Designérem vlastního života

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jak si vybudovat naplňující a radostný život. Ať už je vám dvacet, čtyřicet nebo šedesát let, mnozí z vás pravděpodobně stále hledáte odpověď na onu věčnou otázku: Čím jednou budu? Možná potřebujete pomoci zjistit, co chcete – a jak toho dosáhnout. Ve své fenomenální knize navazují Bill Burnett a Dave Evans na jejich mimořádně úspěšný kurz Life Design (pořádaný na Stanfordově univerzitě), který absolvovaly tisíce lidí – od studentů přes profesionály uprostřed své kariéry po důchodce – hledající novou budoucnost. Jejich jednoduchá metoda vás naučí, jak používat základní designérské nástroje k vytvoření života, jaký si představujete. Ne, nejde o to „následovat svou vášeň,“ jak radí mnozí: možná žádnou „vášeň“ zatím nemáte. Designéři vytvářejí světy a řeší problémy pomocí designérského myšlení. Rozhlédněte se po své kanceláři nebo domě – podívejte se na tablet nebo smartphone, který držíte v ruce. Vše, co vás obklopuje, někdo navrhl. Každý design začíná problémem, který se snaží vyřešit designér nebo tým designérů. Autoři v této knize ukazují, jak nám designérské myšlení může pomoct vytvořit smysluplný a naplňující život, nehledě na to, kdo nebo kde jsme, čím jsme se živili nebo živíme nebo jestli jsme mladí nebo staří. Designérské myšlení odpovědné za úžasné technologie, produkty a prostory můžeme využít k designování a budování kariéry a naplňujícího a radostného života, jenž je kreativní a produktivní a stále skýtá nová překvapení. Tato kniha nevyřeší vaše problémy. To musíte udělat sami. Bude k tomu zapotřebí mnoho dřiny. Věříme však, že tato kniha vás inspiruje k většímu úsilí při práci na lepším životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312882/designerem-vlastniho-zivota-per-312882.jpg 4.124
Žánr
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Jan Melvil
Orig. název

Designing Your Life: How to Build a Well-Lived, Joyful Life, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Designérem vlastního života

Přidat komentář
Štěchýto
07.02.2019

Komentář dopsán po letech: Funguje to.

asperula
06.12.2018

Tuto knihu jsem četla už asi před rokem, tak si přesně nepamatuji, ale co si pamatuji, je zážitek z ní a jak jsem začala uvažovat nad svým životem. Hodně mi dala, uvědomila jsem si, kolik věcí můžu v životě sama ovlivnit a vylepšit. Moc doporučuji všem!


estwen
21.08.2017

Kniha není ani tak návodem na činnost, ale spíš impulsem k přemýšlení. Každý si v ní najde to svoje. Jestli někdo udělal všechna cvičení od A do Z, tak ať se mi ozve :) Za mě dobrá kniha na křižovatky života, která se relativně dobře čte :)

blankaa89
15.07.2017

Knihu jsem přečtla za jeden den. Je opravdu velmi čtivě a poutavě napsaná. Prošla jsem si všechny úkoly a zaznačila pár pouček, které mne zaujaly.
Tato kniha vám neprozradí, jakou cestou jít a jak být ze dne na den úspěšným, ale pomůže vám otevřít oči. Sama jsem si uvědomila několik věcí a dozvěděla se o sobě něco nového. V jedné věci jsem sama sebe velmi překvapila...brala jsem se za extroverta a díky této knize jsem se dozvěděla, že při práci potřebuju být sama a pracovat v tichu.
Takže doporučuji přečíst ve chvíli, kdy si chcete tak nějak ujasnit věci v sobě :)

Jonny
20.03.2017

Jak prožít šťastný život? To vám tahle kniha neprozradí, ale dozvíte se o nástrojích, které by vás ke šťastnému životu mohli dovést.
V knize je dost návodů a cvičení, každému určitě nesednou všechny. Ale věřím, že každému, kdo není ke svému životu lhostejný, má knížka co nabídnout.

Podrobněji jsem se rozepsal v recenzi:
http://postrehy.honzakacer.cz/vlastni-plan-pro-vlastni-zivot/

Night
07.03.2017

Pro mě skvělá inspirativní a pozitivní kniha, která Vás nakopne do života. Je potřeba, aby si člověk uvědomoval různé souvislosti a koukal vždy dále než jen na první krok. Autoři Vás zasvětí do všech různých oblastní, které určitě v budoucnu pro svoji kariéru využijete.

Eldar80
30.01.2017

Dalo by se říct, že stejně tak jako jsem se na knihu těšil, tak stejně tak mě zklamala. Sleduju nakladatelství Jan Melvil na facebooku a tak jsem o knize věděl dlouho před vydáním a jakmile kniha vyšla, hned jsem si ji koupil.
Z původních informací na facebooku jsem měl totiž dojem, že kniha je přesně to, na co zrovna čekám. Celá kniha vychází z volitelného předmětu na univerzitě ve Stanfordu, který se zabývá designováním života. Protože o tento předmět projevovalo zájem hodně lidí, kteří se jako nestudenti nemohli předmětu zúčastnit, padlo rozhodnutí zužitkovat zkušenosti kantorů knižně. Autoři se opírají o zkušenosti tisíce studentů, kteří jejich předmětem prošli.
A začátek knihy je skutečně perfektní. Jenže jen 40 stran. Zatraceně. Prvních 40 stran totiž odpovídá přesně tomu, co jsem si od knihy sliboval. Pak následují cvičení a ohromný kámen úrazu. Mimo úvodu totiž prvních 6 kapitol končí cvičením, kterému se celá kapitola věnuje. Problém však je, že autoři nic neříkají k tomu jak vám cvičení dopadlo. Tak nějak se spoléhají, že cvičení zvládnete "dobře" a vůbec neřeší pokud se tak nestane.
První cvičení nelze pokazit, ale už u druhého se objevuje problém. Tohle cvičení se zabývá vaším pohledem na práci a pohledem na život. Autoři se spoléhají, že naleznete mezi těmito dvěma pohledy určité souvislosti, které vás posunou dál. Vůbec se neřeší situace, kdy se vaše pohledy na práci a život tváří jako zcela oddělené světy, které nemají nic společného.
Kámen úrazu je podle mě v tom, že s něčím takovým se autoři museli zákonitě setkat u svých studentů. Asi pak proběhla nějaká konzultace, ale vy jako čtenáři máte prostě smůlu.
Přestože jsem se snažil udělat všechna cvičení, tak jejich zvládnutí mi nijak nepomohlo. Musím však říct, že se jedná čistě o můj osobní problém. První 2 cvičení mě docela dost bavily a uznávám, že i ostatní cvičení mají svůj smysl, ikdyž už šly mimo mě. To se týká 5 cvičení, které můžete zvládnout sami. Kniha se mi tak jeví do 130 stránky extrémně přínosná a užitečná. Bohužel na poslední cvičení již potřebujete tým.
Druhá část knihy už byla dost průměrná a ehm. Nic moc. Komu knihu doporučit?
Tak rozhodně pokud patříte mezi lidi, kteří čtou podobnou literaturu o osobním růstu a neděláte cvičení v těchto knihách (poznáváte se?), tak můžu říct, že vám kniha bude k ničemu. Bez motivace si udělat cvičení, čtení knihy postrádá smysl.
Pokud patříte mezi normální lidi, jste motivovaní a cílevědomí, kniha vám může velmi pomoct váš už tak dobrý život ještě více zlepšit. Pokud jste však ztracení, nevíte kudy kam, nemáte tušení co chcete od života, mám špatnou zprávu: v tomto vám kniha nepomůže. Máte-li psychospirituální krizi, hledáte svůj smysl života, máte-li Aspergerův syndrom a nebo pokud jste ztracení intelektuálové, musíte nejdřív vyřešit své životní směřování. Dalo by se říct, že čím více jste ambiciózní, tím více vám kniha pomůže. Já se však domnívám, že knihu budou číst spíše lidé, kteří se hledají a těm bude vadit chybějící zpětná vazba ke cvičením.
Úplné maximum vytěží z knihy ten, kdo se do designování života pustí se svými přáteli. Ikdyž mě kniha nesedla, určitě se k ní hodlám vrátit až si vyřeším co vlastně bych chtěl v životě dělat. Knize nemohu dát lepší hodnocení, protože pro cílovou skupinu lidí je nedostatečná a podle mého názoru se nedá doporučit všem. 75%

Doporučujeme

Kam zmizel můj sýr?
Kam zmizel můj sýr?
Jak získávat přátele a působit na lidi
Jak získávat přátele a působit na lidi
Faktomluva
Faktomluva

Štítky

motivační knihy

Autoři knihy

Dave Evans
americká, 1953
William Burnett
americká, 1957

Podobné knihy

Kniha Designérem vlastního života je v

Právě čtených16x
Přečtených38x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených3x
Knihotéce33x
Chystám se číst91x
Chci si koupit29x