká, ale spíš oddechová a nenáročná.

08.07.2018 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Nemám slov. S Alex jsem se hodně ztotožnila, přes rudé vlasy až k nedůvěře cizím lidem. Hodně jsem jí v nějakých částech rozuměla, a někdy jsem se zase snažila pochopit její chování. Miles mi celou dobu přišel milý i přesto, že si šli na začátku knihy hodně po krku a je to jeden z nejtajemnějších lidí, které kdy Alex mohla potkat. Kniha je dost tajemná a někdy jsem se zastavovala a pořád ještě přemýšlím jestli si nějaké části knihy Alex nevmyslela..

18.06.2018 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Od knížky jsem čekala něco jiného a to jak to dopadlo mě hodně překvapilo. Čekala jsem nějaký slaďoučký až přeslazený happyending, ale tohle jsem od knížky vůbec nečekala. Violet na mě celou dobu působila tak, že nevěděla co chce a jak se chvíli cucala s Finchem a z ničeho nic byla s tím svým druhým nápadníkem ve mně budilo smíšené dojmy. Příběh mi přišel dost dobře napsaný a poukazující na problémy s psychickými poruchami a myšlenkami na sebevraždy a takové věci. Podle mě stojí za přečtení.

08.05.2018 4 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Jedna z knih, do kterých jsem se vážně začetla a nemohla přestat. Mám pocit, že tohle je můj žánr. Tenhle typ knih mám nejraději - napětí, vyšetřování, romantika a akce. Vážně se mi líbil nápad příběhu a v některých částech jsem se dokonce i bála. Do posledního okamžiku jsem nevěděla, kdo je vrah. Thriller smíšený s trochou středoškolácké naivity a bezbranosti.. za mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

29.04.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Děti ze stanice ZOO jsem četla kvůli povinné četbě, protože se profesorka zaměřila hlavně na drogové závislosti. Příběh mi přišel hodně odstrašující a snaží se čtenáře přiblížit realitě a ukázat jim všechny rizika a situace, co se v zrovna v tento moment dějou, ale nejen u nás.. všude po světě. Knížka patřila k té skupině co se mi dobře četla a zaujala mě, protože mi přiblížila život lidí s problémy tohoto typu. Podle mě je to zrovna jedna z knížek, kterou by si měla přečíst většina lidí.

28.04.2018 4 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Bylo mi jasné, že je příběh napsaný jako scénář a že to budu mít zachvilku přečtené, ale byla jsem silně zklamaná. Drobka jsem moc nemusela už v knize Will Grayson, Will Grayson, ale i přesto jsem po "Drž mě pevně" sáhla. Rozepsané písničky mě chvilkama unavovali a už jsem si jen říkala, kdy to budu mít za sebou, což u knížek nedělám. Drobek se tu choval ještě více arogantněji a byl ještě o něco méně simpatický. Podle mě se knížka nepovedla, čekala jsem více..

18.06.2018 1 z 5

Narazila jsem na ní v knihkupectví úplně náhodou a zaujala mě hlavně upoutávka na Slunečního psa. Neodolala jsem a knihu si koupila, čehož nelituji. Policajt z knihovny se mi četl dobře, ale pro mě byl trochu předvídatelný, ale napětí tam taky nechybělo. Ale Slunečního psa jsem četla jedním dechem a podle mě jedna z nejpovedenějších povídek pana Kinga. Skvěle popsaná a úspěšně mě vtáhla do děje. Tyhle příběhy mě nikdy neomrzí..

12.06.2018 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Byla jsem dost překvapená, protože jsem čekala něco úplně jiného, ale tohle bylo mnohem lepší. Musím ale uznat, že je to jedna ze slabších knížek, ale i přes to se mi hodně líbila. Četla se mi skoro sama a stránky rychle ubývaly a pořád se tam něco dělo. Hlavní postava je simpatická a chvílemi ve mě vzbuzovala soucit. Dvakrát bych jí nečetla, ale byla dobrá.

29.04.2018 4 z 5

Paměti agenta FBI Paměti agenta FBI Scott Frost

Tuhle knížku mi doporučil táta, protože se mu prý moc líbila, když jí četl v mém věku. Celý příběh mě moc zaujal, až tedy na to, že jsem se tam někdy trochu ztrácela. Hodně se mi líbilo, jak byla kniha napsaná, jakoby stylem deníku a jak nás příběh postupně provázel životem malého agenta. I když jsem neviděla seriál, tak mě příběh zaujal.

29.04.2018 4 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

dlouho jsem se rozhodovala jestli si mám knihu koupit a nakonec jsem neodolala. příběh se mi líbil, ale upřímně mi přišlo, že tam bylo moc technických detailů, které jsem chvilkama moc nechápala a byly zdlouhavé, kterým podle mně rozuměli hlavně odborníci. a bylo tam hodně odboček od hlavního tématu, které nakonec s finálním koncem celé knihy neměly žádné spojení. jinak se to četlo dobře, příběh udržoval napětí a bylo tam poměrně dost nečekaných zvratů. jestli jste interesovaní v technologiích a jejich fungování, tak doporučuju.

20.08.2019 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Na knížku jsem narazila tady na databázi v kategorii “Thriller” a zaujala mě hlavně obálka, ale když jsem si přečetla o čem příběh je, tak jsem v nejbližším volném dnu zašla do knihkupectví. Je možné, že jsem od knížky čekala trochu víc, přišlo mi, že se tam “Černooká” nacházela jenom krátce, ale jinak jsem neměla příběhu co vytknout a chvílema mi vážně běhal mráz po zádech. Nepovažovala bych to zrovna za thriller, jelikož pod tímhle titulem si představím něco jiného, ale mělo to k tomu blízko. Podle mě stojí za přečtení, jelikož je to jedna z knih co lidem přiblíží život s psychickými nemocemi.

08.07.2018 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Knížka doporučená od kamarádky, která má prostě dokonalý vkus na knihy. Líbila se mi kombinace dvou výborných autorů jako je John Green a David Levithan. Hodně mě zaujalo jak byl příběhy napsaný z pohledu obou Willů a ukázal jak mohou být dvě stejné osoby, tak odlišné. Drobek mi přišel nesympatický a moc řešil záležitosti ostatních, což mě rozčiluje i v reálném životě. Konec byl podle mě vychytaný, ale zase nebyl nijak nečekaný. Podle mě jedna z lepších knih dnešní doby.

18.06.2018 3 z 5