Brambu Brambu komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Mě to bavilo. Příběh byl zajímavý, celou dobu se snažíme zjistit, kdo vraždil a jak k tomu vlastně došlo. A kvůli amnézii to není jednoduché. Ovšem když už nás autorka přesvědčí o nevinně, konec vás utvrdí, že všechno je jinak. Tak co bude příště?

22.07.2018 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Jsem nadšená. Tohle bylo parádní. Naprosto originální příběh. Mám moc ráda, když autoři přijdou s něčím novým, s něčím, co ještě před nimi nebylo napsáno a tohle byla trefa do černého! Rozhodně stojí za přečtení!

08.07.2018 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Velmi zajímavý počin. Bavilo mě to. Někdy až člověk opravdu nestačí valit bulvy, co jsou lidé schopni napsat. Ať žije komunikace!

05.07.2018 4 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Velmi zvláštní příběh. Ani pořádně nevím co si o tom myslet. Mám magii ráda, ale tady mě zase tolik nenadchla. Přesto věřím, že kniha si své čtenáře najde.

01.07.2018 2 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Nádhera. Tak tohle mě moc baví. I těch pár písmenek, co tam autorka přidala mi naprosto vyhovuje, teď už jen pořídit kočku a bude vystaráno. Klidně by to mohlo být i delší...

20.06.2018 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

A ani druhý díl můj názor nezmění. Zase povedené čtení. Opět dostáváme napětí, lásku, strach, vášeň a dokonce i trochu humoru. Že by byl mafiánům vážně konec? To snad ne...

16.06.2018 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Bavilo mne to. Příběh nikterak složitý, přesto zajímavý, humorný a tajuplný. A to napětí na konci příběhu. Uff, jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Začínám být na knihách této autorky závislá.

14.06.2018 4 z 5

Už jsem normální?!? Už jsem normální?!? Holly Bourne

Páni. Vůbec jsem netušila, co se může pod takovýmto názvem knihy skrývat. Tento příběh nám představuje Evie. Na první pohled naprosto obyčejnou šestnáctiletou puberťačku, ale při bližším zkoumání zjistíme, že opak je pravdou. Evie trpí duševní chorobou OCD. A bobuje s ní velmi statečně. Ale když se do toho zamotá první láska, mejdany, alkohol a starosti v rodině, příběh dostává ty správné grády. Jsem moc ráda, že se současní autoři nebojí nás více seznamovat s duševními poruchami.

11.06.2018 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Vždycky mě zajímalo, co se honí hlavou té druhé straně a tato kniha nám to odkrývá. Takže tu máme jeden příběh a dva pohledy. Velice zajímavý nápad a já jsem nadšená. Líbilo se mi to, ikdyž už jsem věděla, jak to dopadne.

09.06.2018 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tak velká láska, ale zároveň tak velká bolest. Drásající příběh, který si mne získal hned od prvních stránek. A čím dál jsem se dostávala, tím hůře se mi četlo. Přála bych hlavní hrdince trochu jiný osud, ale to už by byl jiný příběh... Vrhám se na druhý díl.

03.06.2018 4 z 5

Velice podivuhodný příběh, čekala jsem mnohé, ale to co jsem dostala, jsem si ani ve snu neuměla představit, to by snad totiž ani nešlo. A tak né každému tato kniha sedne a je jen na nás, co si z ní vezmeme. Já o tom budu ještě nějaký čas dumat...

01.06.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Krásný příběh. Chvílemi trochu smutný, ale hlavně plný lásky a naděje. Tento typ příběhu mě snad nikdy neomrzí. Čte se to pomalu samo a člověka to neuvěřitelně nabije. Více takových knih.

25.05.2018 4 z 5

Nazdar, vitamíne Nazdar, vitamíne Rachel Khong

Tohle šlo asi nějak mimo mě. Snažila jsem se v tom najít něco víc, ale bohužel pro mne nenalezeno. A forma deníku tomu taky moc nepřidala.

21.05.2018 2 z 5

Dívka jménem Patience Dívka jménem Patience Daniel Clowes

Moje první setkání s klasickým komiksem jako takovým a musím uznat, že jsem se u toho náležitě bavila. Děj mi přišel jako jeden velkej úlet, ale nakonec to všechno zapadlo do sebe a konec byl na světě. Líbilo se mi pojetí minulosti a budoucnosti a to jak Jack zpytuje svědomí a neztrácí naději za žádnou cenu. Prostě sci-fi jak má být.

16.05.2018 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Výborné. Přesně tento styl mi sedí a ač jsem ji měla přečtenou za jeden den byla jsem naprosto spokojená. Další prosím... =)

12.05.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Tak jsem si zase po nějaké době dopřála Radku Třeštíkovou a na to, že to byla její první detektivka tak se mi to celkem líbilo. Opět se tu setkáváme s několika propojenými příběhy postav, které jsou vzájemně propletené. Děj je popisován retrospektivně, tudíž se postupně dozvídáme, jak to vlastně všechno bylo. A ztráta paměti hlavní hrdinky je už jen třešinkou na dortu, to aby nás autorka o něco déle napínala. Ovšem prvotřídní krimi od toho nečekejte.

06.05.2018 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ač nejsem zas tak "velký" fanoušek počítačových her, tak tohle mě bavilo. Bylo to napínavé, akční a poučné. Moc se mi líbilo, že autor propojil rovinu virtuální s tou skutečnou a samotný konec byl parádní. Moje otázka zní, kde se ta hra dá sehnat?

29.04.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tento díl mi přišel maličko slabší, ale i tak mne autor nepřestává bavit. Erika si stále umí vydupat to, po čem touží a tak se opět vracíme k vyšetřování vraždy, tentokráte malé holčičky. Ikdyž se zdá, že policie nemá žádné stopy, Erika svým vyšetřováním vypátrá záhadné tajemství a pravda opět vyjde najevo. Těším se na další díl.

21.04.2018 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Velice zajímavý příběh. Autorka nás zavede do světa či spíše galaxie, kde vláda a tyranie vládne světu a neposlušnost se netoleruje a je krutě potrestána. Lži a intriky ovládají impérium a ten nejprohranější vyhrává. Tak trochu jiná "Hra o trůny" s roboty a lidskými humanoidy.

08.04.2018 3 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Tak tohle byla paráda. Moc jsem se u toho nasmála a v některých situacích jsem se dokonce našla. Byla to super zábava a rozhodně se pustím i do dalšího komiksu.

27.03.2018 5 z 5