Psáno životem

Annabellin život byl vždy dokonalý s velkým D. Ale to jen do chvíle, kdy k nim do školy zavítala slavná spisovatelka Lucy Keatingová, která tvrdí, že je jen hlavní hrdinkou jejího příběhu, že je postavou, kterou sama vytvořila. A bohužel se ukáže, Lucy má pravdu a celý Annabellin život je v jejích rukou a bude se vyvíjet tak, jak se paní spisovatelce zachce. Jenže Annabell odmítá žít podle druhých. Proto se pokouší najít způsob, jak napsat svůj vlastní příběh, vzít svůj život do vlastních rukou a bojovat za lásku a svobodu. Podaří se jí to, anebo bude mít poslední slovo Lucy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361641/big_psano-zivotem-juO-361641.jpg 379
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

Literally, 2017

Kniha Psáno životem

Nula.nula.nic

Kniha zakoupena v akci jako bonus k nákupu.
Nic moc jsem nečekala, jen slabší oddechovku. A přesně to jsem i dostala. Zajímává svým pohledem na věc, napsána obstojně a celkem milý romantický příběh. Nebyla jsem nijak zklamána, jako "přestávka na vydechnutí mysli" mezi jinými fungovala skvěle. :-)

Nula.nula.nic

Kniha zakoupena v akci jako bonus k nákupu.
Nic moc jsem nečekala, jen slabší oddechovku mezi jinými knihami. A přesně to jsem i dostala. Zajímává svým pohledem, napsána průměrně. Nebyla jsem nijak zklamána, jako "přestávka na vydechnutí mysli" mezi jinými fungovala skvěle. :-)

Ellie287

Knížku jsem kupovala online a nějak jsem si nevšimla, že se jedná o "young adult", tak jsem pak měla trošku překvápko. Ale nakonec to byla velmi příjemná oddechovka před spaním. Celý příběh rychle ubíhá, je to jednoduché čtení. Nakonec dávám 4*, protože v 17-ti bych byla nadšená (hlavní hrdinka má 17).

Lenka2533

Vůbec nic jsem od toho nečekala, ale velmi mě to překvapilo. Fakt jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit. Skvělá oddechovka se skvělým nápadem. Dávám 4,5 ⭐

ErčaV.
23.09.2021

Kniha měla opravdu zajímavé téma. Je to dobrá oddechovka a pěkně se čte.

Ella161
19.06.2021

Hm… autorka měla fakt skvělý nápad, jak příběh vůbec pojmout. Bylo zajímavé číst o tom, jak sama o sobě ve svém příběhu píše, a jak se AB vůbec vypořádala s tím, že její život je vlastně jen fikce (Dává to smysl? Já to pořádně neumím vysvětlit, ale když si přečtete anotaci, tak všechno pochopíte). Děj byl opravdu super, protože každou kapitolu se mohlo něco změnit a moc se mi líbilo, jak autorka pěkně popsala pocity hlavní hrdinky. Třeba to zoufalství bylo skoro hmatatelné. Navíc mi AB připadala jako někdo, kdo skutečně žije. Nepřipadlo mi, že by to byla jen fiktivní postava v knize.

Když už zmiňuji AB, tedy hlavní hrdinku, tak bych jí mohla trochu popsat. Ona byla opravdu posedlá plánováním. Musela mít všechno do detailu a na věci (události) měla dokonce vybrané barvičky, a tím si pak různé úkoly či akce podtrhávala v kalendáři. Takže jo, měla všechno super organizované a jakmile přišel nějaký zvrat, cítila se dost nesvá a nevěděla, co si počít. Je to taková ta klasická hlavní hrdinka, která dostává samé jedničky a je docela nevýrazná. Ale nechyběl jí sarkasmus a smysl pro humor, čímž si mě získala.

Ještě jeden podstatný fakt a možná trochu SPOILER (takže odsud nečtěte, pokud si nechcete zkazit "překvapení"). V knize se vyskytuje milostný trojúhelník. Ten vážně nesnáším. V knihách mi hrozně vadí a když třeba z anotace vyplývá, že tam má být, tak knihu většinou odkládám. Nevím proč, ale prostě to nesnáším. Možná to bude tím, že mě vždy štve, jak je hlavní hrdinka nerozhodná. Jeden den jde na rande s jedním a další druhým. Tohle fakt NE. Každopádně tady mi ani tak nějak nevadil. Jasně, štvalo mě, že byla AB nerozhodná (jak jinak), ale dokázala jsem to překousnout. Oba kluci byli fakt fajn a oblíbila jsem si je. Jednoho více, samozřejmě. A tomu jsem fandila od začátku do konce.

Takže…. knihu doporučuji! Nebylo to žádné wow, ale ani žádný propadák. Je to skvělá oddechovka na teplé dny, jako máme teď.

Charmedka
02.05.2021

Noo, téma zajímavé, ale naprosto nevyužitý potenciál. Postavy hrozně nesympatické, i samotná autorka je protivná a celé to bylo velmi nucené. Pochopitelně, Lucy dává rázně najevo, kdo je pánem a příběh je tím pádem prvoplánový, ale i tak si dle mého s ním mohla více pohrát.

Kdyby mi bylo víc jak o půlku méně, tak asi budu nadšená. Je to jednoduché čtení, romantiky obsahuje tak akorát a celé to působí snově, ale jak říkám, za sebe můžu doporučit pouze pro mladé čtenářky. Slabší průměr.

Lucuschka
13.04.2021

Pro mladší ročníky, značka ideál.
Kdo si někdy nepomyslel, zda jeho život neřídí někdo jiný, popř. že některé situace jsou až absurdní...
Zde se hlavní hrdinka vzepře "osudu" ve formě spisovatelky a snaží se dokázat, že zvládne žít po svém.