Cajda Cajda komentáře u knih

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Přečteno v rámci ČV. Ale aspoň už vím, proč jsem tyto pohádky jako dítě nečetla a nevyhledávala.

26.10.2020 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

SUPER!!! Vybráno do ČV - zaujala mne obálka i název. Knihu DOPORUČUJI! A jistě se k ní někdy ještě vrátím a přečtu znovu. Chci ji koupit sestře k Vánocům. Paní Lednická: smekám! a gratuluji.

19.10.2020 5 z 5

Blázni umírají v pátek Blázni umírají v pátek A. A. Fair (p)

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy, jinak detektivky nevyhledávám. Tato se mi četla příjemně. Má spád, chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat a jak to dopadne. Na to, že to je detektivka, tak vlastně oddychové čtení. Za mne prima.

19.10.2020 3 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Ani vtipné ani poučné. Líbila se mi obálka. Proto jsem po knize sáhla. Nedočtené odkládám na vlakáč mezi knihy DO VLAKU.

18.10.2020 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čte se parádně, až zapomenete na okolí. Pro mne nejlepší z knih tohoto autora.

15.10.2020 4 z 5

Tak to už je klasika :o))) Většinu povídek znám z CD, která si pouštím před spaním, ale několik povídek jsem četla prvně. Prostě kouzelná oddechovka!

15.10.2020 4 z 5

Čtrnácté patro, čtrnáctý rok Čtrnácté patro, čtrnáctý rok Vladimír Svoboda

Nic extra, ale přečíst se to dá.

01.10.2020 2 z 5

Maliny zrají v dešti Maliny zrají v dešti Marie Frydrychová

Super oddechovka! Už jsem to potřebovala :o)
Knihu mám s věnováním od třídního "za práci pro třídní kolektiv" , tu si prostě nechám!!!!!!
A zase si ji někdy přečtu, čte se to fakt dobře a vlastně je i poučná - jen dospělák to samozřejmě celé vidí úplně jinak než puberťák. Za mne ale fakt prima čtení.

01.10.2020 4 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

"Vypadá to, že jednoduše umíráte smutkem."
Bohužel - nebo bohudík - také moc dobře vím, jaké to je, když v těle převládá kortizol nad serotoninem a také proto jsem si knihu vybrala. Mimo to se mi moc líbí její obálka. Celkově bych ji však označila za zvláštní. A říkám si, že když je možné vydat toto, pak lze opravdu napsat knihu o čemkoliv. Nad tím se zamyslím, bo bych také ráda napsala a vydala knihu :o)

29.09.2020 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Osobní averze vůči spisovatelce jak takové. Hele, ale aspoň jsem to zkusila. Vracím do knihovny nedočtené.

08.09.2020 1 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Skvostná záležitost! Pan Czendlik mi byl sympatický i před touto knihou aniž bych o něm věděla cokoliv bližšího. Teď bych se s ním chtěla potkat. Tak zajímavý člověk! Tolik krásných slov a vět, tolik pravdy, tolik lidskosti! Za ním bych chodila klidně i na mše (kostely mám moc ráda, jsou mi posvátnými uměleckými díly, ale jinak tam nechodím). Přesně jak kousek níže píše sarka8276: "knihu stojí za to nejen číst, ale i vlastnit". DOPORUČUJI VŠEM!

07.09.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Z Gerty jsem byla unešená a proto jsem si běžela půjčit Bohyně. Tohle je ale jakási "vyšší dívčí", to fakt nedávám. Jdu ji nedočtenou vrátit do knihovny. :o(

02.09.2020 1 z 5

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Dobrá blbina :o) Není třeba u toho nijak přemýšlet, s vyšším věkem bráno vtipně a s nadhledem. Půjčila jsem si z knihobudky na nádraží a zase ráda vrátila, čili poslala dál. Tohle by mi v knihovně zabíralo místo. Za přečtení jsem ale ráda :o)

31.08.2020 4 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Já ty básně prostě fakt nedávám, ale toto je NĚCO! Každý se v těch písmenech někde najde! Je to dlouhé, ale pořád platné.

Bobby - Mistr světa a já Bobby - Mistr světa a já Danielle Dušková

Krásná oddechovka - již jsem četla kdysi dávno, nyní jsem si chtěla "oživit". Fakt super, není třeba u toho nijak přemýšlet, příběh mne pohltil a bavil.

31.08.2020 3 z 5

Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie Jan Poněšický

Prý pro odborníky i zasvěcené laiky. Odborník nejsem, ale prošla jsem si léčbou debrese, tak jsem si myslela, že jsem zasvěcený laik. Nečetlo se mi to moc dobře, bo mi to přijde hodně odborné. Kniha je plná odborných názvů, které jsem v životě neslyšela a googlit stále co je co mne neba.. Je to kniha jistě poučná, ale náročná. Počítám spíš tak pro psychology v začátcích - ví, o čem je řeč a přesto se mohou dozvědět něco nového.

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Čte se to dobře, jen je to smutné a na mne v příběhu moc mrtvých. Připomíná knihu Hospoda Jamaica. Počin porodní báby byl jasný vlastně hned, pak se objevilo několik překvapujících zápletek a rozuzlení je opět rychlé na pár posledních stránkách... Celkový dojem: znova číst netřeba.

31.08.2020 4 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

Nebavilo mne to, nedočetla jsem :o(

31.08.2020 2 z 5

Z příkazu krále Z příkazu krále Kate Emerson

Kniha se výborně čte, ale mnoho postav občas pletlo i mne. Na druhou stranu - na dvoře Jindřicha VIII. prostě hodně postav/lidí bylo, tak to tak být musí. Za mne super a doporučuji. Kdo má rád historické romány, ten si toto dílo užije!

05.08.2020 4 z 5

Hodně si pamatuju - Perličky v duši Raoula Schránila Hodně si pamatuju - Perličky v duši Raoula Schránila Ladislav Tunys

Také mně se vždy tento elegán líbil, jeho historky jsou kouzelné a vlastně neuvěřitelné! Měl zajímavý, bohatý život. Kniha je spíš pro pamětníky a znalce starých čb filmů, ale převážně pro ty, kdo mají stále pana Schránila s láskou a úctou v srdci.

28.07.2020 5 z 5