Panna na Skálholtu (I. a II. díl)

kniha od:

Panna na Skálholtu (I. a II. díl) obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

První dva díly (Panna Ragnheidur, Mala domestica) čtyřdílného románového cyklu Skálholt významného představitele zakladatelské generace moderní islandské literatury (1888-1945). Široce koncipovaná sága o tragické lásce dcery islandského biskupa je vyprávěna podle skutečného příběhu z druhé poloviny 17. století. Hrdinka se odmítá provdat za muže ze vznešeného a bohatého rodu, kterého jí zvolil otec, a podléhá svodu mladého kněze a má s ním dítě.Nepochopení a nepřátelství otce pro tento domněle hříšný čin přerušuje jen její nemoc a nakonec smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14504/panna-na-skalholtu-UAa-14504.jpg 4.134
Série

Skálholt 1.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Svoboda
Orig. název

Jomfru Ragnheiður (1930) / Mala domestica (1931)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Panna na Skálholtu (I. a II. díl)

Přidat komentář
TipsyChipsy
10.02.2019

Kniha zavede čtenáře na daleký Island do nádherného kraje, mezi lidi zvláštních jmen. Na dvoře luteránského biskupa se odehraje zakázáná láska, za kterou se platí vysoká cena, jak podle starých vigingskych pravidel, tak podle křesťanských. Rozehrává se hluboké drama vášně, vzdoru, hrdosti, osudových situací, duševní síly, boj vůlí, kde není vítěze. K tomu nahlédnutí do historického kontextu, kdy je Island vykořisťován nadvládou dánsko- norského krále. Autor zobrazil složitost a hloubku prožitků hlavních hrdinů, pro mě je to dílo nejvyšší kvality, srovnatelné se světovou klasikou.

ivanaci
02.11.2018

Krásná kniha o známých místech


Luccy78
20.04.2016

Docela silný a smutný příběh tragické lásky dvou mladých lidí. Biskup Sveinsson chystá pro svou milovanou dceru Ragnheidur skvělou budoucnost a sňatek s mužem ze vznešené a bohaté rodiny. Mladá dívka jde ale za hlasem svého srdce, zamiluje se do Dadiho Halldórssona a to i proti otcově vůli. Bohužel tento román nemá šťastné pokračování.. Autor napsal tento román na základě starých kronik a vytvořil skutečný příběh z druhé poloviny 17.století.

Atuin
18.11.2015

Velice silný a velice smutný příběh, plný očekávání že to nedopadne dobře ale že by to mohlo v kontextu s dobou dopadnout i hůř. Ragnheidur a její osud mi dali zabrat.

Natique
08.12.2013

Pěkný historický román. Spíše oddychová četba.

s.macuska
08.04.2011

Moc pěkné a obzvlášť pokud máte představu o nehostinné islandské krajině.

lucajda
23.12.2010

Nádherná kniha, romantická a smutná. Druhý díl je taky super Biskup ze Skálholtu