Jak vyléčit depresi aneb Šest kroků k zdravému životnímu stylu

Přehledná a srozumitelná kniha amerického klinického psychologa a univerzitního profesora doktora Stephena S. Ilardiho představuje klinicky ověřený program léčby deprese založený na změně životního stylu, a nikoli na užívání antidepresiv. Účinnost programu, který sestává ze šesti kroků, dokládá autor na příkladech konkrétních pacientů. Publikace nejen pomáhá pochopit, jak zákeřnou nemocí deprese je, ale dává naději, že ji lze léčit a vyléčit. Kniha může pomoci jak těm, kdo trpí depresí, tak jejich blízkým – rodině a přátelům, a v neposlední řadě všem, kdo se chtějí depresi ve svém životě vyhnout, chtějí pečovat o své duševní i tělesné zdraví a myšlenka zdravého životního stylu jim není cizí. Ilardi tvrdí, že člověk není uzpůsoben pro zběsilé tempo 21. století. Životní styl euroamerické civilizace srovnává se způsobem života domorodců na Papui Nové Guinei, kteří podobně jako naši prehistoričtí předkové lovci-sběrači tráví většinu dne v pohybu na vzduchu a na slunci, kde si ve společnosti dalších členů kmene obstarávají přirozenou stravu. A depresi neznají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285711/big_jak-vylecit-depresi-aneb-sest-kroku-gFB-285711.jpg 4.517
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Zdraví

Vydáno: , Leda

The Depression Cure: The 6-Step Program to Beat Depression without Drugs, 2009

Kniha Jak vyléčit depresi aneb Šest kroků k zdravému životnímu stylu

YildizKorelidis

Zajímavý nový přístup k depresím. Začlenila jsem a uvidíme, protože jak se říká, na každém šprochu ;-)

Cajda
25.05.2020

Ano, kniha je přehledná a srozumitelná, souhlasím, ale samotnému člověku v depresi nepomůže - může pomoci jen tomu, kdo případně může pomoci někomu ve svém okolí se z deprese dostat. Záleží na stadiu "rozkladu" osobnosti, tedy na stadiu deprese samotné, ale věřím, že pomůže i samotným již zaléčeným pacientům, jež jsou na úspěšné cestě zpět ke svému vlastnímu já.... Není to snadné, ale všem vám/jim držím pěsti.

RoseMadder
22.01.2019

Pro člověka, který ví, co je to deprese (nikoliv pro slípky, co mají občas "depku"), výborná kniha. Autor chápe nemoc v její podstatě a staví se k ní přelomovým způsobem.