brunettlibrary Online brunettlibrary komentáře u knih

Jak založit vlastní firmu a co dělat po založení firmy Jak založit vlastní firmu a co dělat po založení firmy Roman Sokola

Knížka je napsaná stručně, jasně a výstižně. Obsahuje všechny body co by člověk před začátkem podnikání měl vědět, plus na každém konci kapitoly naleznete poznámky pro svoje vlastní myšlenky a odkazy na weby, kde si své vědomosti můžete ještě rozšířit (Což je super!). Pro lidi co do tohoto odvětví nevidí je knížka must have, jelikož vám řekne vše podstatné a vy tak budete mít start ve svém podnikání o něco jednodušší.

16.08.2021 5 z 5

Knížka má moc hezkou myšlenku, nad kterou stojí se zamyslet. Styl napsání mi byl trošku cizí a hodně informací se tam opakovalo. Nakonec jsem ale ráda, že jsem si tuhle knížku přečetla a o Hygge se dozvěděla víc. Určitě si chci některé její prvky zautomatizovat v mém běžném životě.

15.08.2021 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Moc se mi nestává, aby se mi druhý díl líbil víc než první. (I když jen o píď) Autorčin styl psaní je skvělý, takže vám stránky mizí pod rukama. Jelikož jednička končí tak zvláštně, čtenář je prostě napnutý jak to celé vlastně dopadne a nezůstane zklamán. Hlavním hrdinům fandíte, i kdyby jste nechtěli. Za mě perfektní, doporučuju!

14.08.2021 5 z 5

Simpsonovi - Komiks k popukání Simpsonovi - Komiks k popukání Matt Groening

Simpsonovic rodina je klasika, která nikdy nevyjde z kurzu. Díky moji mladší sestře znám každý díl seriálu, jelikož ona se na to dívá pomalu nonstop. No a když jsem doma viděla ležet jejich komiks, sáhla jsem po něm už jen z toho důvodu, že jsem komiks ještě nikdy nečetla.. a nezklamali. Na každé stránce byla možnost se s chutí zasmát. V tomto komiksu najdeme šest velkých příběhů. Určitě doporučuju jak milovníkům tak nemilovníkům komiksů, nebudete litovat.

12.08.2021 5 z 5

Biskup na Skálholtu (III. a IV. díl) Biskup na Skálholtu (III. a IV. díl) Gudmundur Kamban

Mrzí mě mé hodnocení, ale mně styl psaní autora prostě nesedí. Knížku jsem přetrpěla, i když námět děje se mi ve své podstatě i líbil.

12.08.2021 1 z 5

Panna na Skálholtu (I. a II. díl) Panna na Skálholtu (I. a II. díl) Gudmundur Kamban

Jsem zklamaná… Příběh a jeho námět byl opravdu silný a zajímavý, ale asi mi nesedl styl autorova vyprávění, protože já jsem si příběh vůbec neužila (což mě velmi mrzí). Hlavní hrdinka panna Ragnheidur mi byla s Dadim sympatická od úplného začátku, což se ale nedá říct o biskupovi (jejím otci). To mě ale neodradí a jdu zkusit přelouskat druhý díl, ve kterém má být on v hlavní roli.

12.08.2021 2 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Hned na začátek bych ráda řekla, že knížka není horor... ale skvěle napsaná duchařina. Děj má spád a stránky vám mizí pod rukama. Do poslední chvíle jsme držení v napětí, protože konec dopředu prostě neuhádnete. Postavy hlavní i vedlejší se v průběhu děje vyvíjí, což ještě umocňuje dojem z příběhu jako takového. Mi se kniha moc líbila. Její čtení jsem si užila a odpočinula si u toho.

07.08.2021 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Wow, knížka o vážném tématu zneužívání mladistvé učitelem, napsaná drsně, ale i dávnou citu. Hltala jsem ji od začátku do konce. I když mě v jednu chvíli začal štvát postoj hlavní hrdinky, která o svém problému nechtěla mluvit, no na druhou stranu to probírala pomalu s každým. Ale pak když se člověk zamysli jak by reagoval on? Neměla jsem odvahu ji jakkoli soudit. Kniha ve mě vyvolala různé emoce (vztek, frustrace či znechucení) a tohle jsou dle mého vlastnosti skvělé knihy.

01.08.2021 5 z 5

Vesmír ve sprše Vesmír ve sprše Petra Suchá

Knížka se mi líbila, vybrala jsme si ji pro její trochu feministický nádech a zklamaná jsem nebyla. Po povídkách jsem sáhla poprvé, jsou psané čtivě, ale jako milovníkovi románů o 700 stránkách jsem se u každého minipříběhu nemohla zbavit pocitu, že toho chci vědět mnohem víc (to ale není chyba knížky, ale moje). Určitě bych knížku doporučila dál jako lepší průměr, se kterým budete spokojení. PS: Jak autorka slibuje tak ano, našla jsem se hned v první povídce.

29.07.2021 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Takhle rozporuplné pocity jsem z knížky ještě neměla. Prvních 300 stránek nuda, opravdu jsem myslela, že to nedočtu… Ale poté se promíchaly “karty osudu hlavních hrdinů” a já jsem hltala každé slovo. Napětí ‘jak příběh dopadne’ mě drželo až do posledního stránky. Opravdu zajímavé. Dávám autorce plusové body za talent poutavě popisovat situace, charaktery a každý sex mezi hlavními hrdiny. I když mě knížka nenadchla natolik, že bych si chtěla přečíst další díly, určitě je lepší než seriál, to nekompromisně. Knížku doporučila hlavně čtenářům co mají rádi historii, protože ta je tam vykreslena dokonale.

26.07.2021 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

(SPOILER) Kniha mě už od začátku pohltila, četla se dobře, i když mi některé pasáže přišly přehnaně rozepsané. Musím se přiznat, že jsem v celé knize víc vnímala problém Sage (tedy zneužívání od svého otčíma) než romantiku mezi hlavními postavami. Očekávala úplně jiný konec a tento mě docela zaskočil (nemám ráda špatné konce). Už se těším až si přečtu druhý díl a všechno se vysvětlí.

16.07.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Temný děj se světlým koncem. I když mám raději romantiky zalité sluncem po celý čas děje, musím říct, že tento příběh mě chytl a nepustil. Autorka se negativních témat opravdu nebála (smrt, šikana, násilí, zneužívání, podvádění, atd.) a možná i proto hlavním hrdinům tolik držíte palce. Musím se přiznat, že snaha postav vymanit se ze zlé životní situace byla i pro mě inspirací, že to prostě vždycky jde... jen se člověk nesmí vzdát.

14.07.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

(SPOILER) Měla jsem strach, aby romantické klišé nebylo až nepříjemný. To se díkybohu nestalo. V knížce jsem si opravdu hodně užívala přestavbu cukrárny a cukrářské rady při pečení jednotlivých postav (jelikož sama miluji pečení). Romantika byla v knížce velmi silná. Konec mi přišel až moc na sílu rychle zakončený, ale budiž. Cukrárna v Paříži je odpočinková knížka, u které si čtení užijete, ale nic to ve vás nezanechá. Dávám tři hvězdičky jen kvůli cukrářskému prostředí, které mě na knížce bavilo asi nejvíc.

13.07.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Poslední díl a krásné zakončení ságy Stmívání. Nemůžu být ve svém hodnocení asi objektivní. Velmi se mi líbilo a oceňuji, jak autorka rozvedla myšlení Edwarda, jeho city a vztahy v rodině Cullenů, popřípadě historii jednotlivých členů rodiny. Vrátila jsem se do svých 12 let a znovu si okusila platonickou lásku k Edwardovi. Hihi... Určitě doporučuju přečíst, pokud jste v minulosti milovali ságu Stmívání tak jako já.

09.07.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Jediné co mi v tomto "bonusu" přišlo zajímavé byly dovětky k hlavním hrdinům. Popravdě mě ostatní postavy příliš nezajímaly. Na jednu stranu bych se bez přečtení tohoto bonusu klidně obešla, na druhou stranu je to hezké ukončení celého příběhu. Přečteno ani ne za jednu hodinu.

05.07.2021 1 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha je opravdu krásně napsaná. Pro lidi co milují prostory knihoven a historicky laděné děje je tato kniha jak stvořená! Je v ní krásně vykreslená společnost minulého století a všechny její pozitiva, negativa i jak to jednotlivci, kteří převyšovali, v ní měli těžké (tedy i myšlenka uplatnění se ženy ve světě mužů). Samozřejmě už od začátku víme jak kniha skončí, ale to mi zrovna zde vůbec nevadilo. Zajímavé povahy hlavních postav ještě podtrhovali pocit, že se od knihy prostě nemůžete odtrhnout.

04.07.2021 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Z anotace jsem si myslela, že tato kniha bude pouhý další příběh o tom jak dobro bojuje se zlem a dobro samozřejmě vyhraje. Tedy jsem od této knihy moc neočekávala. Ovšem byla jsem příjemně překvapena. Autorka příběh obohatila prvky z moderní doby, které příběh udělaly zajímavým. Oceňuji, že se v průběhu děje staly různé zvraty, které mě jako čtenáře držely v napětí až do úplného konce. Hodnotím knihu 3 hvězdičkami z 5, jelikož mě děj bavil, ale zvláštní emoce ve mně nezanechal. Přesto knížku doporučuji k přečtení a těším se, až si přečtu další knihy od autorky Holly Black. :) Knihu jsem přečetla za 2 dny.

03.07.2021 3 z 5

Velký snář Velký snář Dagmar Kludská

Skvělý výklad snů!

18.06.2021 5 z 5

Magická hra čísel a hvězd Magická hra čísel a hvězd Saffi Crawford

(SPOILER) Skvělá kniha co v sobě skrývá neskutečné bohatství informací. Chcete zjistit přesné údaje o člověku? Ne obecnější charakteristiku horoskopu, ale i přesné informace o dni, kdy se narodil? To právě tato kniha má. Je zde vypsaných 365 dní v roce, kdy každý den je rozepsán ještě na obecnou charakteristiku člověka narozeného v tomto dni, poté "Vaše skryté já", "práce a nadání", "Numerologie", "Láska a mezilidské vztahy". Na bocích dvojstránky najdete i element, stálici, její hlavní účinky, klady a zápory člověka narozeného v tomto dni a kolonku "Kdo je ten pravý" kde se přesně dozvíte kdo k člověku narozeného v tomto dni sedí svým narozením z pohledu Lásky a přátelství, Užitku, Osudové přitažlivosti, Výzvy a Spřízněné duše. Dále v knize naleznete kapitoly o úvodu, archetypů, rolích dvanácti znamení zvěrokruhu, dekanů, progresí a úvod do numerologie a stálic. Tato kniha je perfektní hlavně pro lidi, co baví zvěrokruh a jejich vykládání. :)

18.06.2021 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kvalitní dílo, které nikdy neomrzí.

08.06.2021 4 z 5