brunettlibrary brunettlibrary komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct že pecka. Detektivka je zasazená do prostředí, které samo o sobě zasahuje do příběhu, což není tak obvyklé. Jsem ráda, že se hlavní policejní vyšetřovatel odlišoval od klasického škatulkování. Případ mě pořád překvapoval a konec jsme dopředu neodhadla. Skvěle a těším se na další díly! Doporučuju!

16.02.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha byla velmi napínání a oceňuji, že jsem konec dopředu neodhadla. Ovšem jednu hvězdu musím strhnout za překombinovanost děje, ve kterém jsem se někdy až ztrácela. Hlavní postavy mi byly sympatické a fandila jsem jim. Styl vyprávění mi je velmi sympatický. Do dalších dílů bych se ráda někdy v budoucnu pustila.

08.02.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Kniha měla pomalý rozjezd, ale čím víc jste četli, tím to bylo lepší a napínavější. Hlavní postavy se v průběhu děje hodně rozvíjeli, z čehož jsme měla velkou radost! Tak velký vývoj jsem ještě v knize nezažila a jen to knize přidalo. Ovšem bylo tu pár chyb v podobě za vlasy přitáhnutých scén nebo nudných pasáží, které knize vzaly jednu hvězdu. Styl psaní byl skvělý, jako v každé knize od Maas. Určitě se chci pustit do dalších dílu této série. Knihu doporučuji.

12.01.2023 4 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Kniha má dobrou myšlenku, kterou mezi řádky vidíte a pochopíte. Autor se svou myšlenku snaží demonstrovat na příkladech úspěšných firem. To je všechno hezký, ale mě kniha nebavila (stejně druhý díl). Věty se tu opakují, a pak už se vám do knihy ani nechce, jelikož máte pocit, že už neslyšíte nic nového. Mně autor nesedl a víc knih od něj už číst nebudu.

19.11.2022 2 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Kniha mě bavila. Styl psaní byl skvělý! Stránky mizely pod rukama. Hlavní postavy mezi sebou řešily vážný problém a naráželi na své morální zásady. Oba dva se občas zachovali dobře, ale i špatně. Musím říct, že mi víc vadilo rozhodnutí Nely. Hlavní hrdinka se neuměla rozhodnout a ke konci průběhu už to bylo otravný. Zápletka mě hodně bavila, námět knihy je originální a škoda, že nebyl rozvinut na víc stran. Myslím si, že námět ten potenciál měl. Byly občas skoky, které ději nepřidávaly, ale krátký rozsah stran to vyžadoval. Kniha jako taková se mi moc líbila a určitě se nebráním pokračování této knihy, nebo jiné z pera autorky. Doporučuju přečíst!

03.11.2022 4 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Knihu bych doporučila holkám do patnácti let. Je plná pubertálních výlevů, myšlenek a zápletek. Ovšem jsou v knize i pasáže, které vás překvapí. Hlavní hrdinka mě docela štvala, ale řekla bych, že to bylo hlavně tím, že není má vrstevnice. Styl psaní byl dobrý, zápletka taky. Po přečtení knihy mám neutrální pocity.

29.10.2022 2 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Knihu jsem četla jako povinnou četbu. Příběh nebyl špatný, ale četlo se mi to hůř díky cestování.

26.10.2022 3 z 5

Opilý koráb Opilý koráb Arthur Rimbaud

Zajímavá básnická sbírka. Básně jsou ladné a melodramatické.

23.10.2022 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Z první přečtené knihy od Kinga jsem rozpačitá. Jednou to bylo dobré a jel mi mráz po zádech, podruhé jsem si říkala, že to je velká nuda. Styl napsání knihy se mi četl hůř, ale nebylo to nic hrozného. Hlavní postavy byly fajn, ale žádné nadšení. Příběh byl velmi originální. Konec knihy jsem dopředu neodhadla. Asi nechci říct, zda bych knihu doporučila či nikoli, přečtěte si ji a udělejte si na ni názor sami.

23.10.2022 3 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Kniha je skvělá, strašně mě bavila. Vůbec mi nevadilo, že je kniha psaná retrospektivně. Děj byl promyšlený, emocionální a složitý. Hlavní postavy byly skvělé, ovšem hlavní hrdinka mě začala v průběhu hodně štvát. Ovšem bylo to kvůli tomu, že máme obě jinak postavené životní hodnoty. Styl psaní perfektní, kniha se nedala odložit. Doporučuju!

21.10.2022 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Kniha mi přišla nedomyšlená. Autorka se snažila propojit nadpřirozený svět s tím reálným, ale hrozně špatně. Přišlo mi, že nad příběhem autorka vůbec nepřemýšlela. Hlavní hrdinové jsou žáci střední školy, takže jsou ještě hodně dětinští. Problémy jen tak plavou na vodě a nejsou vůbec řešený do hloubky. Nedoporučuju.

21.10.2022 1 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Jelikož se jedná o barokní literaturu, nemůžeme jo posuzovat podle dnešních měřítek. Mě sonety nic neřekly, jsou plné metafor a naznačených skutečnosti… Ale je to klasika, kterou by měl znát každý.

19.10.2022 1 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Knihu jsem četla kvůli studiu. Kniha je pořád o tom stejném, ale má v sobě určitou jiskru zajímavosti.

19.10.2022 3 z 5

Růže ran Růže ran * antologie

Kniha, která obsahuje studii o barokní poetické a některé ukázky básní.

18.10.2022 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha se mi líbila a doporučuji ji lidem, kteří mají chuť si přečíst primitivní romantiku. Hlavní postavy byly sympatické. Děj byl sice jednoduchý, ale vtip mu dodal na zajímavosti. Styl psaní nebyl nijak složitý. Autorka se do textu snažila jednoduchou formou vsunout i nějaké hlubší myšlenky. Jednou se vrhnu i na další díly.

18.10.2022 4 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

Děj je zajímavý. Místy vtipný, místy nudný. Musíte číst mezi řádky, které pochopíte pouze když víte, v jaké době byla kniha napsaná. Hlavní postavy byly zajímavé.

18.10.2022 3 z 5

Faidra Faidra Jean Racine

Jednoduchý děj bez žádných komplikací, který plyne bez závratné zápletky. Postavy jsou přímé. Na dnešní dobu bych to nazvala “neurazí, nenadchne”, ale chápu, že pro dobu klasicismu to byla pecka.

14.10.2022 3 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Kniha mě moc nenadchla. Její obsah byl překombinovaný a nereálný. Tak nějak plul na vodě, nedokázal jsem učinit ty hlavní myšlenky. Styl psaní byl jednoduchý, moc mi nesedl. Hlavní postava mi byla volná (žádné sympatie; ale ani mě neštvala). Konec a celkově děj knihy byl velmi emočně vypjatý, někdy až nereálně moc tlačil na pilu. Nakonec bych chtěla zmínit obálku a název knihy. Proč autorka vybrala zrovna tento? Vždyť se k obsahu knihy vůbec nehodí!! Knihu nedoporučuju.

13.10.2022 2 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Kniha plynule navazuje na první díl. Hlavní postavy jsou mi sympatické a jejich osud vám není lhostejný. Děj je jak na houpačce, některá pasáž vás baví a některá zase nikoli. Styl psaní bych přirovnala k prvnímu dílu, je stále jednoduchý. Svět Griš je vymyšlený dobře, je zajímavý a zaujme. Do třetího a posledního dílu se určitě jednou pustím.

07.10.2022 2 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nápad na dej byl originální. Osudy dvou kamarádek byly napsány surově a prostě tak, jak to v životě chodí bez žádných příkras. Hlavní hrdinky mi byly sympatické a do poslední strany jsme jim držela palce (až mě bolely klouby). Čtení ve mně vyvolalo silné emoce (vztek, opovržení, štěstí, smích). Abych se přiznala, četla jsem druhy díl bez přečtení prvního dílu, ale vůbec mi to nevadilo. V tomto dílu nic nenavazovalo na první a tak mi nic neunikalo. Takže kdo se rozmýšlí, zda potřebuje první díl, nepotřebujete a hned teď se pusťte do čtení druhého, je to jízda!

06.10.2022 5 z 5