blanka5960 blanka5960 komentáře u knih

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Oba díly této historické série jsou perfektní. Příběh je zasazen do Anglie na konci 19.století, kdy se ženy pokouší prosadit svá práva. Sufražetky bojují za práva, která jsou pro nás dnes samozřejmostí, ony si je musely tvrdě vybojovat. Právo na studium, na svobodu, nebo také volební právo.Hlavní hrdinky obou dílů jsou silné ženy, ví co chtějí, jsou chytré, vtipné a s muži se nemazlí. Příběhy jsou psány čtivě, chemie mezi postavami funguje skvěle, romantická linka je v obou dílech perfektní Pokud máte rádi Pýchu a předsudek, Kroniky prachu , nebo Bridgertonovi jsou Rebelky přesně to pravé čtení pro vás.

11.07.2022 5 z 5

Sejdeme se v Monaku Sejdeme se v Monaku Hazel Gaynor

(SPOILER) Tato kniha je strašně málo vidět a je to škoda, protože si svou pozornost zaslouží. Je to příběh o celoživotním přátelství dvou žen, Grace Kelly a Sophie Duval, které spojil osud. Grace Kelly byla velice populární hollywoodská herečka z poválečných let. Celý svět ji však znal jako kněžnu monackou.

Grace byla pozvána na filmový festival v Cannes. Jelikož je velmi slavná, tak kam se hne, tam ji pronásledují fotografové, novináři, paparazzi a ona nemá skoro žádné soukromí.
Před jedním fotografem, který ji pronásleduje se pokouší ukrýt a náhoda tomu chce, že se dostane do parfumerie Sofie Duval. Tam ji dočasně poskytnou úkryt a zde začíná osudové přátelství Grace se Sophií.
Sophie Duval je majitelkou parfumerie, která jako jedna z mála vyrábí tradičně parfémy z přírodních surovin, tak jako ji to naučil její otec. Tato výroba je časově náročná a také finančně nákladná. Sophiin obchůdek se potýká s nedostatkem financí a nemůže konkurovat velkým parfumérským podnikům, které se odklánějí od tradiční výroby. Ale Sophie se nevzdává a vymýšlí parfém snů, kterým by oslnila svět. Štěstěna je jí nakloněna, do cesty ji vstoupí slavná Grace Kelly.
Herečka, parfumérka a fotograf tyto tři osoby spojí osudové setkání v Cannes.
Příběh velkého přátelství a také lásky začíná.

19.06.2022 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Mám ráda příběhy z vysokoškolského prostředí, nejoblíbenější sérií je pro mne Znovu od Mony Kasten, nebo Nedotýkej se mě od Laury Kneidl a stejně tak se mně líbí i Truly. Baví mě jak se knižní hrdinové seznamují s prostředím školy, okolím, se svými novými spolužáky. Baví mě sledovat jejich problémy, radosti, trápení ať už se týká financí nebo lásky. Prostě každodenní studentský život, vše co k němu patří.
Hlavní hrdinka Andie si před nástupem na vysokou školu zažije životní trápení, musí se vyrovnat se ztrátou blízké osoby a následně i s těžkou finanční situací. Přesto všechno je odhodlaná jít za svým snem a společně se svou nejlepší kamarádkou Junne studovat na vysoké škole a být o krok blíž projektu, který si vysnily. Protože nemá příliš mnoho financí, přijme brigádu v jednom oblíbeném klubu, kde se potkává s Cooprem.
Cooper je na první pohled bručoun, uzavřený, nekomunikativní kluk. Ovšem nic není tak, jak se zdá a my v průběhu knížky zjišťujeme, že i on má zasebou nelehkou životní zkušenost.
Truly je příběh o mezilidských vztazích, vysokoškolském studiu, o přátelství, sebepřekonání, odpuštění, důvěře a lásce.

03.06.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Opět se vracíme zpět do zasněženého městečka Green Valley, abychom se setkali se známými postavami, kamarády Lenou, Ryanem, Willem a Izzy.
Tento příběh je vyprávěn právě z pohledu Izzy a čeká nás v něm nejen zasněžená krajina, sjezdovky, poklidná atmosféra městečka, kterou naruší slavný seriálový herec, ale i milostný trojúhelník. Bude to kamarád Will nebo slavný herec Cole, u koho Izzy najde lásku?
Z Nových začátků už víme , že je Izzy tajně zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda z dětství. Will je pohledný, sportovec, policista lyžařského města Green Valley a samozřejmě všechny ženy i dívky po něm touží a on si velmi rád jejich pozornosti užívá. Izzy se tak trochu trápí, snaží se ignorovat nejen své city k Willovi, ale i zástupy žen, které neustále Willa obletují a samozřejmě nechce přijít o přátelství, které mezi nimi je........
Kniha byla čtivá, než jsem se nadála byla jsem v polovině. Po přečtení první půlky, jsem byla malinko na vážkách a napadalo mě, že asi jako dobrý, ale příběh Lenny a Riana mě bavil o chaloupek víc.
Ovšem druhá polovina dokázala změnit můj názor. Bylo to jiné, ale přesto nakonec stejně dobré, jako Nové začátky.
Naprosto jsem se ztotožnila Izzy, s jejími pocity, které prožívala. Zato Willa jsem nechápala vůbec a měla jsem chuť s ním zatřást, proplesknout jej, ať se už konečně probere. Docela bych si přála, abychom si mohli příběh přečíst i z Willova pohledu, co se mu odehrávalo v hlavě. Já sama bych byla stejně zmatená a měla různé domněnky jako Izzy.
A kdo má dočteno pochopí, že stejně jako Izzy bych chtěla čokoládový koktejl se šlehačkou, brčkem i posypáním.

08.05.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Autorka opět dokázala vykouzlit krásný příběh plný jídla, úchvatných popisů přírody, památek, i kultury země. Romantická linka je skvělá, mezi Hannah a Conorem to pěkně jiskří. Překvapení v tomto díle je i malinkatá detektivní zápletka. A to vše tvoří nádherný celek pro který její knihy milujeme. ️
Po Kavárně v Kodani, Hotýlku na Islandu se i Domek v Irsku řadí k mým oblíbeným dílům ze série Romantických útěků.
Doufám, že se od autorky dočkáme dalších dílů, protože píše skvěle a nás čtenáře to moc baví. Baví nás cestovat, poznávat nová místa a kultury, společně prostřednictvím jejich úžasných příběhů.

25.04.2022 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Krásná romantická pohádka. Moderní Popelka neni jen prostoduchá romantika, nabídne humor, zpracovává vážné téma, mezilidské vztahy, prostě má kromě romantické linky, co nabídnout. Knížku je čtivě napsána, já jsem zhltla za den. A v rukou držím pokračování na které se těším i když hodnocení nemá vysoké. Tak uvidíme zda to bylo šťastně až na věky....

17.04.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Po Království krve a popela, které jsem zařadila do top 2021, jsem se obávala, aby následující díl nebyl jen výplňkový. Ale panebože tohle jsem nečekala, že to bude takhle skvělé. Ano Království těla a ohně se právě nominovalo do top knih 2022.
Kniha je čtivá, od prvních stránek vás příběh vtáhne a než se nadějete jste na konci. Tohle byla jízda, těch 616 stránek přečteno za den a půl. A miluji to!
Hlavní hrdinové Poppy a Hawk/Casteel si nelze neoblíbit, jejich vzájemné poznávání, přitažlivost, která mezi nimi je, chemie prostě funguje. Vedlejší postavy jsou skvěle napsány, Kieran je úžasný. Také se dozvíme věci z minulosti, leccos je objasněno a leccos naopak zůstává pod rouškou tajemství. A ten konec, potřebuji nutně další díl. Doufám, že se brzy dočkáme českého překladu, protože kdo to má vydržet.
Já jsem čtení neskutečně užila, doporučení největší, tohle si musíte přečíst.

09.04.2022 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Pěkná pohádkové, romantické a hlavně oddechové čtení. Autorka píše skvěle, jdu si přečíst poslední díl. :-)

30.03.2022 4 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Skvělá YA urban fantasy s velmi originálním námětem. Autorka dokázala zasadit do současnosti legendu o králi Artuši, o Lancelotovi a rytířích kulatého stolu. Kromě toho kniha zpracovává i závažná témata jako rasismus, ztrátu milované osoby, posttraumatickou poruchu.
Hlavní hrdince Bree se splnil sen, právě se stala studentkou přípravného kurzu na vysněné vysoké škole. Chce se pilně věnovat studiu a být úspěšná. Bree se ovšem hned na začátku připlete do problémů, hrozí ji vyloučení. Navic dostane k sobě staršího studenta, který na ni má dohlížet. A aby toho nebylo málo zjistí, že na škole fungují tajemné spolky, setká se s démony, ale také nalezne přátelství i svou první lásku a pozná své kořeny. Celý příběh je napínavý, originální, čtivý, plný akce, magie, legend.
Mýtonoši budou patřit k nejlepším fantasy knihám, které jsem letos přečetla. Neskutečně se těším až vyjde druhý díl.

29.03.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

V tomto příběhu sledujeme úspěšnou spisovatelku Beccu, která vydala svou první knihu z níž se okamžitě stal bestseller. Agentura která ji zastupuje požaduje další knihu a ona najednou neví, co by napsala a deadline se blíží. Becca je tak trochu střeštěná, dřív koná než myslí. Lži do kterých se sama zamotává ji dostávají do vtipných situací. Ale pro svou knihu je schopna všeho.
Druhou hlavní postavou je Mike, od začátku knížky je jasné, že ti dva skončí spolu. Mike je ztělesněním ideálu chlapa, kterého si asi každá žena přeje mít. Je to místní policista, krásný chlap a k tomu všemu ještě obětavý, starostlivý, prostě ideál žen.
Já a ty, navždy je krásný romantický příběh u kterého si odpočinete a pobavíte se.

29.03.2022 5 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

První co vás zaujme na této knize je její nádherná obálka i ilustrace pod přebalem, jedním slovem krása. Druhá je anotace, která moc nevyzradí a láká k přečtení tohoto historického příběhu. Příběhu jež se odehrává v polovině 18.století. Prostředí Londýna je zde krásně vykresleno, ulice plné špíny, žebráci, chudoba obyčejných lidí naproti tomu šlechta a bohatí lidé. Příběh nám ukazuje společenské rozdíly té doby, kdy si mladé chudé dívky nemohly ponechat své děti a doufaly, že se jim poštěstí je umístit do londýnské nemocnice, kde se jim dostane zaopatření. Nalezenec ukrývá příběh o silných ženách, naději a o nekonečné lásce k milovanému dítěti.

29.03.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Teď více než kdy jindy raději sáhneme po oddechové četbě, ve které můžeme alespoň na malou chvilku uniknout z reality.
A právě Nové začátky od Lilly Lucas nám nabízejí tento únik, únik do Skalistých hor v Green Valley, kam odcestuje hlavní hrdinka Lena jako au-pair. Příběh je zasazen do zimního období, atmosféra je skoro hmatatelná, zasněžené lyžařské městečko Green Valley, kde jsou ty nejlepší sjezdovky v okolí, výhledy jež berou dech...
Hlavní hrdinka Lena tak trochu hledá sama sebe, naproti tomu zatrpklý Ryan přestal věřit a snít. Romantická linka mezi nimi je krásná a uvěřitelná, chemie funguje na sto procent. Nesmím opomenout ani vedlejší postavy, které byly moc pěkně vykresleny, jako mnohým i mně kamarádka Izzy přirostla k srdci.
Pokud stejně jako já máte rádi knihy Mony Kasten, věřím že i tato knížka se vám bude líbit. Těším se pokračování s Izzy a Willem

12.03.2022 4 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

K této knize jsem přistupovala bez velkých očekávání a obezřetně. Po druhém díle, který byl v porovnání s Holubicí&hadem hodně vycpávkový, jsem se bála zklamání. Prvních 250 stránek jsem si říkala ach jo, je to lepší než dvojka, ale něco tomu chybí.
Naštěstí druhá půlka byla o hodně lepší, děj dostal spád, linka mezi Lou&Readem byla skoro tak dobrá jako v jedničce, ikdyž na mě tam bylo málo toho jiskření a chemie jako bylo v Holubici. Vedlejší postavy Célie i Beau mě bavily, Nicholina byla stále děsivá a co hodně oceňuji byl popis podmořského světa. Ten byl skvělý, škoda jen, že dostal v příběhu velmi malý prostor. Celkový dojem mě i kazila hromada překlepů, hlavně v první půlce knihy, kdy jsem si věty četla opakovaně, abych zjistila kdo to vlastně říká. Takže i to možná přispělo k lehkému rozčarování z první půlky knihy.
Shrnuto a podtrženo kniha je čtivá, ale má své nedostatky. Hodnocení zachránila hodně druhá půlka knížky a tak ubírám jen o hvězdu méně

03.01.2022 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Vánoční příběh, plný sněhu s krásnou atmosférou. Malou Grace jsem si oblíbila️

30.12.2021 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Tato kniha rozhodně bude patřit k nejlepším, které jsem tento rok přečetla.
V příběhu sledujeme hlavní hrdinku Grace, která získá pracovní místo v knihkupectví. Grace ještě nikdy v žádném knihkupectví nepracovala a ani to není žádná vášnivá čtenářka, postupem času však objevuje kouzlo knih a jejich příběhů....Vše se zdá být idylické až na fakt, že se nacházíme v Londýně za druhé světové války, kdy muži postupně odcházejí do války, ženy zůstávají samy a děti jsou odesílány  na bezpečnější venkov.
S rostoucí silou německých vojsk začíná v obyvatelích narůstat strach z možného  útoku. Jednoho dne se tyto obavy bohužel promění ve skutečnost, Londýn je v noci bombardován.  Celé městské čtvrtě mizí v troskách, budovy ničí ohromné požáry, které nemá kdo uhasit a ani čím.  Bombardování jsou stále častější, německé vzdušné útoky jsou prováděny vždy za temných nocí a o to více jsou zničující. Ti kdo mohou staví si na pozemcích kryty, nebo využívají například kryt v metru. Obyvatelé musí po setmění zatemňovat okna, na dodržování dohlíží hlídky civilní obrany. Mnoho lidí přichází nejen o střechu nad hlavou, ale i o své blízké.
Lidé čím dál tím víc potřebují trochu rozptýlení od války a útěchu právě nalézají v onom knihkupectví, kde  Grace pracuje.
Celá kniha je prostoupena solidaritou, pomocí, nadějí a láskou ke knihám.

18.12.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Hlavní hrdinka Penelophe je od útlého dětství připravována na rituál povznesení, musí skrývat svou tvář pod závojem, o svém daru nikomu nesmí říct a mluvit smí pouze s vybranými lidmi. Penelophe neví zda je tou správnou na povznesení, přemýšlí jaká vlastně bude její budoucnost. Pravidla kterými se musí řídit, se jí moc nedaří dodržovat. Neustále je obklopena strážci a je držena v paláci jako ptáček v kleci. Chtěla by zažít úplně obyčejné věci, zažít život.
Hawk je nejlepší strážce, je statečný, silný, ochranitelský a neobyčejně pohledný.
Je prostě neodolatelný a chemie, která je mezi těmito postavami je skvělá, jen to jiskří.
Pokud jste četli Dvory, řekla bych že Rhysandovi šlape na paty:-)
Já jsem nadšená a vyhlížím další díl,

Každá kniha má svého čtenáře.

21.11.2021 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Série Znovu od autorky patří mezi mé oblíbené :-)
Stejně tak je tomu i u její další série, která nás zavádí na střední školu Maxton Hall. V prvním díle, jsme se seznámili s hlavními hrdiny Ruby a Jamesem a jejich přáteli. Knížka Zachraň mě končila obrovským zvratem, který nejedna čtenářka těžce vydýchávala. Autorka se sama na konci knihy čtenářům omlouvala za takový konec.
Naštěstí jsme nemuseli dlouho čekat a za pár měsíců, se mohli začíst do druhého dílu.

Zachraň se, tento díl je možná malinko vycpávkový, nic moc se v knize zásadního neděje. Do příběhu nám autorka přidala další linky z pohledu Lýdie (setra Jamese) a Ember (setra Ruby). Obě jsou moc fajn postavy a já si čtení užívala, nijak mně to natahování nevadilo. Byly příjemným zpestřením a dokreslovaly celkově atmosféru celého příběhu i charaktery hlavních postav.
Konec tohoto dílu je ukončen dost dramaticky, takže opět budeme netrpělivě vyhlížet pokračování, kterého bychom se měli dočkat snad někdy na jaře.
Musím souhlasit, že mně také malinko vadil překlad tatínek v souvislosti vztahu mezi Jamesem a jeho otcem.

30.10.2021 4 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Na knížku jsem se velmi těšila, lákala mě, jak žánrově, tak především destinací, do které je příběh zasazen a tou je milované Skotsko.
Z knihy jsem malinko zklamaná, váhám, jak ji hodnotit, měla jsem příliš velká očekávání a ta se bohužel nenaplnila. Hlavní hrdinka Birdie byla za mě nezodpovědná, vše brala na lehkou váhu, tak nějak jí bylo všechno a všichni jedno a doufala, že jí její lži projdou. Prostě tak trochu dítě, fracek, který má vše tzv. na háku. Nejvíce mě iritovala její arogance a nezájem, že kolem sebe potopí spoustu lidí, kteří tvrdě pracují a chtějí dostat hotel zpět na výslunní. Co mně také vadilo, byly vulgarismy, pravděpodobně měly dokreslovat charakter Birdie, mě jako čtenářce ovšem nebyly příjemné.
Ostatní postavy byly sympatické, oblíbila jsem si Roxy, Billa i Jamese.
Ale abych nebyla jen negativní, musím říci, že jsme se v druhé polovině knihy dočkali toho, že se Birdie začala chovat zodpovědně jako dospělá žena, našla sama sebe, našla svůj sen i cíl. Také jsme se mohli kochat popisy známých skotských míst, za mě by jich mohlo být i více, ale i tak jsem byla ráda, že jsem se konečně dočkala.
Některé čtenářky příběh Birdie přirovnávají ke knihám od Julie Caplin, s tím nemohu souhlasit, u Caplin najdete milý příběh, který vám nabídne pohlazení po duši, krásný popis míst, cítíte atmosféru destinace na každičké stránce a romantická linka je nenásilná a krásná.
Tady se to pro mne bohužel tak nestalo. Přesto věřím, že se najdou čtenářky, kterým styl autorky vyhovuje a Nevinný záskok se stane jejich oblíbenou letní romantickou knihou. A je to v pořádku, sto lidí sto chutí, aneb každá kniha má svého čtenáře.

26.09.2021 3 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

V tomto příběhu sledujeme pětici mladých Američanů, kteří mají být infiltrováni do nacisty okupované Francie, s cílem provádět zde špionážní činnost pro vojenskou zpravodajskou službu.
Vážka je kniha, která ve mně budí rozporuplné pocity. První polovina je pro čtenáře docela náročná na udržení pozornosti, objevuje se zde příliš jmen. Každý ze špionů má tři jména, a to své civilní, pracovní a kódové, takže chvíli v tom čtenář tápe. Také množství dalších postav, které opravdu jednomu zamotají hlavu. Naštěstí je hned na začátku jmenný seznam, do kterého jsem velmi často nahlížela. Také v ději byly pro mne nelogické věci, za všechny uvedu příklad, kdy se agenti, kteří umí plynně francouzsky baví mezi sebou na ulici anglicky. Nad tím jsem se opravdu pozastavila.
Přesto, že mám ke knize pár výhrad, určitě ji mohu doporučit. Příběh je především o vzájemné pomoci, přátelství, solidaritě a boji proti nacismu.

20.09.2021 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Spisovatelka Laura Kneidl je přirovnávána k Moně Kasten, která je pro mě jednou z nejoblíbenějších autorek romantického žánru. A tak když od ní vyšla kniha Nedotýkej se mě, nešlo odolat a musela jsem si tuto knihu přečíst.
Není to klasická romanťárna, autorka v knize řeší i závažná témata. Knížka je velmi čtivě napsána, hlavní postavy byly super, nešlo si je neoblíbit, za mě ano a palec nahoru.

29.08.2021 4 z 5