Brambu Brambu komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tohle mě dostalo. Je to velmi silný příběh, vyprávěný z pohledu několika generací. Nutí to člověka číst stále dál a dál a odhalit tak všechna příkoří, kterých se na rodině Karáskových dopustili druzí. A tak pěkně postupně po kouskách odhalujeme všechnu tu nespravedlnost a diskriminaci. Kniha není pro slabší povahy. Já sama jsem netušila že mne příběh tolik zasáhne. Pro milovníky 2. světové války vřele doporučuji.

07.11.2018 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nevím proč, ale asi jsem od knihy čekala víc. Samotný příběh špatný rozhodně nebyl, ale chybělo mi tam velké vyústění či vyvrcholení na závěr. Chvilkami jsem se v příběhu ztrácela, ale forma dopisů mi přišla velmi zajímavá. Takže, kdo si chce přečíst o životě jednoho zajímavého puberťáka, rozhodně směle do toho!

03.11.2018 3 z 5

Pokrevní příbuzní 3 Pokrevní příbuzní 3 Ellen Schreiber

Stále mě to baví. A stále je to milé, nechybí tam hlavní upíří dilema. Napětí vrcholí a konec už se blíží. Vyhraje dobro nad zlem anebo to takto v upířím světě nechodí? To a mnohé víc se dozvíme v tomto díle. Co bude dál?

28.10.2018 3 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Bylo to milé. Místy smutné až lítostivé, ale jinak taková ta klasická young adult kníha. Je tam láska, zklamání, trápení, ale také radost a štěstí, ale především hodně lásky. Láska neopětovaná, mladá, zmatená, takovou, kterou zná snad každý. A celé dohromady to dává takové pěkné počtení.

14.10.2018 3 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Rozhodně to bylo zajímavé čtení na naučnou literaturu a moc mě bavila i forma, kterou nám autor v této knížečce předkládá. Člověka to zaujme a rozhodně se u toho nenudí. I pár rad a tipů jsem si z knihy vypsala a i nadále se nechám autorem inspirovat.

02.10.2018 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Tak trochu jiná detektivka. Vše se odehrává na poklidném venkově. A možná proto jsou všichni tak překvapeni, že v tomto přátelském prostředí byla spáchána vražda. A že to neudělal nikdo cizí nýbrž někdo z místních. Bylo zajímavé vystoupit ze svojí komfortní zóny a pro změnu zkusit trošku jiný typ detektivky. A bylo to příjemné. Ale jednou za čas mi to bohatě postačí.

01.10.2018 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Tohle mě bavilo. Je to taková ta klasická zaláskovaná romance pro teenagery, ale i tak to bylo krásný a kouzelný. Hlavní hrdince je 17 let a její rodiče prochází rozvodem. Do toho drama s kluky a malé sebevědomí udělají svoje. Jen se obávám, že to není moc výchovné.

26.09.2018 3 z 5

Dle názvu jsem od knihy očekávala úplně něco jiného, ale samotný příběh rozhodně nebyl špatný. Taková trošku zvláštní rodinka, která se pomalu utváří, bojuje se svými démony a snaží se všechno to ustát a najít svoji rovnováhu. Do toho neustálý boj se strachem a nesmí chybět ani láska. Jak tohle všechno dopadne, to se dozvíte v této knize...

25.09.2018 3 z 5

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Výborná fantasy. Autorka nás zavede do světa, kde draci a lovení draků není nic neobvyklého. Svět, kde krutě vládne král, který chce všechny draky pozabíjet. Král jež domluvil svatbu své dcery s nelítostným tyranem. A do toho jedno velké tajemství. Mimo to zakázaná láska, jed který pomalu zabíjí všechny, kdo s ním přijdou do styku a příběh dostává ty správné grády. Přesně tenhle typ příběhu já mám moc ráda, takže mohu jen doporučit.

21.09.2018 4 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Taková příjemná oddechovka to byla. Spíše pro mladší ročníky, ale to mi vůbec nevadilo. Vtáhlo mne to do děje a ani jsem se nenadála a už byl konec. Byla to láska ve své krásné podobě, láska za kterou se hlavní hrdinka nebojí bojovat a ikdyž chvíli neví, kterého kluka si chce vlastně vybrat, vyřeší to po svém. Milé počteníčko!

15.09.2018 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Bavilo mě to. Jedná se v podstatě o popis života několika lidí vzájemně propojených rodinnými pouty. Jsou to lidé blízcí a přitom tak neskutečně vzdálení. V podstatě jedna rodina, ale přitom každý bojuje pouze za to svoje. Bravurně napsáno. Vyhovuje mi styl autorčina psaní. Je to syrové a bez příkras. Na české poměry rozhodně výtečné.

15.09.2018 3 z 5

Pokrevní příbuzní 2 Pokrevní příbuzní 2 Ellen Schreiber

A i pokračování se nese ve stejném duchu. Stále je to takové rozmilé počtení. Seznamujeme se tu navíc s dalšími postavami příběhu a děj se nám začíná pěkně zamotávat. Inu stejně jako ve Stmívání, nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá.

11.09.2018 3 z 5

Pokrevní příbuzní 1 Pokrevní příbuzní 1 Ellen Schreiber

Bylo to takové hezké, milé. Alespoň jsem se na chviličku vrátila do svých mladých let, kdy mě upíří tématika dosti brala. Takové komiksové stmívání řekla bych a už jsem moc zvědavá na pokračování.

10.09.2018 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Paráda, další příběh dle mého gusta. Jsem nadšená, tohle já ráda! Příběh nás zavede do nového světa. Světa, kde lidé slepě věří svým hrdinům. Je to svět, kde rebelové bojují proti vyjímečným, bojují o moc a právo vládnout. O možnost volby a svobodné vůle. Bojují ze strachu a ze svého přesvědčení. Pohání je touha po pomstě a nechybí tu láska, víra, přátelství a velké tajemství mezi úhlavními nepřáteli. Už jsem moc zvědavá jak tohle všechno dopadne.

04.09.2018 4 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Výborně a vtipně provedeno. Naprosto mne to dostalo a úplně nejvíc obličej Pana korektora, ten opravdu nemá chybu. A ty jeho výrazy, boží! Jde o humorné zachycení starostí a strastí ze života korektorů, kteří to vůbec nemají jednoduché. Život se s nikým nemaže. Tento komiks je tak povedený a trefný, mohu jen doporučit.

28.08.2018 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Paráda! Jsem naprosto spokojená s touto sérií, dala mi vše, co jsem potřebovala. Spíš je mi líto, že tímto dílem to celé končí. A ani tomuto příběhu nechybělo ono krásné kouzlo, co autorku do knih dává. Byla tam láska, touha, chtíč, ale i strach, bezmoc a pomatenost. Zkrátka vše, co je třeba, aby to správně fungovalo. A když máme hlavní hrdiny mafiány, no to je teprve vzrůšo. Tak tohle byla opravdu zábava. Mohu vřele doporučit!

27.08.2018 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Bylo to zajímavé. Příběh, kde hlavní slovo mají dvě rodiny a jedna velká ztráta. Rodiny, které mají jen jedno dítě, syna a znamená pro ně vše. Tedy až dokud nezjistí, co je ten jejich syn vlastně zač. A pak se začnou dít věci. Rozhodně to bylo chytlavé a bavilo mě to, ale nic světoborného od toho nečekejte. Zkrátka čtivě napsané a příjemně napínavé. Co dodat na závěr? Ó jak mocné dokáže být tajemství...

24.08.2018 3 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Tak tohle byla velice zvláštní kniha. Popisuje dvě dějové linie, které zdá se spolu příliš nesouvisí, ale opak je pravdou. Zvláštní to svět. Svět, kde každý chce urvat svůj kousek štěstí, ale většinou se jen točí v kruzích a bojuje se svými démony. Potkáte tu hipstera, poloboha, lidi a také další postavy. Ale konec dobrý všechno dobré.

22.08.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Mám ráda příběhy ze života. A Hartl takové příběhy psát umí. A tak se v tomto příběhu seznámíme se sourozenci Jáchymem a Veronikou, kteří přišli o oba rodiče při dopravní nehodě a musí si svou cestu životem vybojovat sami. A že to nebudou mít jednoduché, o tom nás oba přesvědčí. Bylo to fajn, takové úsměvné čtení, místy trošku smutné až kruté, ale osud takový někdy je. Bavila mě ta reálnost příběhu. Aspoň si z toho člověk může vzít ponaučení.

18.08.2018 3 z 5

Půvabná oddechovka. Popisuje život jednoho mladíka od útlého dětství a jeho cestu životem. Je až neuvěřitelné jak jeho setkání s onou Smrtí ovlivní jeho budoucí konání. Bylo to zábavné, originální a příjemné počteníčko, které nutí člověka k zamyšlení.

30.07.2018 3 z 5