Arabella z Marsu ekniha

Od doby, kdy Newton pozoroval bublinu, která stoupala z jeho vany, lidstvo objevuje hvězdy. Když král William III. pověřil kapitána Williama Kidda, aby na konci sedmnáctého století uskutečnil první expedici na Mars, ukázalo se, že vesmírné mise jsou proveditelné, ale i velmi výnosné. Nyní, o jedno století později, funguje na Marsu prosperující britská kolonie. Je domovem Arabelly Ashby, mladé ženy, která je v místních drsných podmínkách maximálně spokojená. Ale správná anglická dáma se chová jinak: netráví čas s otcem na stavbě složitých automatických strojů, ani nešmíruje svého bratra a marťanskou chůvu. A tohle chce její matka okamžitě napravit – plánuje ji přemístit do exotického světa, který Arabella nikdy neviděla: do Londýna v jakési Anglii. Nicméně když nečekané události ohrožují její domov na Marsu, Arabella se rozhodne, že udělat správnou věc je mnohem důležitější než chování podle šablony....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439792/arabella-z-marsu-hiR-439792.jpg 3.977

Dobrodružství Arabelly Ashbyové 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), Omega

Arabella of Mars, 2016

Kniha Arabella z Marsu

VendelinkaC

Mě se to docela líbilo. Bylo to hrozně naivní, ale milé, ale je to třeba brát jako pohádku, jinak, jak tu už někdo psal, kroutíte hlavou nad tím, jak může mezi planetami foukat vítr a jak můžou být asteroidy zalesněné. Ale když to berete fakt jako pohádku, tak se to čte dobře. Teda ten konec mě taky překvapil, to bylo zkrátka uspěchaný a kniha by se asi obešla i bez toho. Ale jinak celkem dobrý. :)

vlkove

Bohužel, kniha mě vůbec neoslovila. Málo propracované, postavy jsou nevykreslené, a ta naivní romantika. Ani nevím, komu je kniha určena, pro fanoušky streampunku je to málo propracované a pro dívky čtenářky je to zase moc nudné. Pokud by dívky hledaly něco podobného ale trochu lépe zpracovaného, tak se mi v minulosti líbila série Trochu jiný penzionát (Gail Carriger).

kramver

Krásná sci-fi pro mladé. Kdyby mi bylo 13 patřila by v mé knihovně k oblíbeným knihám. Ale i když jsem o dost starší, tak jsem si příběh moc užila a ráda se ponořila do dobrodružství Arabelly a její cesty na Mars . Nedosahuje sice takových kvalit jako knihy J. Verna, ale i tak učí děti správným hodnotám a možná i k zájmu o vědu. I když věda zde taky spíše slouží fantazii autora volným a nepřesným způsobem. Ale to je naprosto jedno, důležitý je, že vytvořil svět, který láká k objevování.

maja8148

Na knize mě nejvíce lákal fakt, že se jedná o Steampunkovou záležitost, kterých je v literatuře po čertech málo. I přesto jsem kolem ní chodila poměrně dlouho a nebyla jsem si jistá jestli se mi do ní chce nebo ne. Bála jsem se, že to bude až moc naivní a pohádkové. Ale nakonec sem si řekla proč ne (navíc, když ji Dobrovský nabízel v létě v některé ze svých akcí).
Kniha má sice skoro 500 stránek, ale je čtivá a padesát stránek vám uteče mrknutím oka. V knize se pořád něco děje, Arabella jde z jednoho problému do druhého a všechny řeší stylem, prostě do toho skočím a pak se podívám do čeho jsem skočila. A naštěstí ji to vachází. A to mě bavilo- její útěk, její nalodění i všechno, co zažívala na lodi bylo super i když občas mě to přišlo až moc... bezpečné. Ano ani jednou jsem se o ni přes všechno čím procházela nebála a nebyla jsem napnutá jak danou situaci vyřeší. Prostě knize chybělo napětí. Což u dobrodružného románu alespoň trochu očekáváte.
A co se mi zde ještě nelíbilo, tak romantická linka. Přišla mi strašně... nucená, nedotažená a nepravděpodobná. Navíc pořád nic nic a pak najednou bum bác na váz autor bez předchozího upozornění v půlce knihy vypálí- hele tady by něco mohlo být. A teda pak tam párkrát dá pár velmi pofidérních narážek, že teda jako možná k němu něco cítí- že třeba má o něj obavy a tak. Jen proto aby to stejně neobratně na konci dal úplně najevo. Bohužel ne všem je přáno psát romantické dějové linky a ne všechny příběhy je potřebují. V tomto případě bych se bez ní mileráda obešla a uvítala bych jen vzájemné přátelství a úctu. A nebo, vzhledem k tomu, že nás čekají ještě dva díly tak ji mohl klidně dál rozvíjet v pokračování.

blanka5960
16.08.2020

Vyrostla jsem na knihách Julese Verna a proto jsem měla vysoká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Postavy byly málo propracované, o mimozemšťanech jsem se toho také moc nedozvěděla a láska, která byla mezi hlavními postavami...tak nějak nechápu kde se vzala.
Za mne ne, ale každá kniha má své čtenáře....

BarkaS
10.07.2020

Sto lidí, sto chutí. V poslední době jsem zabředla do rybníku “obyčejných”, někdy i pitomých a nudných knih. Samé série, které měl člověk chuť po prvním dílu odložit (a dost často to i udělal). Arabella z Marsu k nim nepatří, sice taky není vrchol literatury, ale má švih. Je to čtení pro holky, trochu naivním perem psané, rozhodně bych to nedoporučila čtenářům Kulhánka a mužským fanouškům steampunku, nesplňuje, co slibuje na přebalu, ale je to odpočinkové, emancipované, malé a milé. Dovolím si jen nesouhlasit s kolegou Finnem níže, nemyslím, že je to jen pro dospívající dívky ;).

Finn69
08.07.2020

Někdy holt člověk sáhne úplně vedle.
Nečekal jsem, že se z tohohle steampunkového vajíčka vyklube dobrodružný román pro dospívající dívky. A nic jiného to vážně nebylo. Nakonec jsem Arabellu dočetl spíš pro pobavení, je to místy (asi záměrně) hrozně naivní a roboti dávající dohromady mladou lásku jsou už jen třešnička na dortu.

SBH
03.05.2020

Prostě zklamání. Steam punk vyžaduje víc vtipu a lehkosti, pokud mám uvěřit, že mezi planetami fouká vítr a asteroidy jsou zalesněné. Dál - ploché postavy. Obzvlášť ve zběsilé úvodní zápletce jsem ani jedné nevěřila. Posádka lodi mi splývala. Hrdinka se nakonec slušně vyprofilovala, ale to už bylo pozdě. Palec nahoru za kapitána Singha a robota Aadima. Ale jinak katastrofa.
Děj. Úvodní zápletka nedostatečně propracovaná. Pak slušné finále, ale proboha! ten kýčovitý konec! Autor se buď zbláznil, nebo si z čtenářů dělá srandu.
Mohla bych pokračovat, ale zmíním se už jenom o jednom prohřešku - stylistika. Slovo "robot" čtyřikrát v jednom odstavci, perly typu: "Hráčka na cembalo uměla hrát na cembalo." Uuuuh.
Takže další "skvost", kde reklama neodpovídá kvalitě.