brunettlibrary brunettlibrary komentáře u knih

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Pro mě kniha není horor. Mám z ní docela rozporuplné pocity. Hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická a pro příběh tam bylo zbytečně moc postav vedlejších, které ději nepřidaly nic důležitého. Postavy dělaly až moc iracionálních rozhodnutí, bylo to do očí bijící, protože normální člověk by se takto nezachoval (alespoň ne v takovém měřítku). Styl psaní naopak byl velmi čtivý, za ten chválím. Konec knihy jsme neodhadla a v pár situací ve mně děj vyvolal napínavý pocit. Popis domu ani jeho historie mě nenadchla, a ještě tím autor knihu zbytečně natahoval. Určitě je mnoho lepších knih na trhu s hororovými domy než je tato.

04.10.2022 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Dobrá detektivka, pachatele a tím i konec jsem dopředu neodhadla, ale líbil se mi. Kniha mě bavila, až na jednu pasáž, která mi přišla zbytečná. Oceňuji, že hlavní hrdina nebyl neomylný. Jeho postava mi byla sympatická, jako ostatní vedlejší postavy. Styl psaní mi seděl. Kniha ve mě vyvolala pocity napětí a zvědavosti. Knihu doporučuji.

29.09.2022 4 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Má recenze na knihu bude tak 50/50, protože takové jsou i mé pocity z ní. První bych chtěla zmínit postavy, tak ty mi hned přirostly k srdci a fandila jsem jim do poslední chvíle. Nebyla tu žádná postava, která by mi vadila. Styl psaní nebyl dobrý, kniha mě do svého příběhu nevtáhla a já jsem se do otevření knihy musela nutit sama. Děj byl místy zajímavý, místy nudný (například nechápu, proč jsem v knize musela číst sálodlouhé myšlenkové postavy jednotlivých postav). Ovšem musím se přiznat, že jsem konec neodhadla. Poslední co knize odebralo čtvrtou hvězdu je fakt, že po přečtení, jsme v sobě necítila vůbec nic, kniha ve mě nevyvolávala žádné emoce. Přes tohle všechno, bych se chtěla v budoucnu vrhnout na druhý díl série a dát tomu ještě jednu šanci.

23.09.2022 3 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Kniha mě vůbec nebavila a to jsem se na ni tak těšila. Její detektivní příběh byl tak moc zastíněn nudnou každodenní hlavních postav, že si člověk říkal, zda je to vůbec detektivka. Postav je tu tolik, že se v nich člověk někdy až ztrácí. A to ani nemluvím, že najít si tu oblíbenou postavu je taky pěkný oříšek. Jednu hvězdu dávám za pár pasáži, které mě docela bavily. Asi autora úplně zatracovat nechci, styl jeho psaní není nejhorší, ale tento díl za mě určitě ne.

15.09.2022 1 z 5

Média, lži a příliš rychlý mozek Média, lži a příliš rychlý mozek Petr Nutil

Vůbec nedoporučuju. Kniha chce vyvracet vyhýbavé termíny, ale sama tak mluví. Chce řešit termíny, které jsou lidem známé a stejně je jen popisuje. Styl psaní je hrozný, vůbec mi nesedl. Témata nebyly zajímavé. Kniha mi nic nedala a ještě mě naštavala.

07.09.2022 odpad!

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knihu jsme se rozhodla si přečíst pro její originální námět, který mě v konečném důsledku asi jako jediný v knize bavil. Hlavní hrdinka mě úplně neohromila, a tak i další postavy. Styl psaní nebyl špatný, ovšem nevtáhl úplně do děje. Pocity z přečtení knihy jsme také žádné neměla. Kniha mi přišla velmi průměrná, proto ji hodnotím třemi hvězdami.

06.09.2022 3 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Kniha mě nebavila, měla v sobě víc dějových linek, ale ty spolu úplně neladily. Myslím si, že kniha plně nevyužila svůj potenciál. Hvězda dolů šla i za opravdu jednoduchý styl psaní. Hlavní postavy byly nezajímavé a nijak mě neoslovily. Kočka tu byla brána jako další “lidská” postava, což mě docela překvapilo. Ovšem na druhou stranu musím uznat, že jsem se nad pár myšlenkami pousmála. Knihu jsem v konečném důsledku s úlevou odložila.

04.09.2022 1 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Knihy od Ruize se mi líbí, jejich myšlenky jsou skvělé a dávají smysl. Ovšem s čím mám velký problém je, že mám pocit, že se celou knihy informace pořád opakují. Na konci konci knihy vím to stejné jako na začátku knihy. Knihu doporučuji, ale zážitek ze četby neočekávejte.

04.09.2022 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvěle rozvětvená detektivka, která se mi velmi líbila. Asi v polovině příběhu jsem trošičku začala ztrácet ve všech dějových liniích, to se ale rychle spravilo o zase mě kniha pohltila (malé slabé místo knihy). Při knize cítíte napětí, stres, hněv nebo úlevu. Hlavní, ale i vedlejší postavy jsou vysvětlené bravurně. Hned mi padly do oka. Určitě se pustím do dalšího dílu. Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi detektivky se složitým dějem.

04.09.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Kniha mě nenechala v klidu. Velmi silný příběh, který je napsaný podle reálné skutečnosti mi naháněl místy až strach a nepříjemný pocit v žaludku. Kniha je napsaná velmi čtivě. Hrdinové knihy jsou vykreslení skvěle. Jsem moc ráda, že jsme si knihu přečetla.

31.08.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Nejlepší díl ze všech Romantických útěků. Hlavní postavy byly skvěle vykreslené, a stejně tak i láska mezi nimi. Ovšem musím vyzdvihnout i vedlejší postavy, které by mi v příběhu velmi chyběly. Styl psaní je velmi čtivý, děj mě chytil a odmítal pustit. Líbila se mi i vedlejší linie, která byla i trošku na způsob detektivky. Je vidět, že se autorka snaží knihy vylepšovat, posunovat na vyšší úroveň a tady se to opravdu povedlo! Knihu určitě doporučuju!

26.08.2022 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Skvělý historický román! Hlavním hrdinům jsem fandila až dokonce. Vedlejších postav zde bylo taky hodně, ale byly tak dobře zakomponované, že to mi nevadilo. Styl psaní mi seděl. Příběh ve mě vyvolával v průběhu mnoho pocitů, což je dobře. Knihu bych doporučila hlavně lidem, kteří mají rádi historii stejně jako já.

25.08.2022 5 z 5

Mníška Mníška Denis Diderot

Hezká kniha, hlavní hrdinky mi bylo líto (ještě o něco víc, jelikož je příběh postavený na reálném životě). Styl psaní mi nevadil, ale přišlo mi, že se v knize děje stále to samé, proto mě to v půlce přestalo bavit. Ovšem kniha je útlá, takže se to dá vydržet.

23.08.2022 2 z 5

Kněžna de Clèves Kněžna de Clèves Marie-Madeleine Pioche de la Vergne de La Fayette

Kniha mě nenadchla. Styl psaní by se ještě dal, ale těch postav? Tak to mě opravdu děsilo. Hlavní postavy nebyly špatné. Celkově byl děj hodně průhledný. Stará literatura mi nevadí, ale tohle mě osobně nudilo.

23.08.2022 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Wow, wow, wow! Tak tohle byla jízda! Složitý děj tady nehledejte a ani není potřeba, tady je zajímavé hlavně prostředí, do kterého je děj zasazený (právě z toho se mi dělalo místy až špatně od žaludku). Postavy jsou vykreslené hezky, ale zase to není to nejdůležitější. Konec jsem dopředu vůbec neodhadla. Knihu bych určitě nedoporučila vegetariánům, ale lidem, kteří jsou otevření novým náhledům na budoucnost lidstva.

23.08.2022 5 z 5

Jak prodávat, aby od vás kupovali Jak prodávat, aby od vás kupovali Petr Ulčin

Kniha se mi líbila, je zajímavá, obsahuje hodně zajímavých informací. Je psaná čtivě a lidsky, takže vám nedělá problém radám porozumět. Knihu bych ale doporučila lidem, kteří jsou díky obchodu v kontaktu s lidmi každý den (na ty totiž autor cílí). Vy, kteří chcete produkt prodávat přes web, po této knize nesahejte, v ničem vám neporadí.

21.08.2022 4 z 5

Zachraňte Steva Zachraňte Steva Jenni Hendriks

Kniha je brutálně čtivá, stránky vám mizí pod rukama. Postavy jsou příjemné a vyvíjí se. Ovšem děj je přeplácaný a naivní. Uvědomuji si však, že nejsem cílovka - proto bych knihu doporučila hlavně mládeži, ne dospělým.

21.08.2022 2 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Kniha má v sobě zajímavý děj, který je stejně dobrý jako v prvním díle. V tak dlouhé knize najdete pasáže, které jsou nudnější nebo naopak akčnější - ale to už tak prostě je. Styl autora je skvělý a postavy je vyvíjí tím správným směrem. Jsme s knihou spokojená a těším se na další (předposlední) díl.

15.08.2022 4 z 5

Radost z ticha Radost z ticha Erling Kagge

Zajímavá kniha ještě se zajímavějším obsahem. Ten mě donutil se zastavit a zamyslet se. Určitě si to téma chci nechat v hlavě a pracovat na něm. Kniha mi přišla napsaná hezky, ovšem hodně se v ní autor opakoval (nevadilo by pár stran vynechat). Knihu vám doporučuju, pokud máte rádi seberozvoj a posunování svých hranic.

13.08.2022 3 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Knížka se mi moc líbila. Kniha je plná erotiky, tedy sexu. Autorka jej umí popsat do úplných detailů a tak důvěryhodně, jak jsem ještě nikdy nezažila (ani Penelope Bloom to tak neumí). Jsem ráda, že autorka knihu nepřeplácala, takže jednoduché ale sympatické hlavní postavy, žádná velká zápletka, žádné složité vedlejší postavy. Kniha měla být čistá erotika a to se i povedlo. Určitě se těším na další díky!

04.08.2022 3 z 5