Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Ukradený polibek je první mojí knihou od této autorky a velice mile mě překvapila. Čekala jsem až pohádkový romantický příběh, kdy je žena přislíbena muži kterého nemůže vystát a později se do něj zamiluje. Dalo by se říct, že to tak vlastně i bylo, ale celý příběh je plný nenávisti, vzteku, odplaty, boje o moc, postavení, intrik a strachu. Chicagská mafie celý příběh posunula na vyšší úroveň a sladký konec byl jen třešničkou na dortu.

30.05.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Klasika, která mě opravdu mile překvapila. Je to milé, nadčasové, dojemné... Jo jsem si zamilovala od začátku knihy a byla tahounem celé rodiny i samotného příběhu. Teď se s klidným srdcem podívám i na filmové zpracování, kterému jsem se záměrně vyhýbala dokud nepřečtu knihu.

26.04.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kraťoučký milostný příběh s (jak asi všichni vědí) tragickým koncem. Styl psaní mi bohužel moc nesedl, ale za to se autorovi během tak malého množství stránek povedlo výborně zachytit charaktery hlavních postav, za což má můj obdiv.

06.04.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tak tohle jsem nečekala. Po pravdě ani nevím jestli mi někdy nějaká kniha podobného žánru tak sedla. Všechny postavy mi neuvěřitelně sedly, milostná linka byla pozvolná, uvěřitelná a já jí fandila od začátku do konce. I milostné scény, které běžně v romantických příbězích naprosto nedávám mi přišly věrohodné a nepřitažené. Takže za mě velké ANO.

03.04.2021 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Vždycky mě potěší a zaujme, když se chlap dokáže tak snadno vcítit do pocitů ženy (hlavní hrdinky). King je prostě bůh a jako každá žena smekám před jeho empatií vůči opačnému pohlaví.

24.02.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran a Prohnilé město je podle mě vrcholem autorčiny kariéry. Je to dokonalý. Ta zlodějská cháska vám prostě přiroste k srdci :)

Misery Misery Stephen King

Srdcovka, jelikož se jedná o mojí první knihu od tohoto génia. Četla jsem jí prve ve 14ti a doteď si pamatuji, jak jsem nechápala, co má furt autor s tím přílivem a odlivem :D Ale už tehdy si mě King získal a já se stala jeho věrnou čtenářkou. Misery jsem četla už asi 5x a věřím, že to není naposledy.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásné, prosté, nadčasové. I kdyby se (opravdu velkou) náhodou našel někdo, kdo nezná příběh pana Darcyho a Elizabeth, od samého začátku by jistě poznal kam to směřuje a jak to končí. Ale i přesto si Austenová dokáže pohrát se slovy a city tak bravurně, že jste napjatí do poslední stránky.

03.02.2021 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Tak po tomhle Lokiho miluju ještě víc, ačkoliv je to příšerná krysa :D

27.09.2021 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl si stále udržuje vysokou laťku. Bavil mě možná i o trochu více než předešlý protože ačkoliv byl děj dost předvídatelný, tak jsem přeci jen nevěděla co mě čeká. Ideální oddechovka. A ta scéna s včelou :D ??? Už dlouho jsem se u knihy tak upřímně nezasmála..

20.07.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl naslouchače mě bohužel už neoslovil tak jako díl první. Příběh je tentokrát jedno dlouhé výpravné putování Ilan s pětadvacítkou. Nemůžu říct, že to nebylo zajímavé...Ale některé pasáže mi bohužel přišly zbytečně natahované, až nadbytečné. K odhalování tajemství autorka přistupuje velice obezřetně a umí vás tak pěkně vytočit :D. A také mě trochu začíná děsit fakt, že to má být pentalogie. Uvidíme čím nás autorka překvapí, já si počkám klidně i 10 let.

03.06.2021 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Souhlasím s většinou, že se nejedná o typickou "kingovku", ale i tak se mi ten pozvolný detektivní příběh líbil.

31.05.2021 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

(SPOILER) Tak tohle nebylo dobré... Nemůžu říct, že by autorka neuměla psát, to ne, ale neumí psát věrohodně. Dvě hvězdičky dávám za čtivost a poselství, které měla kniha předat, ale vše ostatní bylo opravdu velmi špatné. Špatné a úplně ploché postavy, skoro žádný popis prostředí, vyjádření emocí ještě horší. Nejvíce mě ale vytáčela ta naprostá absurdita v některých situacích viz. SPOILER!
SPOILER:
1) Po sexuálním napadení jde hrdinka po pár dnech chlastat a střídat chlapce u baru a tanečním parketu jak na běžícím pásu.
2) Přemýšlí o tom kolik dní je už bez sexu.
3) Svému doučujímu v prvním mailu oznámí, že ji opustil přítel.
4) Poté mu cpe, jak jí balí její žáci, které učí na hudební nástroj.

Co to sakra je? Ne vážně.. tohle jsou jen střípky z toho, co autorka vyplodila..
Závěr: Chtěla jsem jednoduchou romantickou oddechovku, ale že bude až takhle jednoduchá jsem opravdu nečekala. Celý příběh měl potenciál, mohlo to být fakt dobrý, něco ve stylu Mony Kasten - romantika s přidanou hodnotou..ale bohužel.

08.05.2021 2 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Když už mi chybělo k dočtení pár stránek byla jsem přesvědčená, že dám 4 hvězdičky. Je to čtivé, vtipné a především originální. I přesto jsem se ale místy nudila, kniha by podle mě mohla být kratší, některé postavy a jejich rozhovory bych klidně úplně vyškrtla jelikož mi přišly vyloženě vycpávkové. Ale ten konec mě dostal a úplně mi změnil pohled na celý příběh. Na příběh, který už vlastně není jen o sexu, drogách a rockenrolu, ale o lásce, důvěře a odpuštění. A o velice silné ženě...(jméno si každý doplní dle svého uvážení, mě napadají dokonce hned 3 jména :D)

15.04.2021 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Souhlasím s většinou, že příběhu by daleko více seděla nálepka historický román namísto fantasy. Hlavní hrdinové, zápletka, milostná linka, prostředí - to vše je naprosto průměrné. Ale za mě ten příběh má neuvěřitelně přidanou hodnotu, řeší tolik důležitých a nadčasových témat jako politiku, otroctví, mír, válku, strategii, ženská práva, rasové rozdíly, společenské postavení... Nechápu, jak se to tam autorce podařilo tak nenásilně všechno vměstnat a za to si plný počet za mě zaslouží.

07.04.2021 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tak tohle bylo zvrácené. Vážně... Děj? Ani nevím jestli to nějaký děj vlastně mělo.. Postavy? Ano, tam vím jak velké mají poprsí a bicepsy na břiše. Bože opravdu dlouho jsem nezažila, že bych si neoblíbila alespoň jednu postavu. Ale tady opravdu nemáte koho... Všechny postavy jsou tak bezcharakterní a naprosto odflaknutý, že autorka nazývá kamarádkami holky, které ani neznají svoje příjmení, pak se opijí a každá skončí v posteli s jiným klukem. A to tvoří základ jejich přátelství. O hlavní hrdince se nemůžu ani zmínit, protože to prostě nechceš. Školní prostředí mi dost připomínalo scény z klasického Stmívání, ale po chvíli mi došlo, že je urážka tyhle knihy vůbec srovnávat. Přijde mi že autorka měla v hlavě jen jednotlivé sexuální scény a snažila se je zasadit a poskládat do příběhu. Hvězdičku můžu dát pouze za obálku a počet stránek.

08.03.2021 1 z 5

(SPOILER) Možná je to tím že jsem to četla v těhotenství, ale hrozně se mi to líbilo. Ten příběh malého a odhodlaného děvčátka jsem přečetla doslova jedním dechem. Kinga miluju, obzvlášť pokud "občas" nechá dítě i přežít :D, takže tím si mě omotal okolo prstu.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kdo by nyní neznal hladové hry. Ačkoliv se filmové zpracování v tomto případě celkem vyvedlo, jsem ráda že jsem se tenkrát prve dostala ke knižní verzi a doporučuji ji všem, protože film jí podle mě nesehá ani po kotníky :)

22.02.2021 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Takhle upřímně jsem se u knihy dlouho nezasmála. Miluju jeho styl psaní, jeho humor, jeho nadsázku. Katušky mi nakonec bylo i líto, ale jen trošku :D

03.02.2021 5 z 5

King King T. M. Frazier

Jedním slovem - drsné ! A já si to skvěle užila. A ta ztráta paměti hlavní hrdinky knize dala jistý přesah v tomto žánru.

26.09.2021 5 z 5