brabofka brabofka komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kdyby člověk nevěděl co se všechno událo za 2.sv. války, tak by si myslel, že čte nějaký až sci-fi román z nedávné minulosti. Působilo to na mě až nepředstavitelně. Že o těch lidech přemýšleli jenom v číslech... Každopádně, doporučuji přečíst následně i třeba Treblinku od R. Glazara aby si člověk mohl udělat názor z obou stran pohledu.

19.12.2012 4 z 5

Sonáta pro Zrzku Sonáta pro Zrzku Vojtěch Vacke

Pamatuju si jak jsem příběh Petry prožívala, protože jsem to četla zhruba ve stejném věku jako byla ona.

10.12.2012 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Příběhů na toto téma je hodně. Přesto když se člověk zamyslí nad skutečností, že takovýchto osudů během války bylo nespočet, je dobře že další autor sáhl k tomuto tématu. Neměli bychom zapomínat na naší minulost a z jejích chyb se poučit. Myslím, že i tato kniha k tomu abychom nezapomněli nám trochu pomůže. Byť se jedná o fiktivní příběh, přeci aspoň něco málo z něj se určitě ve skutečnosti stalo. Stejně jako je tomu u jeho dalšího románu Skleněný pokoj.

27.11.2012 5 z 5

Vlk z Wall Streetu Vlk z Wall Streetu Jordan Belfort

Nějak mě těch prvních cca 50 stran nezaujalo.... přisprostlý, přiopilý a přifetovaný životopis mě nenadchnul.

23.11.2012 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak to už se mi dlouho nestalo abych knihu o 500 stranách přečetla jedním dechem za 2 dny. Jedinečná, úžasná a napínavá detektivka, která nenudí od první do poslední stránky. Myslím, že to jen dokazuje že severští detektivní spisovatelé začínají být číslem 1. A vůbec bych se nedivila, kdyby se knihy zhostil film.(PS: Daniel Craig jako detektiv Linna by byl naprosto úžasnej) :-)

23.11.2012 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Škoda že lze udělit jenom 5 *. Stejně jako Zlodějka knih, je i tahle knížka úžasná a hlavně čtivá. Je to sice z trochu jiného soudku než Zlodějka, ale když si jenom trochu představíme, že by se to mohlo opravdu stát...?
Mohu jen doporučit!
PS: Ježíšku... tohle určitě by bylo to nej, nej, nej pod mým stromečkem! :-)

20.11.2012 5 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Už se Vám stalo, že najednou nevíte co číst, žádná nabízená kniha Vás nezaujme a Vy furt hledáte prostě tu pravou? Já jí našla v téhle knížce. Jazyk (stejně jako u Stanice Tajga) je trochu složitější, ale jakmile si zvyknete, před očima vyvstane příběh Olgy, jejího manžela a dalších "úkáček" a jim podobných lidí uprostřed současné Prahy.

17.11.2012 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Knihu jsem načetla a nedočetla, pevně věřím se k ní opět vrátím a donutím se jí přečíst a dočíst. Každopádně za to zívání a přemlouvání dávám té přečtené třetine 3*.

01.11.2012 3 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Milé, příjemné pohlazení od pana Svěráka, které mi v tomhle pochmurném dni zvedlo náladu, a zahřálo na dušičce.

01.11.2012 5 z 5

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Čtivá, skvělá kniha. Jak uvádí popis knihy a někteří čtenáři, hned v úvodu sice odhalí "vraha" ale celou knihu stejně nevíme jestli je vrah vrahem.Kniha popisuje vliv médií na veřejné mínění a dokazuje, že se i tímto způsobem dá ovlivnit vyšetřování a celá policejní práce. Je to kniha ze života, myslím že stačí málo a podobný příběh může vypuknout kdekoliv na světě. Trochu mi připomínala Forsythova Šakala. Kde také od začátku sledujeme jak Šakalovy přípravy, tak i policejní práci. Výborné čtení. PS: těm, kteří si myslí, že děj nemá spád a kniha se vleče doporučuji přečíst alespoň jednu knihu od T. French (např. V lesích).

24.10.2012 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Trochu rozvleklé, ale jinak příjemné čtení. Bez spádu a napětí až do konce.

22.10.2012 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedinečná, strhující, úžasná!!! Více snad ani nemusím dodávat. Prostě zase jedna z mála, které nepotřebují komentáře!

14.10.2012 5 z 5

Kněz Kněz Ken Bruen

na knížku mi stačili dvě odpoledne. Je čtivá, jen mi přišlo všechno vzaté "hopem". S vrahem je hotový raz dva, konec samozřejmě dává možnost pro další pokračování.... jako oddechová knížka do metra nebo autobusu. Přesto příště dám radši přednost třeba Taně French a jejímu vyobrazení Irska.

10.10.2012 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Krásně čtivá detektivka. Konec byl trochu zklamáním, čekala jsem nějaké napětí až do konce a ne že se cca 100 stránek před koncem dozvím kdo to byl. Pořád jsem čekala NĚCO... a ono to nepřišlo.
Přišlo mi jako kdyby autorka nevěděla jak to ukončit tak to tak nějak zaonačila.... spousta teorií, spousta podezřelých, spousta doměnek které mě odváděly od děje a naznačovaly .... 4h jen pro ten konec.

28.09.2012 4 z 5

Kámen ze Zdi nářků Kámen ze Zdi nářků Frederic Morton

Zajímavé, určitě stojí za přečtení. Přesto jsem se musela do některých pasáží textu nutit, protože trochu nudili. Když porovnám s H. Epstein a její Nalezenou minulostí, tak Nalezená minulost byla skvělá od začátku do konce. Přesto doporučuji.

17.05.2012 3 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Zajímavě popsaný týden v hotelu. Mohu jen doporučit!

24.04.2012 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

No Irving je prostě spisovatel, který se čte hodně dlouho, ale výsledek stojí za to. :-)

12.04.2012 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Tak u téhle knihy se bohužel více povedl film. Knihou jsem se prokousávala hodně dlouho. Film z knihy vytáhl to nejlepší.

12.04.2012 1 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Jedna z mých prvních knížek od tohoto autora. Asi jako jedna z mála, která se mu povedla.

12.04.2012 3 z 5

1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete 1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete Peter Boxall

Kniha se mi dostala konečně do rukou. Myslím, že jsou tam zajímavě vybrané knihy, ale přesto každý stále bude mít ty své oblíbené a své zajímavé, které mu tam prostě chybí - mě jako české čtenářce tam chybělo trochu větší zastoupení našich spisovatelů... (a ani Čapek, Kundera, Hrabal a TOPOL!) to nespravili. I když si myslím, že by kniha mohla být takovým menším vodítkem pro středo a vysokoškolské studenty pro povinnou četbu... co mě ale nejvíce asi překvapilo, kolik knih z uvedených vyšlo už před r. 1989 u nás a také kolik knih a autorů u nás zatím ještě publikováno nebylo a to až do dnešních dní (i když otázka zní jak moc knize věřit)? Poznámka na konec: u některých knih bylo připsáno i filmové zpracování (mohlo by to být u všech zfilmovaných knih) a pro české editory - ty překlepy a co kniha jinak psané poznámky by mohly být sjednocenější pro lepší přehled... ale to jen na okraj.

07.04.2012 5 z 5