Coucouha Coucouha komentáře u knih

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl mne bavil více než první. Přečteno za tři večery - před spaním a je to fakt příjemná oddechovka. Začínám mít tak nějak pocit, že cokoli napíše Erin Watt, to je prostě pecka! Hodně mi vyhovuje její styl psaní :)

17.08.2017 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Co k tomu říct? Je to prostě skvost. Nadchla mě už na střední, chtěla jsem si vytáhnout "prokleté básníky" u maturity a jednoduše ve mně nechala mnoho pocitů, které jsem si musela zpracovat. Knihu doporučuji číst na podzim - zapálit svíčky, zabalit se do deky, uvařit dobrou kávu/čaj a užívat si...NÁDHERA!

04.08.2017 5 z 5

Designérem vlastního života Designérem vlastního života Dave Evans

Knihu jsem přečtla za jeden den. Je opravdu velmi čtivě a poutavě napsaná. Prošla jsem si všechny úkoly a zaznačila pár pouček, které mne zaujaly.
Tato kniha vám neprozradí, jakou cestou jít a jak být ze dne na den úspěšným, ale pomůže vám otevřít oči. Sama jsem si uvědomila několik věcí a dozvěděla se o sobě něco nového. V jedné věci jsem sama sebe velmi překvapila...brala jsem se za extroverta a díky této knize jsem se dozvěděla, že při práci potřebuju být sama a pracovat v tichu.
Takže doporučuji přečíst ve chvíli, kdy si chcete tak nějak ujasnit věci v sobě :)

15.07.2017 4 z 5

Kniha je krásná jako celek - kombinace fotek, grafiky, textu... hodně věcí se v ní opakuje a to, co je v ní obsaženo se dá říct jednou větou. Každopádně je to ale hezky rozepsáno a umím si představit s ní strávit podzimní večer u krbu a se svařeným vínem v ruce. Prostě je to kniha na navození pohody. Nic víc, nic míň.

06.07.2017 2 z 5

The Art Book - Encyklopedie výtvarného umění The Art Book - Encyklopedie výtvarného umění kolektiv autorů

Knihu jsem si koupila v Londýně za pouhé 2 libry a jsem z ní nadšená! Díky mé návštěvě v Tate modern jsem se začala o umění zajímat a tato kniha mi poskytuje jakýsi návod na to, abych si mohla tvořit svůj vlastní názor...opravdu pecka!! :)

04.07.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Měla jsem velá očekávání, jelikož jsem četla sérii Off-Campus od této autorky.
A nebyla jsem zklamaná. Právě naopak.
Byla jsem tak nadšená! Po knize jsem sáhla večer před spaním, že jsi přečtu pár stránek. A přečetla jsem půl knihy na jeden zátah. Ráno jsem vstávala ve 4 a jela do práce a v každé volné chvilce jsem musela číst.
Opravdu stojí za to, doporučuji a těším se na další dva díly :)

04.07.2017 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Kniha se mi líbila velmi. Souhlasím s ostatními, že není nejlepší z celé série, ale i tak je moc fajn. Těším se na další knihy od této autorky a je mi tak trochu líto, že tato série už skončila. Všechny postavy mi moc přirostly k srdci :)

20.04.2017 4 z 5

O fous líp O fous líp Petra Zhřívalová

Oddechová kniha o životě, která je spíše určená ženám. Je to taková pohodovka, po které chcete sáhnout po náročném dni, začíst se a usnout.
Za mně tedy fajn :)

17.03.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Knihu jsem si vybrala ze dvou důvodů - slyšela jsem na ni samou chválu a proto, že jednoduše miluju příběhy, které se odehrávají za 2. sv.války. Kniha mě však ale bohužel nenadchla. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, a ani po jejím přečtení jsem se necítila nijak obohacená. Kdybych si ji nepřečetla, nic by se nedělo. Proto bohužel zklamání.

05.03.2017 2 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Úžasná série! Opět jsem byla nadšená - hlavně závěrem knihy.
Kniha mně celkově bavila, měla zajímavý děj, dobře se četla, byla vtipná, s překvapivým dějem...prostě všechno, co by měla takováto oddechovka mít. Rozhodně doporučuji spíše ženám, i když se jedná o zápletku s hokejovou tématikou.

18.02.2017 5 z 5

Jamie Dornan - Odstíny touhy Jamie Dornan - Odstíny touhy Alice Montgomery

Kniha se mi teda nelíbila vůbec. Jamieho Dornana sleduju od prvního dílu seriálu The Fall a všechny informace v knize jsem se dozvěděla tím, že jsem si ho vygooglovala. Takže nic nového. Připadalo mi to, jakoby autorka dostala úkol napsat seminárku o J.D. o jistém počtu stran, což se snažila natáhnout neustálým opakováním dějů všech filmů/seriálů, ve kterých Jamie hrál.
Knihu bych doporučila těm, kteří Jamieho vůbec neznají a chtějí se něco dozvědět. Jinak je to naprosto zbytečná investice.

12.02.2017 1 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Pohodovka, kterou můžu doporučit, když nevíte coby. Já jsem ji ráda četla v tramvaji, protože má krátké kapitoly, moc jsem u ní nemusela uvažovat, ale celkem mě bavila. Tak nějak se mi ale zdá, že film je lepší :)
Každopádně se nechystám číst další díly, protože jsou knihy, kterým dám rozhodně přednost :)

16.01.2017 2 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Hodně užitečná a moudrá kniha. Určitě se k ní budu vracet častěji.

28.12.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden večer - jsou v ní velmi užitečné rady a hned na druhý den jsem "zázračný úklid" praktikovala i doma. Přiznávám, že jsem si rady v této knize upravila k obrazu svému, ale i tak jsem velmi spokojená. Doufám, že si dokážu udržet takto čistý domov trvale :)

28.12.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na tuto knihu jsem četla rozporuplné recenze a proto jsem se rozhodla, že si ji koupím a udělám si vlastní názor. Nakonec jsem byla nadšená! Opravdu se mi příběh líbil a to thrillery moc nemusím - tento mne však pohltil. Myslím, že je kniha vhodnější spíše pro ženy, ale jednoznačně 5/5! :)

24.09.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha byla rozhodně zajímavá. Takový konec jsem nečekala a opravdu mě překvapil. Ale nebylo to nic zvláštního, co by mě fakt zasáhlo - což jsem očekávala, takže nakonec trošku zklamání. Ale věřím, že kdybych tu knihu četla v 15ti, byla by pro mě skvělá. Dnes už to pro mě nebylo nic moc. Ale chápu, že může mnoho lidí oslovit :)

15.07.2016 2 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Super oddechové čtení. Díky mému oboru, který jsem studovala, mi je problematika "aspíků" blízká a proto pro mě některé reakce nebyly tak vtipné nebo nečekané, protože jsem prostě mnohdy očekávala, že tak hlavní postava bude reagovat. A i když se mi kniha celkem líbila, není to ten typ knihy, kterou bych označila za oblíbený. Druhý díl se tedy nechystám číst.

10.05.2016 3 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Odpočinková kniha, u které se opravdu místy budete smát :))

11.04.2016 4 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Tuto knihu hodně lidí chválí a dává jí vysoké hodnocení, ale mě nenadchla. Nudila jsem se a připadala mi zdlouhavá. Ani dějově se mi nelíbila a prokládání děje popisem cukrovinek taky nebylo nic moc...prostě hned na druhý den už jsem na tu knihu zapomněla. Takže za mě ne...

09.04.2016 1 z 5

GOGO - Kluk z internetu GOGO - Kluk z internetu Daniel Štrauch

Určitě to není kniha, ze které si sednete na zadek a musíte ji číst stále dokola, protože je nejlepší na světě...ale je to úžasná kniha plná rad a tipů, pokud jste blogger nebo youtuber. Líbí se mi styl, jakým je napsaná a grafické zpracování knihy. Navíc, Gogo si v ní na nic nehraje a říká jednoduše to, co si myslí. Tomuto chalanovi dávám velký palec hore za to, co všechno dokázal...jen tak dál. CHWAŠAAA

05.04.2016 3 z 5