Cajda Cajda komentáře u knih

Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Miloslav Švandrlík

Vtipné, nenáročné, oddechové čtení u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet - tyto knihy jsou dle mne sázka na jistotu - doporučuju :o)

01.06.2020 4 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

01.06.2020 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jmenuji se Lucie a od malička mne název této knihy fascinoval - věděla jsem, že je to smutný příběh, ale že až tak tragický....jsem zjistila až teď, kdy jsem se konečně odhodlala si knihu přečíst. Mám toto "miniaturní" vydání (srovnatelné s velikostí stávajících mobilů) a hodlám si jej nechat, protože se ke knize jistě ještě vrátím.
Co víc si ti dva mohli přát než zemřít rychle a spolu v objetí... tolik se milovali.....

29.05.2020 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

No to je ale blbina...přijde mi to tak padlé na hlavu, že mi to ani směšné není. Dětem se to možná líbí, jak píšete, ale za mne teda "nebrat". Ani obrázky nejsou ničím krásné.. Ty detektivky tedy píše mnohem lepší. Tohle nemůžu číst ani jako oddechovku....a ani audioknihu zkoušet nebudu....

29.05.2020 odpad!

Tiché bouřky Tiché bouřky Klára Jarunková

V originále možná ještě zajímavější, nicméně čte se dobře, i když ze začátku jsem neměla tušení o co jako půjde....ale závěr je ten, že se člověk má starat hlavně sám o sebe, žít přítomným okamžikem a užívat si vše co přichází plnými doušky. Za mne hezká, ale ničím výrazná. Předám ji dál....

27.05.2020 3 z 5

Memento Memento Radek John

Tak dlouho jsem se této knize bránila...a když jsem ji začala číst, bránila jsem se už jen tomu ji odložit. Úžasně čtivá, skláním se, pane Johne. Když vyšla musel to být absolutní mazec - ovšem to je i teď... Věřím, že se k ní opět vrátím - zařazuji si pro sebe do škatulky "číst opakovaně". Tohle mi snad přijde ještě lepší než My děti ze stanice ZOO.... Souhlasím s předchozími komentáři, že by si to měl přečíst každý - a nudící se omladina obzvlášť! Uff, byl to masakr, ale jsem moc ráda, že jsem k této knize dospěla a konečně si ji přečetla.

26.05.2020 5 z 5

Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Alan MacDonald

Ve své podstatě a v rámci možností jednoduše sepsaná historie Jindřicha VIII. pro zaujetí a srozumitelnost i těm největším lajdákům dějepisu....

25.05.2020 4 z 5

Nevím, který z dílů "aristokratky" je nejlepší....všechny mi přijdou vtipné, úsměvné a přemýšlela jsem co z toho všeho je ještě pravda a co je výmysl pana Bočka. Poslala jsem mu podporující mail s poděkováním za jeho tvorbu. Také se těším, že se na zámek, kde v současné době "úřaduje" a snad stíhá i psát další knihu, zajedeme brzy podívat. Každý ať si o této sérii knih udělá vlastní názor, ale za mne prima oddechovky :o)

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak kniha jistě lepší než film, je to absolutní oddechovka, kdy vlastně nevíte co je smyšlené, co je prada a co by pravda být mohla - a nebo nemohla.... úsměvné místy více, místy méně, ale když to člověk bere s rezervou, pobaví se a zrelaxuje :o)

25.05.2020 3 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

No jo, tak klasika pana Wericha - děkujeme Vám, mistře! S láskou Lucie.

25.05.2020 5 z 5

Jak vyléčit depresi aneb Šest kroků k zdravému životnímu stylu Jak vyléčit depresi aneb Šest kroků k zdravému životnímu stylu Stephen S. Ilardi

Ano, kniha je přehledná a srozumitelná, souhlasím, ale samotnému člověku v depresi nepomůže - může pomoci jen tomu, kdo případně může pomoci někomu ve svém okolí se z deprese dostat. Záleží na stadiu "rozkladu" osobnosti, tedy na stadiu deprese samotné, ale věřím, že pomůže i samotným již zaléčeným pacientům, jež jsou na úspěšné cestě zpět ke svému vlastnímu já.... Není to snadné, ale všem vám/jim držím pěsti.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Kniha luxusní, ale to skvostné podání v divadelní hře Bárou Hrzánovou naprosto NEMÁ konkurenci! Laťka na nejvyšší možné příčce... A hrdý buď, žes vytrval.... :o))))

25.05.2020 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

výbrorně se čte, občas jsem se trošku ježila strachy a protože jsem zrovna v době čtení této knihy uklízela jednu šíleně zabordelenou kancelář, skvostně jsem se pobavila nad větou: "Mimochodem je tam pyramidální bordel. Ježišmarjá, tam je bordel. V rámci možností se do toho pokusím vnést nějaký systém. Ačkoliv - nebylo by lepší polít to benzínem a zapálit?" to je tak výstižné....

25.05.2020 4 z 5

Je vážně osvobozující vyházet všechny zbytečné blbiny a nechat si jen věci, na které se člověk fakt rád dívá a má u toho hřejivý pocit na duši. Ne každý to ale dokáže - držím pěsti všem. A taky je morda držet se pravidla - za nový kus čehokoliv vyhodit jeden kus starý - jakože: koupím nové triko, tak jedno staré musí pryč.... sláva tomu, kdo to umí. Mi to moc nejde...ale kniha je napsána tak, že se hned pustíte do rovnání ponožek. Prima.

25.05.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Určitě jsme to měli číst už na základce, já k tomu ale došla až po více jak 20letech. Nicméně mne tato kniha silně zasáhla - jak je možné, že to všechno vůbec někdo přežil a ještě dokázal sepsat knihu. Pro absolutního laika drogových závislostí je PSYCHO co všechno musí takový feťák vlastně řešit, čeho se bojí a co všechno ho potká. Absolutní dějový masakr - o to horší, že dle skutečnosti. Hned jsem sáhla po Mementu od Radka Johna. Doporučuju všem obě knihy!

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

tam je tolik pravdy....

Krkonoše Krkonoše kolektiv autorů

Nádherně starý kousek, pro milovníka Krkonoš či turistiky nutným v knihotéce! Vzácný už jen pro ty staré fotky a texty!

22.05.2020 5 z 5

Krkonoše - příroda, historie, život Krkonoše - příroda, historie, život kolektiv autorů

Kniha je naprosto úžasná a tlustá "bichle", kterou je potřeba mít při čtení na klíně a víte, že ji tam máte. Je plná obrázků, fotek a zajímavostí. Listuji v ní vždy téměř posvátně. Krkonoše mne uchvátily, přesto, že jsem z Beskyd. Tento svazek je ideálním studijním materiálem nebo nutným kouskem do knihotéky milovníka Krkonoš!

22.05.2020 5 z 5