bohejsova bohejsova komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

neskutečně silný příběh, kniha se dobře četla a bylo těžký přestat číst, doporučujii!!

10.11.2023 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Toto byla první kniha z povinné četby 20. století, která se mi dobře četla a zalíbil se mi její děj, jedinou výtku ke knize kterou mám je její konec, prostě tohle jsem vážně nečekala a upřímně to mělo blbý konec....Myslím to tak, že to prostě najednou bylo BUM a byl KONEC, kdyby tam byla nějaká zápletka, ale ono ne...

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem četla kvůli maturitní četbě, zaujala mě její děj i autorka už když jsme dílo probírali. Kniha je sice dlouhá, ale za to krásná, nečetla jsem ji naráz, musela jsem si dát delší pauzu, protože některé kapitoly byli moc zdlouhavé a už jsem se těšila až kapitola skončí, ale jsem moc ráda za to, že jsem ji dočetla. Určitě knihu doporučuji, ale jako maturitní četbu jen těm kteří rádi čtou.

09.02.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem měla v povinné četbě, ale vždycky mě lákalo si ji přečíst, ale byla jsem z ní dost zklamaná.... Kniha pro mě byla často matoucí a nepochopitelná a taky jsem čekala něco od knihy víc, když o ní lidi často "básní".

13.02.2023 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Ještě než jsem si přečetla knihu jsem viděla film a musím říct, že oboje má něco do sebe. Kniha se mi strašně líbila, miluju fantasy a tohle prostě je úplně něco jiného... Kerstin to napsala velice dobře, strašně dobře se to četlo, já nikdy nic moc dobrovolně nečetla a když jsem viděla počet stran, tak mě to docela i děsilo, ale jsem strašně šťastná, že jsem si ji mohla přečíst. Doporučuji všem kteří milují fantasy, ale i těm, který nějak nikdy fantasy nelákalo, protože tohle ocenili i lidé kolem mě, kteří fantasy moc v lásce nemají.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Kniha se mi líbila stejně jako její předešlí díl "Rudá jako rubín". Knihy od Kerstin se strašně rychle a dobře čtou. Strašně se mi líbí její fantasie, kterou ukazuje v jejich knihách.... Při čtení jsem měla často chuť Gideonovi jednu natáhnout, ale i tak se mi strašně líbil jako hlavní postava....Vztah mezi Gwen a Gideonem, nemohla jsem se pokaždý dočkat jejich další společné chvíle....Moc se mi líbí, že Kerstin zavede diváka i do dalšího dílu hádankami.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knihu jsem četla kvůli maturitní četbě, takže bych se k ní normálně nedostala. Je to krátká novela, která se dobře čte. Jako maturitní četba dobrá

16.02.2024 3 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Tuto knihu jsem někdy v 6. nebo 7. třídě, četla z povinnosti, přečíst si nějakou povinnou četbu, ale tohle jsem nečekala. Kniha byla silná, ale moc se mi líbila, rychle se četla a u konce byla strašně dojemná až jsem u ní brečela...

Proměna Proměna Franz Kafka

Knihu jsem četla jako maturitní četbu, normálně bych se k ní nedostala. Kniha byla krátká a dobře se četla.

16.02.2024 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Tato knížka se mi velice líbila ne jen tím, že jsem viděla i film, který mě pak nalákal k této knize, ale celým svým příběhem. Ještě jsem nečetla knihu v nemocničním prostředí, ale i tím mi připadala kniha odlišná od jiných romantických příběhů.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

super, krátká maturitní četba

29.10.2023 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

K maturitní četbě, je kniha určitě dobrá, ale normálně bych si ji sama od sebe nepřečetla. Četla se dobře, děj se dal lehce pochopit, ale jinak mě to moc nezaujalo.

10.10.2023 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Kniha byla sice hezká, ale občas se mi vše docela pletlo do sebe a byla jsem zmatená. Jako knihu do povinné četby mohu doporučit.

13.02.2023 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Poslední díl trilogie drahokamů od Kerstin byl stejně dobrý jako dva předchozí díly. Vztah mezi Gideonem a Gwen se mi líbil čím dál víc a víc. Kniha byla velice obsáhlá, ale tím jak byla dobře napsaná se mi strašně dobře četla. Hodně mě mrzelo když jsem si uvědomila, že tohle je poslední díl a pak už konec, což byla velká škoda. Knihu všem velice doporučuji.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tato kniha mě vážně neoslovila... Nebylo to pro mě lehké číst, často jsem se musela vracet, protože to občas nedávalo hlavu ani patu, ale může to být jen mnou... Knihu už bych si nikdy znovu nepřečetla.

13.02.2023 2 z 5

Co za světla není vidět Co za světla není vidět Kerstin Gier

Kerstin Gierová je velmi dobrá spisovatelka, její knihy se dobře čtou a ani tato kniha není výjimkou...Kniha se mi moc líbila a i když jsem měla jednou nebo dvakrát chuť přeskočit celý pohled Quinna či Matildy...Teprve někde v půlce knihy jsem pochopila, že tato kniha bude mít pokračování a že to bude další trilogie z fantasy světa od Kerstin... Jsem strašně nedočkavá a velice se těším až Kerstin vydá zbylé dvě knihy, doufám že to bude co nejdřív.

Lakomec Lakomec Jean-Baptiste Poquelin

Knihu jsem si vybrala jako další dílo k maturitní četbě. Normálně bych se k ní určitě nedostala, ale určitě dobrý výběr k maturitě. Kniha je krátká a rychle se četla, snadný děj, který je dobře zapamatovatelný, takže ideální.

03.05.2024 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Po několika letech co jsme si přečetla prvotní trilogii, jsem se pustila do dalšího dílu. Kniha se mi velice líbila stejně jako její předchozí díly. Na knihu jsem neslyšela moc dobré ohlasy, ale mně přišla krásná, čtivá, vždy jsem se těšila až si přečtu další část, takže ji mohu rozhodně doporučit.

21.07.2023 5 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Krásný příběh o lidské obětavosti. Je hrozné jak se lidi dokáží chovat k lidem jenom kvůli tomu co dělají, ale ne kvůli tomu jací jsou...... Docela je k zamyšlení, kdo by se taky takhle obětoval pro lidi, které vůbec nezná,.... myslím že Kulička byla silná žena, že tohle dokázala.

14.04.2023 4 z 5

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, nikdy jsem nečetla původní ságu, takže mohu porovnávat maximálně s filmem. Bylo zajímavé si to přečíst i když to bylo v podstatě to samé kromě konce jako v původním díle ságy, ale zároveň jsem ráda, že to nemá pokračování a je to jen předělání prvního dílu původní ságy. Musím říct že kniha měla zajímavé provedení tím, že byla z obou stran, ještě jsem se s tím nesetkala...

10.04.2023 5 z 5