Designérem vlastního života

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak si vybudovat naplňující a radostný život. Ať už je vám dvacet, čtyřicet nebo šedesát let, mnozí z vás pravděpodobně stále hledáte odpověď na onu věčnou otázku: Čím jednou budu? Možná potřebujete pomoci zjistit, co chcete – a jak toho dosáhnout. Ve své fenomenální knize navazují Bill Burnett a Dave Evans na jejich mimořádně úspěšný kurz Life Design (pořádaný na Stanfordově univerzitě), který absolvovaly tisíce lidí – od studentů přes profesionály uprostřed své kariéry po důchodce – hledající novou budoucnost. Jejich jednoduchá metoda vás naučí, jak používat základní designérské nástroje k vytvoření života, jaký si představujete. Ne, nejde o to „následovat svou vášeň,“ jak radí mnozí: možná žádnou „vášeň“ zatím nemáte. Designéři vytvářejí světy a řeší problémy pomocí designérského myšlení. Rozhlédněte se po své kanceláři nebo domě – podívejte se na tablet nebo smartphone, který držíte v ruce. Vše, co vás obklopuje, někdo navrhl. Každý design začíná problémem, který se snaží vyřešit designér nebo tým designérů. Autoři v této knize ukazují, jak nám designérské myšlení může pomoct vytvořit smysluplný a naplňující život, nehledě na to, kdo nebo kde jsme, čím jsme se živili nebo živíme nebo jestli jsme mladí nebo staří. Designérské myšlení odpovědné za úžasné technologie, produkty a prostory můžeme využít k designování a budování kariéry a naplňujícího a radostného života, jenž je kreativní a produktivní a stále skýtá nová překvapení. Tato kniha nevyřeší vaše problémy. To musíte udělat sami. Bude k tomu zapotřebí mnoho dřiny. Věříme však, že tato kniha vás inspiruje k většímu úsilí při práci na lepším životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312882/big_designerem-vlastniho-zivota-per-312882.jpg 439
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil
Originální název:

Designing Your Life: How to Build a Well-Lived, Joyful Life, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Designérem vlastního života

Beabooks
22.02.2022

Po dočtení knihy budete mít v ruce techniky, jak kreativně zjistit, co vás nejvíc baví, v čem jste dobří (Zápisník dobrých chvil), jaké profesní kariéry by pro vás byly zajímavé (Plán odysey), i jak se poučit ze svých selhání a omylů (Přerámování selhání). Zjistíte, proč je nesmysl hledat práci na internetu a zejména odpovídat na pracovní inzeráty. No a jak to dělat lépe.
Zcela právem je tato kniha světovým bestsellerem, techniky a návody v ní totiž opravdu fungují.

lentilka_007
26.01.2021

Kniha podává několik zajímavých tipů a myšlenek. Ve své druhé časti ale už dost prořídla a odpočítávala jsem stránky do konce. Americký styl a způsob psaní mě místy hodně lezl na nervy.


knihyKeMne
14.01.2021

Kniha vytvořená na základě ověřených rad, tedy by asi měla fungovat. Četla jsem jen ze zvědavosti v době, kdy nemám potřebu na svém životě něco měnit, takže nemůžu posoudit její užitečnost z praktického hlediska. Ale četlo se velmi dobře, cvičení vypadala velmi zajímavě a hlavně kniha dodala naději - i kdybych někdy přišla na rozcestí, vždycky lze najít skvělou cestu, jak dál. Skoro se i na tu dobu těším. Knížku si schovám a věřím, že jednou využiju.

Viděla bych tu nicméně dva zádrhely. První: rady jsou otestovány pro vysokoškoláky; nejsem si jistá obecností pro všechny třídy. Druhý: kniha vychází z americké mentality; v českém prostředí asi bude potřebovat trochu přizpůsobit. Ale stále je to kniha plná optimismu a to si na ní cením.

Štěchýto
07.02.2019

Komentář dopsán po letech: Funguje to.

asperula
06.12.2018

Tuto knihu jsem četla už asi před rokem, tak si přesně nepamatuji, ale co si pamatuji, je zážitek z ní a jak jsem začala uvažovat nad svým životem. Hodně mi dala, uvědomila jsem si, kolik věcí můžu v životě sama ovlivnit a vylepšit. Moc doporučuji všem!

estwen
21.08.2017

Kniha není ani tak návodem na činnost, ale spíš impulsem k přemýšlení. Každý si v ní najde to svoje. Jestli někdo udělal všechna cvičení od A do Z, tak ať se mi ozve :) Za mě dobrá kniha na křižovatky života, která se relativně dobře čte :)

blankaa89
15.07.2017

Knihu jsem přečtla za jeden den. Je opravdu velmi čtivě a poutavě napsaná. Prošla jsem si všechny úkoly a zaznačila pár pouček, které mne zaujaly.
Tato kniha vám neprozradí, jakou cestou jít a jak být ze dne na den úspěšným, ale pomůže vám otevřít oči. Sama jsem si uvědomila několik věcí a dozvěděla se o sobě něco nového. V jedné věci jsem sama sebe velmi překvapila...brala jsem se za extroverta a díky této knize jsem se dozvěděla, že při práci potřebuju být sama a pracovat v tichu.
Takže doporučuji přečíst ve chvíli, kdy si chcete tak nějak ujasnit věci v sobě :)

Jonny
20.03.2017

Jak prožít šťastný život? To vám tahle kniha neprozradí, ale dozvíte se o nástrojích, které by vás ke šťastnému životu mohli dovést.
V knize je dost návodů a cvičení, každému určitě nesednou všechny. Ale věřím, že každému, kdo není ke svému životu lhostejný, má knížka co nabídnout.

Podrobněji jsem se rozepsal v recenzi:
http://postrehy.honzakacer.cz/vlastni-plan-pro-vlastni-zivot/

1