Smutný medvídek

Vysloužilý policejní důstojník ze San Franciska Brad Lyon se usadil se svojí ženou Ashleigh v horách ve Virginii, aby zde vedli poklidný život a věnovali se své největší zálibě - sbírání a výrobě plyšových medvídků. Ale i v jejich zapomenutém městečku se toho děje až až... V době, kdy se v Shenandoah Valley koná velkolepá přehlídka těchto plyšových hraček, místní obyvatelé objeví tělo plovoucí v řece Shenandoah. Síla zvyku je síla zvyku, a proto se Brad pustí do vyšetřování a hledání viníka této tragédie. Zjistí, že mohlo existovat spojení mezi nebožtíkem a "Smutným medvídkem", který byl vyroben jako připomenutí potopení Titanicu - jeho hodnota je neuvěřitelných 150 000 dolarů. Místní představitelé by však raději upřednostnili, kdyby si Brad nechal svá zjištění pro sebe... První díl nové a velmi originální krimi série....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114285/smutny-medvidek-114285.jpg 3.870

Tajemství sběratele medvědů 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Mournfull Teddy, 2006

Kniha Smutný medvídek

janastok

Oddychová, trochu naivní a místy i vtipná detektivka. Žádné potoky krve, hromady nebožtíků, ani žádné napětí. Jednoduché pátrání penzionovaného detektiva a jeho ženy, všechny postavy jsou velmi černobílé. Přímé dialogy hlavních hrdinů takové archaické, jak ze starých románů a dost mi vadilo jejich oslovování se, snad v každé druhé větě lásko, drahý, miláčku, drahoušku apod.

Cajda

Takové "milučké" - souhlasím s předchozími komentáři.
A co mne k tomu ještě napadá: připomíná mi to Četnické humoresky.
Prostě prima, pohodové čtení.
Chystám se na všechny díly :o)

Sabina335
29.11.2020

(+ SPOILER) Tak jsem konečně po několika letech úplnou náhodou narazila tady v bazárku na první díl této úžasné krimisérie, který mi jediný chyběl.

Bývalý detektiv si "užívá" odpočinku v invalidním důchodu a aby se nenudil, začal se svojí ženou vyrávět a sbírat plyšové medvídky. Chystají se na dražbu vzácného medvídka a těsně před odjezdem najdou v řece za svým domem vyplavenou mrtvolu (detektiv však hned pozná, že nešlo o nehodu, nýbrž o vraždu). Bývalému detektivovi to nedá spát a proto se rozhodne vést vyšetřování na vlastní pěst.

Velmi příjemná oddechová detektivka, vtipná, lehce se čte.

lucie2371
06.11.2020

Příjemná oddechová detektivka. Nechybí tu ani humor.

PetaZ
06.08.2020

Hrozně mile mě kniha překvapila, nechyběl humor, trochu toho napětí a láska.. Super oddechové čtení ????

kaja77
05.08.2020

Z knihy mám spíše rozpačitý pocit...lezlo mi na nervy jak se manželé Lyonovi neustále častovali "miláčky a drahoušky", ježily se mi z toho chlupy. Na druhou stranu detektiv ve výslužbě měl občas i vtipné hlášky a postřehy. Zápletka mi přijde spíše slabší, postupně se to začalo "táhnout" jako med..

Márinka
19.01.2019

Tak jako plyšová hračka, je i tato detektivka „hebká“. V popisech láskyplného vztahu ústřední dvojice někdy až „červená“. Ale najdete v ní i humor a zejména očekávané napětí při pátrání po pachateli vraždy.

katerina5544
05.01.2019

Mila a oddychova detektivka. Hlavni postava ma opravdu vtipne hlasky to se mi hodne libilo. Doporucuji k precteni ;-)