Velký snář

Ve své nejúspěšnější knize se Dagmar Kludská představuje jako zkušená vykladačka snů. Abecedně seřazené názvy předmětů, jevů a činností, které mohou dominovat našim snům, doplňují jejich stručné a přesto výstižné výklady.

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82898/velky-snar-82898.jpg 321

Kniha Velký snář

DarkAvenger
20.07.2021

Knihu sem četla už jako dítě díky mamce která jí měla. Nejvíc semi líbili mini příběhy u každé kapitoly. K ihu ale beru s rezervou. Navíc s odstupem času už nebude ve všem tak aktuální. Ale jako oddechové čtení je to dobrý.

brunette362
18.06.2021

Skvělý výklad snů!

JancaMia
26.03.2019

pokud si chcete hrát na duchovno .. ideální ... ale rozhodně bych nebrala vážně .. jen jako spestření ..

simecef
23.02.2016

Na knize jsou zřejmě nejhodnotnější minipovídky, jimiž jsou protkané jednotlivé slovníkové oddíly. Jinak je docela sporné, z čeho autorka při výkladu snů čerpá. Pokud bychom vycházeli z určitých archetypů, které ve snech mohou předpovídat realitu, neměla by si Kludská protiřečit.

Ovšem ze snáře se např. dozvíme, že vidíme-li paži, měli bychom se připravit na namáhavou práci. Vidíme-li ale levou ruku, přítel nás oklame. Takže jak? Oklame nás přítel a zároveň si máknem? Nebo jiný příklad: Rozkvetlé třešně věští lásku, zatímco ovocný strom přírůstek do rodiny. A kdybychom nalistovali "kůru", "květ" či "větev", význam bude zase o něco jiný.

Sporná je také aktuálnost jednotlivých pojmů. Je sice hezké, že autorka analyzuje čtverylku, otruby, pelerínu či kdouli - ale ruku na srdce, komu z nás se něco takového v posledních pár měsících objevilo ve snu?

mirca5
15.04.2014

Zajímavá kniha.

Suzie05
04.01.2012

Jsem sice velice ráda, že tuto knihu mám, ale rozhodně z ní nevěřím ničemu. Neplní se to!