blanka5960 blanka5960 komentáře u knih

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Kniha vás na první pohled zaujme nádhernou obálkou plnou vlčích máků. Vlčí mák je symbolem válečných veteránů a padlých vojáků už od doby 1.světové války. V této knize nás děj zavede ke konci 2.světové války. Sledujeme příběh mladé americké pilotky Rose Justicové, která je pilotkou především dopravnich letadel. Při přepravě letadla na letiště, Rose zahlédne německou bombu V-1, rozhodne se jí zničit a tím zachránit lidské životy. Bohužel ona sama padne do spárů nacistů, kteří ji uvěznění v koncentračním táboře Ravensbrück. Zde se setkává s ženami, které jsou známy pod pojmem králíci , díky nim poznává čeho všeho jsou nacisté schopni.
Kniha je o odvaze, touze přežít a říct světu o všech zrůdnostech a zlu, které byly spáchány na nevinných obětech. Kniha neni faktografická, události jsou popsány, tak nějak zaobaleněji. Pokud teprve začínáte s čtením knih o koncentračních táborech, knih z války řekla bych, že je to kniha právě vhodná pro vás.

23.10.2020 4 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Druhý díl byl moc hezký. V příběhu se dozvídáme o fungování společnosti v Divispolu, prozkoumáváme Nikdyuš, její zákoutí a tajemství uliček. Morrigan se dozvídá děsivou pravdu o sobě, kým vlastně je.
Spolu se svými spolužáky v průběhu studia čelí nepříjemnostem, které je staví do nezáviděníhodných situací. V příběhu se objeví také i největší záporák Ezzra Squall, se kterým se opět Morrigan setkává. Druhý díl rozhodně není vycpávkový, je v něm akce, tajemno, poznáváme ostatní studenty, kteří studují společně s Morrigan, učitele i obyvatele Nikdyuše.
Mým oblíbencem je maxikočka Fenestra.
Těším se na další díl, snad u nás vyjde.

18.10.2020 4 z 5

Po Nikdyuši jsem sáhla na doporučení a nelituji. Ano v příběhu lze najít podobnosti z HP, nicméně děj jako takový nám odhaluje úplně jiný příběh. Morigan je "prokleté" dítě, které nosí všem smůlu, může za všechny špatné, katastrofické věci které se dějí. Všichni se jí bojí, všechno špatné se na ni svádí a nebo ji raději přehlížejí. Vše se změní, když se Morigan stane kandidátkou Divinské společnosti u které musí složit zkoušky. Popis fantasy světa se mně libil, byl originální, zajímavý. Milé oddechové čtení nejen pro děti ;-) Jdu číst druhý díl.

18.10.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh o velmi statečné ženě. Při čtení jejiho nelehkého životního osudu na vás působí nespočet emocí. A vy jen žasnete jak to všechno mohla Anna zvládnout, bez vymožeností dnešní doby. A přesto všechno co ji potkalo neztratit sílu a optimismus.

12.09.2020 5 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Opět čtivě napsáno. Miluji Dianiny bichle a tato byla opravdu maxi, 1200 stránek uteklo jako nic a příběh mě bavil od začátku až do konce. Těším se na další díl, snad se jej brzy dočkáme.

06.09.2020 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Dostala jsem od knihy přesně to co jsem očekávala, poklidný příběh vyprávěný z pohledu tří žen, tří generací jedné rodiny. Pasáže z Honkongu, popisující mládí babičky Joy byly příjemným zpestřením příběhu. Pravidla a etika vyšší společenské vrstvy v Asii nedávné minulosti, určují povinnosti, která jsou od vás očekávána jsou pro nás svým způsobem nepochopitelná. Joina matka Alice, která velmi lpěla na dodržování těchto pravidel, byla opravdu pro mne noční můra, ale tak to zkrátka ve vyšších kruzích této doby chodilo. Nelze než napsat, že to Joy neměla lehké a svou třináctou komnatu měla dlouho uzamčenou. Příběh z pohledu její dcery Kate mě až tak moc neoslovil, ale i ona má samozřejmě svá trápení, především týkající se své dcery Sabine, která zrovna prochází pubertou, což je nelehké období pro všechny rodiče i dospívající děti. Moc se mně líbilo, že autorka čerpala ze své blízké rodiny. Vzpomínkou na svou babičku nám připomněla, že si máme vážit obyčejných radostí a společných chvil strávených se svými blízkými.
Knížka má opravdu velice pomalé tempo a moc akcí a zvratů se neděje, ale pokud toužíte číst chvíli nenáročné čtení je přesně ta pravá.

06.09.2020 4 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Vyrostla jsem na knihách Julese Verna a proto jsem měla vysoká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Postavy byly málo propracované, o mimozemšťanech jsem se toho také moc nedozvěděla a láska, která byla mezi hlavními postavami...tak nějak nechápu kde se vzala.
Za mne ne, ale každá kniha má své čtenáře....

16.08.2020 1 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Za mne to opravdu bylo hodně nenáročné čtení, dopředu odhadnutelný děj. A ač již dávno nespadám do kategorie čtenářů. kterým je určena, ráda sáhnu po young adult literauře např. série Drahokamy byla skvělá, nebo Eliza a její nestvůry, nebo Hledání Aljašky. Kniha má docela vysoké hodnocení, ale já se bohužel u čtení nudila a nebavilo mě to. Zkrátka tohle mně nesedlo, ale každá kniha má své čtenáře....

16.08.2020 1 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Pokud milujete Pýchu a předsudek, tak se Vám knížka Kroniky prachu bude líbit. Příběh je zasazen do období viktoriánské Anglie, kde se mladá dívka Animant rozhodne vypomoci svému strýci v univerzitní knihovně, jako asistentka knihovníka. Pan Reed je pěkně protivný a nerudný knihovník se kterým Animant zažívá nelehké chvilky.
Knížka se mně líbila, pomalá romantika byla fajn, jen za mne konec byl trošku uspěchaný.

16.08.2020 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Romantický příběh, který Vás přinutí přemýšlet. Hlavní hrdinka při havárii vrtulníku přijde o svého manžela Jesse, o svou jedinou pravou lásku. Čas plyne a do života jí vstoupí Sam, který dokáže, že může opět poznat lásku a být milována. Ovšem osud zamíchá karty a ztracený manžel se po letech objeví a Emma se musí vypořádat se svým srdcem, koho si vybere a kdo bude ta jediná láska jejího života, těžká a nelehká volba. Knížka je plná pocitů, nutí vás k zamyšlení. Přemýšlíte jak byste se zachovali vy být na jejím místě.

19.07.2020 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Myslela jsem si, že příběh Allie nebo Dawn nic netrumfne, ale příběh Sawyer je asi ze všech nej. Plný emocí, děje a Sawyeřina minulost se mně hodně vryla pod kůži, nyní po dočtení chápu její drsnou slupku, prostořekost a nevázaný život. Těším se na další díl, který by měl vyjít letos v létě.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Po přečtení prvního dílu, jsem se moc těšila až se zase setkám s partou kamarádů vysokoškoláků, s jejich vztahy, problémy, radostmi i láskami. Příběh Dawn a Spencera se mně líbil. Hned se vrhnu na další díl tentokrát o prostořeké a nespoutané Sawyer.
Pokud ještě nejste rozhodnutí přečíst si tuto sérii, tak doporučuji přečíst si krásnou recenzi, kterou napsala Mojepočteníčko.

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Po sérii Znovu, jsem už chvíli pokukovala. Měla jsem trošku obavu, že to nebude už čtení pro mne, ale byla jsem velmi mile překvapena. Autorčin styl psaní, téma i knižní postavy mně sedl a neskutečně bavil. Příběh Allie a Kadena mě zcela pohltil, stránky neskutečně rychle ubíhaly a než jsem se nadála byl konec. A já jsem se začala těšit na další pokračování. :-) Kdo má rád prostředí vysoké školy, vztahy mezi kamarády, romantiku, začínající lásku je Začít znovu přesně to pravé.

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Lou je mladá čarodějnice, prostořeká, drzá a sarkastická. Skrývá se v městě Cesarin před svou rodinou. Lidé se ve městě čarodějnic bojí a upalují je .Takže si Lou musí na ulicích dávat pozor na lovce čarodějnic , chasseury. Jedním z obávaných chasseurů je Reid, který je ten nej prototyp lovce, jakého si dokážeme představit , je to ten nejčestnější a nejodannější lovec . A právě tyto dva mladé lidi svede na jednu cestu náhoda a okolnosti je donutí k tomu nejvíce nepravděpodobnému a to k uzavření manželství. Reid nemá vůbec tušení, koho si to byl donucen vzít a Lou doufá, že nikdy nezjistí co je zač. Postupně se do příběhu přidává pomalá romantika, jiskření mezi Lou a Reidem je skvělé a návdavkem pro mne byl frankofonní svět, který naprosto miluji a všechny výrazy jsem si vyhledávala včetně výslovnosti :-D . Propadla jsem této knížce , příběhu i romantice a moc se těším na další díl.

01.06.2020 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Moc pěkný příběh odehrávající se v období druhé světové války. Popisuje nám život německého chlapce a jeho rodiny, který se v předválečné době seznámí s židovskou divkou Rebeccou. Jejich lásku osud rozdělí a v období války stanou každý na jiné straně. Jak to vše dopadne, zda nalezne Christopher svou Rebeccu si musíte přečíst sami.

29.04.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Závěrečný díl trilogie, jsem dlouho netrpělivě vyhlížela. Prvních pár stránek mně oživilo a připomnělo události z předchozích dílů a já se mohla vrhnout po hlavě do příběhu. Tento díl byl plný akce, napětí, zvratů, ani chvilku jsem se nenudila. Střídání z pohledu jednotlivých postav bylo skvělé, udržovalo napětí, nešlo přestat číst. Ráda se k této sérii vrátím a mohu ji doporučit.

30.03.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

V pořadí již třetí kniha, kterou jsem od autorky četla. A musím říci, že opět skvěle napsaná. Napínavá, čtivá, četla se jedním dechem. V příběhu se setkáme s prolínáním dvou časových rovin. Kdy jedna je z pohledu mladé historičky a druhá je z pohledu hradni paní Gutty z Bubnu, obě ženy pojí minulost a vlastně i přítomnost. Víc prozrazovat nechci, knihu mohu jen a jen doporučit.

26.03.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Velká samota slovo mnohoznačného významu, samota v tomto příběhu je všudypřítomná. Píše se rok 1974 kdy se Ernt, Cora a malá Leni usadí na Aljašce. Ernt je veterán z války ve Vietnamu, jeho psychické zdraví je podlomené a utíká před civilizací. Doufá v lepší život, a Aljaška krásná, divoká s nádhernou přírodou vypadá jako idylické místo. Rodina Albrightových není připravena na žití v drsném prostředí, díky solidaritě a sousedské sounáležitosti se jim povede se připravit na příchod první zimy. Snih, mráz, dlouhotrvající tma prohlubují Erntovy psychické problémy, jeho chování ovlivní spousty životů. Příběh nám vykresluje nejen život jedné rodiny, ale každodenní život obyvatel v této drsné zemi. Ženy zde musí být velmi silné, odolné, soběstačné. Knížka se četla jedním dechem, popis aljašké přírody byl nádherný, byl to skvělý psychologický román z prostředí divoké Aljašky.

15.03.2020 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Hluboká modř moře, krásný název společně s nádhernou knižní obálkou nás zve prožít romantický příběh někde u moře. To samo o sobě stačí na to, aby vás kniha zaujala a pokud ji napíše spisovatelka, která má na kontě díla jako Panský dům, Venkovské dílo nebo Hortenziovou zahradu je to bonus, třešnička na dortu, která dotváří nádherný celek.
V knize najdeme dvě časové linky, jedna se odehrává v období druhé světové války a druhá je z období nám blízkému, což je současnost. V obou sledujeme osudy dvou žen a jejich rodin. Z anotace víme, že hrdinka ze současné dějové linky, nalezne krásné akvarely na kterých je vyobrazeno sytě modré moře a nádherné romantické sídlo. Začne pátrat jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny a kde se nachází toto kouzelné místo z obrazů. Pátrání ji zavede do Bretaně, kde nalezne již zchátralý zámeček ze svých obrazů.
Za sebe mohu říci, že se mně knížka moc líbila, četla jsem ji jedním dechem, hltala jsem jednu stránku za druhou, prožívala osudy s jednou nebo druhou hrdinkou a s napětím očekávala, jak se vše propojí a zapadne do sebe.
Všem ji mohu doporučit a už se těším na další díla z pera této autorky.

01.02.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Milý příběh, oddechový, odehrávající se v Paříži. Moc se mně líbil popis pařížských restaurací, kaváren, trhů a hlavně cukráren. Krásná atmosféra, která byla přítomná v celém příběhu vás vtáhla do děje, jakoby jste tam reálně byli. Hlavní hrdinka Nina vypomahá s cukrařským kurzem, který ovšem provozuje Sebastian, do kterého se zamilovala už hodně dávno. Sebastian kurzy bere jako nutné zlo, nejraději by je zrušil, je neustále špatně naladěn a tak neni o problémy nouze.
Romantika, Paříž a spousta dezertů, které jsem si neustále vyhledávala..jak vypadají a co že to vlastně je :-) Za mě super příběh a zatím nejlepší z této série.

26.01.2020 5 z 5