Cajda Cajda komentáře u knih

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

Takové "milučké" - souhlasím s předchozími komentáři.
A co mne k tomu ještě napadá: připomíná mi to Četnické humoresky.
Prostě prima, pohodové čtení.
Chystám se na všechny díly :o)

03.03.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Dala bych i víc hvězdiček.... kniha se mi líbila MOC! Doporučuji!

03.03.2021 5 z 5

Velké stroje Velké stroje Eduardo Trujillo

Tahle kniha zaujala i mne. Je příjemně zpracovaná, zajímavá a pro malé milovníky aut strojů a techniky vůbec úplně úžasná :o)

25.02.2021 5 z 5

Skleněný zvěřinec Skleněný zvěřinec Tennessee Williams (p)

Protože Tramvaj do stanice touha.....proto také Skleněný zvěřinec....
Tramvaj je vysoká laťka, takže Zvěřinec neměl šanci.
Překvapil mne zde konec - respektive že UŽ je to konec. Ale mám přečteno, no.
A souhlasím s Percabethka, že: skvěle se četla. To rozhodně! Má spád. A zkusím ještě další od Tennessieho :o))

29.01.2021

Psychosomatická prvouka Psychosomatická prvouka Radkin Honzák

Sice dost odborné čtení, ale vlastně jen ze života, nic jiného.
Někde úsměvné, někde hrozné. Vše ale pravdivé.

* Co může být hnusnějšího než kousnout do jablka a najít tam červa?
Kousnout do jablka a najít tam půl červa.

*Proti tsunami, proti krupobití ani proti blbé vládě toho nemůžeme moc udělat. Proti osamělosti své a těch, kterým hrozí, ano. Dělejme to a splétejme lidské sítě. Zdola. Občanské společnosti se bojí i totalitní vládci. Nenechme se otrávit. Nedovolme peklu vstoupit do našich duší.

*pět nejčastějších povzdechů umírajících:
1. Kéž bych měl odvahu žít skutečně podle sebe, ne podle toho, co ode mě očekávali druzí
2. Přál bych si, abych tak tvrdě nepracoval.
3. Přál bych si, abych měl v životě odvahu vyjádřit své city.
4. Přál bych si, abych zůstal v kontaktu se svými přáteli.
5. Přál bych si, abych byl šťastnější.

* a bohužel je u nás málo takových osobností, jako Zbiniev Czendlik

*není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem

26.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Jako audiokniha geniální, stojí za přečtení i osobně!

02.01.2021 5 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

...má inteligenci zavařovací gumičky...
...i gumová rukavice má větší stisk....

zase jsem se smála nahlas :o))))))

29.12.2020 4 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

luxusní a nezapomenutelná a taky nezáviděníhodný příběh

26.12.2020 5 z 5

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

já to snad nedočtu.....nebaví mne to, nutím se do čtení, vlastně nevím co chce autor říct, nevím kdo je kdo a s kým.... :o(

17.12.2020 2 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Jako...já vlastně nevím... No, to je tak, když člověk NĚCO očekává. Dobře mi tak.
Těšila jsem se... Knihu jsem přečetla a pouštím dál. Není z těch, které doma MUSÍM MÍT.
Sice zajímavá, ale vlastně nic neříkající... Souhlasím s Blaufik -viz níže- že je škoda, že osobní příběh autora není podrobnější. Na druhou stranu i chápu.

17.12.2020 3 z 5

Zrození vesnice Zrození vesnice Ljubov Fjodorovna Voronkova

Tak tuto knihu dostala moje mamka na Vánoce 1953, já ji četla jako malá a teď si ji jdu přečíst znovu :o))

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Zhruba před 30lety jsme ji četli na pokračování v hodinách čtení na prvním stupni. Pořád ji ještě mám a nedávno jsme si z ní předčítali před spaním - nádhera. Tuhle by měl mít vážně každý doma :o)

30.11.2020 5 z 5

Dana a Niki Lauda Dana a Niki Lauda Eliška Horelová

Ale je to tak krásně napsáno! Moc hezky a dobře se to čte. Milá knížka. I když pro děti, jako dospělák jsem ráda, že jsem tuto knihu potkala.

30.11.2020 5 z 5

Nejrychlejší moučníky Nejrychlejší moučníky Jaroslava Pechová

některé recepty jsou nepoužitelné a některé jsou prima. Knihu mám dlouho, mám ji ráda, i když podle ní moc nepeču - mám v ní ale založené různé jiné recepty opsané na papírcích, popř. vepsané přímo do knihy. Do knih se nepíše, já vím, ale kuchařek se to jistě až tak netýká.... :o)

30.11.2020 4 z 5

Hospody a jejich historická úloha v české společnosti Hospody a jejich historická úloha v české společnosti Zdeněk Kment

Zajímavá kniha doplněná dobovými fotografiemi - super! Myslím, hlavně pro znalé míst, kteří mohou srovnat historií se současností.... což je někdy až k pláči.

Jack Russell teriér Jack Russell teriér Esther Verhoef Verhallen

opravdu přehledná a srozumitelná. Zůstává mi po našem JRT, nedám, neprodám :o)

Backstreet Boys - Hvězdy z USA Backstreet Boys - Hvězdy z USA Susanne Baumann

Těžká puberta, pokoj plný plakátů a platonické lásky - po 20 letech úsměvné, ale díky za to! Knihu stále mám a vyhodit ji nehodlám.

29.11.2020 5 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Je to úžasná kniha! Vypůjčená mne natolik oslovila a zasáhla, že jsem si ji potřebovala i koupit. Povedlo se, tento týden mi má přijít. Jistě ji budu číst znovu. A nejspíš ne jen jednou. Výborná pro obě strany - pro pacienty i lékaře. Za mne - skvost!

16.11.2020 5 z 5

Aféra Niny B. Aféra Niny B. Johannes Mario Simmel

už jsem ji četla, vracím se k ní :o)

16.11.2020

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Nedařilo se mi začíst, ale začetla jsem se a pak už to fičelo.....víc mne ovšem bavil děj v přítomnosti než ten z "výletů". Zajímavá kniha.

02.11.2020 2 z 5