Džínový svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Prvotina Radka Johna Džínový svět (nyní vychází již potřetí) zaujala upřímností výpovědi. Pocity a názory sedmnáctiletého pražského gymnazisty Petra Bláhy, hlavního protagonisty a vypravěče příběhu, sdíleli v řadách čtenářů jeho vrstevníci, tehdejší teenageři; na svá školní léta, doby prvních lásek a studentských recesí si při četbě s chutí zavzpomínaly i starší čtenářské ročníky. Petr Bláha, vášnivě zapálený pro pravdu a čest, naivně vyzývající k souboji málem celý svět, je kritický nejen ke generaci rodičů, ale i k vlastní generaci. V čem se jeho představy a předsevzetí splnily, jak je to s pravdou, spravedlností, co vede v životě ke kompromisům – o tom bude vyprávět další kniha Radka Johna, Strach. Hrdina Džínového světa Petr Bláha, o dvacet let starší a moudřejší, tu jako novinář poznává zákulisí boje s chorobou AIDS....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12229/big_dzinovy-svet-e5f-12229.jpg 3.4202
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Džínový svět

Kopretina
10.04.2021

Kniha se mi líbila. Nějak podobně jsem pocitově prožila své dospívání, i když jsem se jinak chovala. Není špatné si připomenout mládí a pochopit pocity mladých, např. svých dětí.

Hyaenodon
30.01.2021

Na mě příliš málo příběhu a příliš mnoho otázek... Ale na druhou stranu se mi při čtení vybavovaly situace z vlastního dospívání.


jprst
06.11.2020

No, bylo by zajímavé, jak na svoji prvotinu nahlíží John v dnešní době. Ten příběh špatný není, ale je napsán tak, aby byl jako by kritický, ale současně příliš neprovokoval, zkrátka aby příliš nevybočoval z toho, co se tehdy vydávalo, což samo o sobě vypovídá poměrně dost o osobě autora.

Cajda
31.08.2020

Nebavilo mne to, nedočetla jsem :o(

georginaa
08.07.2020

Knihu jsem četla ve dvaceti letech. Přiblížení ze studentského života Petra. Vypráví své pocity, názory, přesvědčení, hledá pravdu i když někdy za hranice chápání, bojuje o místo ve společnosti. Jak se vyrovnat s okolím a svým životem.

sinamona
30.07.2019

Kniha pro náctileté své doby, četla jsem v mládí. Téma mi bylo velmi blízké.

Messilina
06.04.2019

Myslím, že to není špatně napsaná kniha, ale Memento bylo přeci jen lepší. Určitě to bylo dáno atraktivním tématem.

IgorGebiza
05.09.2018

prijemne nostalgicke citanie. mladsie rocniky asi nezaujme, ale kazdemu kdo prezil detsvo a mladost v socializme by sa pacit mohla.

1