Bryel Bryel komentáře u knih

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

(SPOILER) "Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly.."
V porovnání s Královnou rebelů pociťuju lehké zklamání. Je to milé, svižné, místy vtipné, ale.. Děj je hodně předvídatelný a Kiva se chová až zoufale naivně. Její oddanost lidem, které v podstatě vůbec nezná, je až zarážející. Chudák Jaren by ji na rukou nosil, ohleduplnost sama a ona se mu takto odvděčí? Doufám, že v dalším díle jí to dá pořádně sežrat.. :D

11.11.2022 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Každá kniha si najde své čtenáře, já bych to zhodnotila jako otřesné porno fantasy. Děj v podstatě neexistuje, dialogy jsou příšerné a o postavách se nedá napsat nic víc, než že mají vysoký apetit.

10.11.2022 odpad!

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

"Zapálil celý svět, ale nikdy nedovolil, aby se plamen dotkl jí."
Excelentní kniha, která vás vtáhne a nepustí! Temný a vášnivý příběh, který mohl být ještě temnější. Brantley je extrémně dobře napsaný bad guy. Nelze než vřele doporučit.

02.11.2022 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Zatím nejlepší kniha série! Každou stránku hodnotím jako fantastickou, akční, plnou silných emocí. Ženské hrdinky série jsou neskutečné - nejen Aelin, ale i Manon, Lysandra, Kaltain.. Královna stínu jednoduše vtáhne a nepustí.

08.09.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Povedená kniha s neotřelým námětem a postavami, která si čtenář okamžitě oblíbí. Děj nepostrádá příjemný spád a vtipné momenty..

11.05.2022 4 z 5

Predator Predator RuNyx

„Sú miesta na vašom tele, ktoré poznám. Miesta, ktoré vy nepoznáte. Miesta, kde môžem streliť a ublížiť a vy nezomriete.“
Naklonil sa k nej ešte bližšie, jeho šepot bol ako duch na jej pokožke. „Smrť nie je hlavný chod, srdiečko. Je to dezert. Nerobte tú chybu, že si myslíte, že ma poznáte. Mohlo by sa stať, že to bude vaša posledná.“
„Nerobte tú chybu, že si myslíte, že ma desíte. Bude vaša posledná.“

Vynikající temná, návyková mafiánská romance s geniálně brutální chemií a napětím mezi hlavními postavami. Morálka je šedá a lidskost pochybná.
V průběhu má sice Morana pár slabších míst, ovšem Predator je tak dokonale napsaná tmavě šedá postava, že vůbec nemám potřebuju si stěžovat a jen doufám v brzké pokračování. Měla jsem vážné problémy knihu vůbec odložit.
Doporučuji!

08.05.2024 5 z 5

666 ochrancov 666 ochrancov Emily D. Beňová (p)

„Osud vás spojil od začiatku. Čistá duša s temnou. Ako jing a jang. Dve strany jednej mince. Spolu tvoríte rovnováhu.“

Příjemná finální tečka za romantickým příběhem Adriena a Vivien.
Nechybí pozvolná honba za pomstou, boj za rodinu, dost pikantních scén a démonské dominance. Na druhou stranu kniha obsahuje i něžné a roztomilé momenty, nad kterými jsem se doslova rozplývala (nechci spoilerovat).
Jedině, co bych příběhu vytkla, jsou některé opakující se scény, často na úkor plynulosti děje.
Celkově hodnotím celou sérii 666 velmi pozitivně a doporučuju. Nemůžu se zbavit dojmu, že nám epilog něco naznačuje..

01.03.2024 4 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

"Já jsem tě sotva potkal, ale už teď poznám, že stojíš za všechnu smůlu světa."

Příběh na motivy pohádky bratří Grimmů o Rampelníkovi a Goetheho balady Král duchů. Velice zdařilé kombo!
Hlavní postavy i jejich pozvolné poznávání se mi moc líbily. Serilda a Zlat. Vypravěčka příběhů prokletá bohem lží a záhadná bytost uvězněná za závojem.
Místy na mě vyprávění působilo maličko utahaně, ale ten konec? Drsný, syrový a nabitý zvraty - ten byl skvostný! Jsem ráda, že už vyšlo i pokračování..

"Oba jsme prokletí. A prokletí se dají zlomit."

23.08.2023 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Lusy Adams (p)

"To je všechno? Skončil jsi?"
"Skončil jsem."
"Vždyť jsi nic neudělal."
"Dovolím si nesouhlasit."
"Ani ses nepohnul."
"To nic neznamená."
"Neřekl jsi jediné slovo."
"Zato ty jich říkáš až moc."
Udělala jsem na něj kyselý obličej. Otráveně zamlaskal. "Co přesně sis myslela, že se bude dít? Chtěla jsi obětovat kozu a požádat o pomoc bohy? Cítila by ses pak líp?"
To záleží... Fungovalo by to? "Já nevím, ale rozhodně jsem nečekala, že se jen sjedeš houbičkami a pak budeš deset minut dělat, že něco děláš, i když ve skutečnosti nebudeš dělat vůbec nic."

Parádní kniha plná akce, kterou táhne skvělá dynamika mezi dobře vykreslenými postavami. Spousta vtipu, spousta smůly, pořádný spád!
Jízlivé slovní souboje mezi Mac a Kanem jsem si moc užívala. Kane mě bavil už v první knize a jsem ráda, že tady dostal více prostoru.
Mac čelí následkům za smrt významných čarodějů. Vzhledem k tomu, že svědci událostí buď nemohou z různých důvodů mluvit, nebo jsou mrtví, není její pozice nijak jednoduchá.. A tím její problémy zdaleka nekončí, to by přeci měla příliš velké štěstí :)
Knihu rozhodně doporučuju, bavila mě ještě víc než první díl a těším se na pokračování.

21.07.2023 5 z 5

Zlodej tulipánu Zlodej tulipánu Majka Danihelová

"My dva jsme přesný opak. Jako světlo a tma."
"Co je ti k smíchu?"
"Mám rád tmu. Kdyby nebyla, neviděli bychom hvězdy. Nechci žít ve světě, kde není tma a.. ty."
"Ve tmě se dá snadno ztratit."
"Vždy tě najdu."

Perfektní kniha! Ještě lepší než první díl!
Ač je těžké tomu uvěřit, vše se ještě více zamotává..
Romantická linka je pozvolná a stále stylem krok dopředu, dva kroky zpátky. To pomalé sbližování mě hrozně baví. I to, jak se oba snaží bojovat.. Naprosto boží!
Stíny minulosti se vrací a ukazuje se, že minulost nebude rozhodně tak jednoznačná. Nechybí gangy, násilí, vraždy, záhadné vládní programy.
Toto už není cesta za pomstou, spíš hra o život. A já to naprosto zbožňuju a vážně doufám, že finále tohoto skvělého šokujícího příběhu je za rohem..

02.07.2023 5 z 5

Dedička ruže Dedička ruže Majka Danihelová

"Pokud by se mě někdo zeptal, co bych si vzala s sebou na opuštěný ostrov, řekla bych, že tebe. Víš přesně, co chci.. Děkuju."

Tentokrát jsem pokračování potřebovala tak zoufale, že se vracím k hodnocení dodatečně.
Dědička růže je příběh roky plánované pomsty rodině Alfreda Zivaka, které hlavní hrdinka vyčítá ztrátu té své. Violet ve jménu pomsty za svou rodinu obětuje opravdu mnoho. Ale ne vše je možné naplánovat a když se do toho připlete Zivak, s kterým si Violet velmi porozumí, je o mnoho těžší vidět v něm nepřítele. To, jak jí naučené chování a přísná sebekontrola v jeho přítomnosti unikala mezi prsty, jsem s nadšením hltala.
Skvěle napsaná kniha plná syrovosti, napětí, bolestných rozhodnutí, ale i pozvolné romantiky. Místy na mě byl příběh dost krutý, i když v něm vše dávalo smysl. Vztah Violet k sobě samé a k intimitě jsem občas horko těžko rozdýchávala. Doporučuju!

"Chci, abys byla skutečná."

02.07.2023 5 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

"Tajemné koňské rady? Teď aspoň můžu umřít spokojená, že jsem je všechny slyšela."

Po velmi slibném startu série jakoby v tomto díle došly nápady a autorka nechtěla udat žádný razantní směr, kam se příběh má dostat..
Na mě už toho politikaření, plánů, strategií a přesunů sem tam bylo příliš. Závěrečných cca 100 stran hodnotím velmi kladně, ale většinu knihy jsem nebyla tak nadšená jako u předchozích. V podstatě série končí zcela otevřeně a otevřených věci je tu až příliš. Série Hledači duší vlastně vůbec není navazující série, jak jsem se domnívala, ale přímo čtvrtý díl Studie jedu.

03.06.2023 3 z 5

666 anjelov 666 anjelov Emily D. Beňová (p)

Miluju ten pocit, když vím, že jsem na koni a mám tě zcela ve své moci.
Protože ti to dovolím.
Protože mi nedokážeš odolat.
Miluju tě víc než svůj život, anděli můj.

666 potřetí. Úžasné završení! Excelovaly skvěle napsané charaktery a navzdory romantické lince kniha neztratila temný a tajemný ráz. Ten trošku uspěchaný konec budu chvilku vydýchávat, jak jsem plná emocí a dojmů, přesto nemůžu než hodnotil plným počtem. Celou sérii vřele doporučuju!

11.02.2023 5 z 5

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

"Nashle ve Valhalle."
Vydařené! Brantley mi z králů seděl nejvíc a jeho příběh se Saint byl kouzelný. Plný protikladů, napětí, chemie i vtipu..

"Já jsem chladnej, ale ne debil. V tom je rozdíl."
"Hmm, a předpokládám, že jenom Saint ten rozdíl pozná, co?"
"Už jsi skončil?"

Nejde nemilovat :)

26.11.2022 5 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Příjemná oddechovka!
Pokračování Phoenixu je o něco lepší než první díl. Elektřina mezi Archerem a Elise jiskří po celou dobu a jejich slovní přestřelky mě moc bavily.

12.11.2022 4 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

S určitostí nedokážu ani říct, proč mi to vlastně nesedlo. Daria mi přišla dost nesympatická. Pro mě knížka vyznívala strašně překombinovaně a nezaujala mě.

09.11.2022 3 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Zvrhlý král je skvělá kniha! Temné, syrové, vášnivé, čtivé, zajímavě zpracované hate to love téma. Aiden i Elsa jsou obestřeni mnoha otazníky, takže je do pokračování hodně na co se těšit.

04.11.2022 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

(SPOILER) Milý příběh, čtivý i poutavý, trochu pohádkový, smyslný, ale nikoliv vulgární. Za mě skvělá kombinace!
Erotický klub Phoenix, kde se střetnou dvě ztrápené duše.
Na můj vkus to šlo až příliš rychle a pohnutky Zoey, která se rozhodne ztratit panenství v klubu před voayerským publikem, jsou mimo realitu, navíc v kontextu toho, že se svým školním traumatem nebyla zdaleka vyrovnaná.
V rámci svého žánru je to ale určitě nadprůměrná kniha, kterou do chladných podzimních dní doporučuju.

28.10.2022 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

"Dívky můžou zachránit svět..."
Silné, úžasné, strhující od první po poslední stránku! Závěr příběhu Ohnivého srdce měl vše, co velkolepé finále má mít. Spoustu akce, napětí, emocí, které se střídají jako na horské dráze.
Když si zpětně projdu vývoj jednotlivých postav, smekám. Všichni ušli obrovský kus cesty. Jako celek je série opravdu výjimečná v tom nejlepším slova smyslu.

12.10.2022 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Další skvělá kniha! I přes táhlejší začátek se zhruba od poloviny valí taková dávka akce a emocionálních zvratů, že mě to zcela pohltilo. Dokonce i Chaola jsem si konečně více oblíbila, i přes výhrady z předchozích dílů. Linku s Nesryn jsem hltala od začátku do konce.

07.10.2022 5 z 5