BlackFun BlackFun komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásný a srdcervoucí příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Kniha nabízí promyšlenou a smutnou zápletku.Četla jsem všechny autorčiny knihy, ale Hana mě chytla nejvíc u srdce.

02.12.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kroky vraha je kniha, která je vlastně románem s detektivní zápletkou. Je to text, který se velmi odlišuje od klasických detektivních příběhů. Ale vlastně mě to na tom baví. Docela jsem si při čtení odpočinula, "porochňala" se v příbězích a mezilidských vztazích a jako nadstavba se tam vyskytovala i nějaká ta záhada. Žádné nervy drásající napětí, žádný strach z toho chodit večer sama na toaletu :D. Takže za mě skvělá kniha, která je vlastně velmi autentická. Nic tam není překombinované či fantasmagorické.

27.09.2020 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Zaplaťpánbůh jsem narazila na další skvělou detektivní sérii! Je to odpočinkové, ale zároveň mě příběhy nenudí a v rámci zkouškové prokrastinace jsou knihy od Weavera skvělou volbou! Doporučuji (nejen) všem studentům :))

17.01.2020 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Fíha. Nečekané. Překvapující. Musím však přiznat, že mi docela trvalo než jsem se pořádně začetla. Ale v okamžiku, kdy jsem se začetla, tak jsem byla ztracená. Už mě příběh nepustil. Doporučuju přečíst, za mě nejlepší počin od autora. A ten konec... smekám!

13.10.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Za mě super detektivka! Sympatičtí hlavní hrdinové a správně cáklý záporák. Rozhodně doporučuju a hned se vrhám na druhý díl :).

27.09.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Fajnové oddechové počtení. Příjemně zpracovaný příběh jedné rodiny :)

20.06.2019 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Tak jsem se k této literární pecce dostala konečně už i já. Ať se nevědomky vyhýbám dílům, o kterých všichni básní, tak se mě tato kniha našla vlastně sama. Nebránila jsem se a mám přečteno :) Bylo to moc hezké, milé.. a vlastně velmi hořkosladké..

22.02.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, kterou rozhodně doporučuji přečíst. Silný příběh, který je bravurně podaný, dělá z knihy opravdu skvělé čtení.

24.06.2019 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Naprostá bomba. Dlouho jsem nebyla spokojená sama se sebou - jak fyzicky, tak psychicky a konečně jsem před půl rokem našla naprosto jednoduché a úžasné řešení! Zhubla jsem, spím daleko lépe, mám více energie a to vše jen díky tomu, že jsem začala uvažovat nad tím co jím. Jedna z nejdůležitějších knih v mém životě! Doporučuji k tomu také přečíst Primal Blueprint od Marka Sissona :)

03.05.2015 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tato knížka patří mezi mé velké oblíbence, četla jsem ji od dětství už mockrát. Má jen jednu chybu.. už si ji až moc dobře pamatuji :(

01.09.2013 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Wow. Za mě velká pecka! Ač je kniha docela bichle (539 st.), tak jsem ji zvládla přečíst za jediný den. Příběh je strhující a nervydrásající. Jasně, občas jsou některé pasáže nepříliš pravděpodobné, ale mně to vůbec nevadilo. Autora a jeho příběhy mám moc ráda a opět nezklamal. Jsem na jednu stranu ráda, že jsem knihu dočetla, jinak bych měla okousané nehty až do masa :D

02.04.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

No.. já prostě nevím.. z Kate nejsem nijak nadšená. Docela mi chybí Erika. Do čtení jsem se docela musela nutit a mě příběh nijak nevtáhl. Určitě jsem četla poutavější knihy od Bryndzy :( Škoda.. ale podle ostatních komentářů jsem asi jediná :D

17.11.2020 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Šokující. Děsivé. Nečekané. Strhující. Musím říct, že se autoři vrátili v plné síle. Kniha vás okamžitě vtáhne do napínavého děje, kde podezříváte různorodé postavy, ale stejně vám pachatel unikne. Tedy aspoň mně :D Rozhodně doporučuji, kéž by se jejich další tvorba nesla v podobném duchu. Jedna z nejlepších knih série.

09.11.2020 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Weaver opět válí! Příběh je trochu zamotaný, ke konci jsem byla místy popletená, ale to svádím na svůj intelekt :)). Knížka měla spád, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Kniha určitě stojí za přečtení a těším se na další pokračování!

21.02.2020 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Výborný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Příběh Sebastiana graduje a je každým dílem lepší. Rozhodně doporučuju přečíst, ale rozhodně od prvního dílu, jelikož to za to stojí. A pokud nezačnete pěkně popořádku, tak se ochudíte o docela fajn příběh.

03.11.2019 5 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Za mě jednoznačná pecka! Příběh měl grády, byla jsem napnutá jak kšandy :-)

05.10.2020 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Strhující kniha, která mě chytla i přesto, že o vojenství vím velmi málo a nijak se o tuto problematiku nezajímám. Poutavé vyprávění chlapa, který prožívá svůj sen a život se všemi mínusy i plusy. Rozhodně doporučuji přečíst, člověk si krásně uvědomí, jak se svět netočí jen okolo něj a jeho starostí.

26.06.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vážení, já teda brečela jako želva......

13.01.2015 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Skvělá detektivka, kterou rozhodně doporučuju! Je však pravdou, že některé aspekty byly přitažené za vlasy, ale to autorce musím odpustit, jelikož jinak se to četlo samo :) Mimochodem - přečteno za jeden den ️

28.12.2021 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Mě to prostě bavilo :-). Některé pasáže se táhly, ale jinak to mělo vše, co jsem aktuálně potřebovala. Zajímavý příběh, nečekané rozuzlení - co víc si přát?

07.10.2020 5 z 5