blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

2,5 hvězdičky

Knížky této autorky bych zařadila mezi velmi čtivé, nicméně se většinou jedná spíše o průměrné thrillery. Sahám po ní, když si chci u knihy vyloženě odpočinout a zároveň jisto jistě vím, že ji slupnu jako malinu. Nečekám žádné zázraky a to se ani v tomto případě nekonalo, za mě klasická Lapena, která neurazí, ani nenadchne. Vlastně ani nevím, proč ji pořád čtu, asi moje guilty pleasure :)

05.05.2024 2 z 5

Bludy v hlavě: Úzkosti, pochybnosti a jiní spolubydlící Bludy v hlavě: Úzkosti, pochybnosti a jiní spolubydlící Alfonso Casas

Tak tenhle komiks? Totální srdeční záležitost, přečteno za poobědový spánek mrňouska, ale v hlavě ho budu mít ještě dlouho.

(Nejen) vtipně zpracované téma úzkostí, pochybností, toxických myšlenek a dalších podobných zloduchů, kteří žijí v naší hlavě a my během čtení můžeme přemýšlet, který je ten náš, co nám taaak otravuje život. Možná se mezi námi najde i nějaký šťastlivec, co tohle trápení nezná:)
Zároveň nám čtenářům ukazuje cestu, jak se naučit s těmito zloduchy žít, aspoň trochu líp. A jednou třeba úplně nejlíp :)
Doporučuji moc!!

10.04.2024 5 z 5

Divné děti a smutná kočka Divné děti a smutná kočka Petra Soukupová

4,5 hvězdičky

Paní Soukupová by podle mě byla skvělá psycholožka:) to, jak věrohodně dokáže vykreslit svět dětí, jejich myslí, jejich uvažování a vnímání (totéž umí bravurně i s dospělými postavami), je neuvěřitelný. Strašně mě to baví, strašně! Její styl psaní mi vyloženě sedí, kdybych měla čas, tak tuhle knížku přečtu bez problémů na jeden zátah a ten příběh? Hlavní hrdinové tu jsou děti, které tráví pár dní prázdnin na venkově, během nichž si stihnout vytvořit nová přátelství, zažít dobrodružství a především se zase dozvědět něco o tom, jak to na tom světě doopravdy chodí.. Ačkoliv je to kniha pro děti, věřím tomu, že si ji užije i dospělák:) Krásné čtení, místy až dojemné, zároveň ale milé, provoněné letním teplíčkem a pohodou. Jasně, autorčina beletrie pro dospělé mě baví ještě o něco více, ale tuhle knížku budu hodnotit rozhodně vysokým počtem hvězd:))

S klidem můžu říct, že Petra Soukupová je moje nejoblíbenější současná česká spisovatelka!

09.02.2024 4 z 5

Nesmírně zajímavé čtení, pan autor si opět vybral skvělého člověka, s jehož životem chtěl své čtenáře seznámit. Miluju, jak je na panu Dvořákovi skrze stránky cítit ta obrovská láska a zapálení pro své životní poslání - léčit. A zachraňovat.

Pokud bych měla komukoli doporučit nějakou knihu, a to i člověku, který běžně nečte, byla by to právě tahle, jednoznačně!

Užila jsem si každou jednu stránku. Dozvěděla se hromadu zajímavých a užitečných informací. Nahlas se smála, několikrát brečela... Skvělá práce!! :)

02.11.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Hlavní hrdina Ryland je jediný, kdo může zachránit naši zem. Ale má to jeden háček - Ryland to neví. Nepamatuje si ani své jméno, natož cíl jeho mise.. Jediné, co ví, je, že se probudil na neznámém místě vzdáleném miliony kilometrů od domova a společnost mu dělají dvě mrtvoly..

Tuhle těžkou bichličku jsem četla asi 2 měsíce :O Pocity z ní jsem měla místy spíše ambivalentní a to především proto, že mě daleko více bavila ta současná vesmírná dějová linka než flashbacky zpátky do minulosti. Navíc by jí podle mě prospělo, kdyby měla klidně o 100 stránek méně.

Ve finále jsem si ji ale moc užila, milovala jsem přátelství Rylanda a Rockyho, jejich dialogy a ten závěr? Naprostá bomba, z toho jsem byla solidně naměkko a z části to vykompenzovalo i ty pro mě méně zajímavé pasáže

13.05.2022 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Toto je zatím ta nejlepší knížka, kterou jsem za rok 2022 přečetla!

Mnoho věcí jsem tak nějak o spánku tušila, mnoho se jich ale i díky téhle knížce dozvěděla. Byl z ní cítit silný apel na čtenáře, aby si uvědomil, jak důležitou roli v našich životech hraje spánek a proto možná pro ty z vás, co s ním mají problémy, to nebude zrovna příjemné čtení.

Z textu bylo cítit autorovo nesmírné zapálení pro toto téma a asi i díky tomu se knížka četla neskutečně lehce, ač šlo o naučnou literaturu :)
Já knihu mohu jedině doporučit a jsem fakt moc ráda, že jsem ji přihodila do košíku, protože jsem si díky ní uvědomila spoustu věcí.

13.05.2022 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Já nemám slov. Tohle komiksové zpracování klasiky nemá absolutně žádnou chybu.
Po vizuální stránce - pecka. Z té detailní kresby cítíte naprosto všechno. Emoce, tu vyhrocenou atmosféru, tu lásku. Obsah snad ani nekomentuji, to je jednoduše masterpiece a klasika v jednom.
Fakt cením, že v poslední době tyhle klasiky vycházejí v podobě komiksových adaptací čím dál častěji. Za mě je to skvělý krok jak přiblížit tato díla i mladší cílovce.

07.05.2021 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Mě, jako ne příliš velkého znalce příběhu Věry Čáslavské, mnoho informací překvapilo a některé mě přímo až šokovaly! Život paní Čáslavské nebyl totiž vždy pohádkový a i přes tu spoustu medailí a sportovních úspěchů neměla v osobním životě zrovna štěstí. A po roce 1968 ani v tom pracovním.
Komiksy miluju, ale zde mně ne vždy vyhovovalo to barevné zpracování, možná bych ocenila, kdyby byl komiks pouze černobílý. To je asi jediné, co bych mu mohla vytknout, jinak příběh je to hezky zpracovaný, dává čtenáři vhled do části života naší nejúspěšnější gymnastky. Nečekejte však, že se o Věře Čáslavské dozvíte informace z celého jejího života. Příběh nás seznamuje se situací až od roku 1964.

11.01.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Achjo, tohle bylo taakové zklamání! Všichni fanoušci B. A. Paris pozor - nečekejte další psychothriller. A připravte se na nudné rodinné drama.
Námět mi vůbec nesedl, to bylo tak průhledné, bez nápadu, příběh ve mně nevyvolal absolutně žádné emoce a já se jen těšila, až to skončí. Ne ne, nechápu ty pochvalné recenze, prostě ne :D Jediné, co mohu pochválit, tak je autorčin styl psaní, protože se to opět četlo úplně samo.
Mám dojem, že tohle budete prostě buď milovat, nebo nad tím jen kroutit hlavou a chtít, aby to už hlavně skončilo! Schválně ale do knihy běžte a uvidíte sami, do kterého táboru budete patřit.

11.01.2021 2 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Já jsem tak šťastná, že jsem si konečně přečetla tuhle nesmrtelnou klasiku, protože byla naprosto boží. Má úžasnou atmosféru, moc mě bavil deníkovo/dopisový formát vyprávění a i když to není vyloženě nic hrůzostrašného, tak se našlo pár momentů, při kterých mi tuhla krev v žilách :)
Závěr jsem teda čekala velkolepější, to je asi jediné, co mě trochu zklamalo, ale i tak moc doporučuji!

21.12.2020 4 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Tohle byla tak krásná knížka! Lehce se četla, měla úžasnou a originální hlavní hrdinku a něžnou romantickou linku. Ideální odpočinková romanťárna, která pohladí po duši, ale i rozpláče.. A ten konec!!! :O Moc doporučuji!

02.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

KONEČNĚ! Konečně Shari Lapena napsala skvělý thriller plný tajemství, křivd, spletitých vztahů a samozřejmě - vražd. Za mě jednoznačně nejlepší autorčina kniha! Navíc se čte neuvěřitelně lehce, je krátká, napínavá a krásně promyšlená! Vůbec jsem netušila, jak to celé dopadne :) Doporučuji!

08.09.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Tohle byl pořádně nadupaný psychologický thriller! Plný lží, zla, vztahů a naprosto překvapivého a nervy drásajícího závěru! Bavilo mě, že nás autorka totálně mátla - chvíli jste měli pocit, že "to je přece úplně jasný", ale hned na další stránce do vás zasila semínko pochybností. Charaktery postav byly skvěle promyšlené, nikdo nebyl dokonalý a to autorce krásně nahrálo do karet, protože jste pochybovali snad úplně o všech. Jediné, co tomu celému ubírá na hodnocení, je nereálnost a je to škoda, kdyby třeba jen trochu autorka ubrala na dramatičnosti některých odhalení, celé by to vyznělo o dost lépe.

08.09.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Jak už je Fredrikovi vlastní - jeho um propojit humor se závažnějšími tématy se i zde ukázal jako stále aktuální! Nejedná se totiž o vyloženě humoristickou knihu. Celý příběh je vlastně takovým mixem krimi příběhu s humoristickými prvky, který je zaměřený na lidské osudy, které byly na první pohled dost zamotané, ale ve finále dokonale propojené!
Úzkosti a jejich lidé neřadím mezi autorovy nejlepší kousky, ale i tak ji musím doporučit - pobavíte se, místy vás některé osudy zasáhnou, občas se budete cítit jak Alenka v říši divů, ale celé si to užijete! :) Za mě super oddechovka!

08.09.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Příběh mě asi po 70 stránkách příliš nezaujal a tak jsem ho asi na měsíc odložila. Nedávno jsem se ale rozhodla dát mu ještě šanci a děly se divy! Příběh mě neuvěřitelně vtáhl a jelikož je jeho cílovou skupinou mládež (ačkoli podle mě byl pro tuto cílovku místy až příliš drsný), tak se i snadno a velmi rychle četl. Autorka svým čtenářům představila velmi krutý, ale originální svět, ve kterém nechybělo napětí, které bylo v některých pasážích velmi intenzivní. Samozřejmě, je to kniha pro mládež, takže tu nechyběla ani romantická linka a já našemu knižnímu páru vyloženě fandila! Nebyla totiž nijak výrazná a přeslazená, jak tomu u YA knih bývá zvykem. Vedle občasné zamilovanosti je příběh ale plný násilí, drsných scén a boje o život. Takže pokud se na knihu chystáte, nečekejte nic optimistického, příběh je to velmi krutý s ponurou atmosférou.

22.06.2020 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Úniková hra je mírně napínavý psychologický thriller, který se zaměřuje především na vztahy mezi lidmi, pro které jsou na prvním místě peníze a pozice v úspěšné firmě. Body strhávám za tak trochu "klamavý" název knihy, který slibuje něco úplně jiného. I přes to je to ale kniha, která má potenciál svým tématem zaujmout mnoho čtenářů.

22.06.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ačkoli mám pár výhrad, tak jsem si výjimečně u knihy Petry Dvořákové přála, aby byla delší! Příběh mladičké Báry mě zasáhl.. Byl emočně náročný a velmi autentický. Po dočtení jsem jen seděla a nevěřila tomu, jak to celé dopadlo. Tohle si určitě přečtěte! Je to velmi útlá knížka, kterou přečtete na jeden zátah a dlouho ji nedostanete z hlavy. Nedivila bych se, kdyby se z Vran stala na knižním trhu druhá "Hana". Na závěr možná dodám, že pokud jste v příbězích citlivější na velkou nespravedlnost a velmi negativní atmosféru, tak vám z této knihy nebude dobře na duši. Pak zvažte, zda se do ní pouštět.

20.05.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Jedním slovem - ZKLAMÁNÍ. Na to, jak jsem velká fanynka knih Roberta Bryndzy, se mi to nepíše snadno. Bohužel u této knihy jsem měla pocit, že to psal někdo zcela jiný. Nečetla se mi dobře a kdyby to nebyl dárek k Vánocům, tak bych ji ani nedočetla... V této sérii s největší pravděpodobností pokračovat nebudu. Bohužel.

20.05.2020 1 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Řeknu vám i když je to young adult kniha od autora, se kterým nemám vůbec dobrou zkušenost, tohle byla jízda! Kniha mě vyděsila a během čtení jsem měla ještě větší žízeň než obvykle :D
Za mě pecka a pokud máte rádi reálné katastrofické příběhy s postapo atmosférou, Sucho je jistota,že vás bude bavit!

19.05.2020 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tuhle knihu si přečtěte, máte-li rádi young adult knihy, thrillery a zároveň i netradiční pojetí vyprávění. Děj zde totiž sledujeme skrze tweety, záznamy z policejních výslechů a soukromé zprávy. Kniha dokonale ukazuje nástrahy online světa. Příběh je milý, ale zároveň napínavý a ke konci to je jeden velký nervák! Doporučuji

19.05.2020 4 z 5