BetyN. BetyN. komentáře u knih

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Určitě nelituji, že jsem si knihu přečetla. Je opravdu unikátní. Přijde mi zajímavé nahlédnout do hlavy člověka, který trpí úzkostmi. Ale bohužel ve mně kniha nezanechala žádné hlubší dojmy.

10.12.2019 3 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Málokterá kniha na mě tak silně zapůsobila. Je to krásný příběh, který stojí za přečtení. Může po něm sáhnout jak dospělý čtenář, tak teenager. To, že takhle skončí, by mě ani ve snu nenapadlo.

16.09.2019 4 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Série Monstra z Verity je moje srdcová záležitost. Proto musím dát plný počet hvězd, i když první díl se mi líbil o trochu víc. Jak už má kniha v názvu, je opravdu temná. Ale je také plná moudrosti a naděje.

12.07.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Přestože kniha Koláčky a spiklenci řešila poněkud závažnější témata než Muffin a čaj, opět mě pohladila po duši. Od první stránky mě vtáhla do děje a za tři dny jsem ji měla přečtenou. Dokonce bych i četla dál. Moje obavy, že druhý díl bude jen nastavování úspěšné knihy, se naštěstí nepotvrdily. Ani nevím, který díl se mi líbil víc. Oba jsem si zamilovala.

03.07.2019 4 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

I když jsem se na knihu moc těšila a měla velká očekávání, nakonec z ní mám pocit "neurazí, nenadchne". Z příběhu jsem necítila žádné velké emoce, přestože mě vlastně bavil. Všechno v něm však vypadá příliš jednoduše. Na odpočinek se ale kniha hodí.

23.06.2019 2 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Po skvělém prvním dílu jsem se na pokračování moc těšila. Nejvíce se mi na této trilogii zatím líbí originalita, čtivost a chytlavost. Ale mám problém s hlavní hrdinkou a především se špatnými popisy technologií a nelogičnostmi. Místy mi to přišlo příliš přitažené za vlasy. Vadil mi také milostný trojúhelník. Knihu může doporučit na odpočinek, je to určitě příjemná oddechovka, která se dobře a rychle čte, ale má i spoustu chyb. I tak se těším na závěrečný díl.

13.06.2019 3 z 5

Kniha krve Kniha krve Kai Meyer

Tak tohle byl famózní závěr této série. Opět mě dostala autorova fantazie a promyšlenost příběhu. Knihu jsem si moc užila.

21.04.2019 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

První díl této série miluji, ale druhý mě zklamal. Proto jsem trojku přečetla po více než dvou letech od dvojky. A překvapivě to vůbec nevadilo. I když jsem se toho bála, nakonec jsem si tuto knihu moc užila a bavila mě. Vůbec nejde o zbytečné natahování úspěšné série. Právě naopak. Doporučuji, tahle série (ač druhý díl tolik nemusím) stojí za to.

20.04.2019 4 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Bohužel jsem knihu nedočetla. Skončila jsem na straně 160 a dál už opravdu číst nechci. Tohle není nic pro mě. Žánrově bych tuto knihu zařadila jinam.

07.04.2019 1 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Kasie West to umí. U jejích knih máte zaruku dobré romantické oddechovky pro teenagery. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec to hodnotím velmi pozitivně. Bavilo mě to a to je jediný důvod, proč se do knih Kasie West pouštím.

02.04.2019 4 z 5

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

Na mě to celé působí nedotaženě. Příběh je dobře vymyšlený a má poselství, jenže něco tomu chybělo. A nezachránil to ani výtečná práce s barvami. Myslím, že by pomohlo pár stran navíc, nedělat takové skoky v ději a některé věci více vysvětlit. Škoda, očekávání byla velký. Mě to zklamalo.

02.04.2019 2 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Začíst se sice není jednoduché, ale přelouskat prvních sto stran určitě stojí za to. Pak je to dobře vymyšlená dobrodružná jízda, která obstojně konkuruje Percymu.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Zamiloval jsem se už v knize Šest vran. Ale tohle je dokonalost. Autorka vysokou laťku z prvního dílu ještě překonala. Pro tuhle knihu slova nenacházím snadno, protože je úžasná a já se od čtení nemohla odtrhonout.

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Tak tohle jsem nečekala... Kniha mě absolutně vtáhla do děje a naprosto dostala. Za mě jde určitě o jednu z nejlepších romantických knih pro teenagery. Zpracovává celou řadu zajímavých a komplikovaných témat, ale podává to zábavně a srozumitelně. Autorka má jedinečný styl psaní. V mých očích je Slunce je také hvězda lepší než Všechno úplně všechno.

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Kniha Podělaným navrch řeší mnoho zajímavých a aktuálních témat, která určitě náctileté čtenářky (nebo čtenáři) ocení. Jde tu hlavně o sesterské pouto, první lásku, sexuální orientaci, nadváhu a podobně.

Autorka to zpracovala moc hezky a citlivě. Ale není to nic víc než průměrná, milá, čtivá oddechovka.

Bohužel mi hlavní hrdinka chvílemi dost lezla na nervy a někdy mi přišlo, že se tam některé věci opakují pořád dokola.

Na Simona to za mě rozhodně nemá, což je právě kámen úrazu, měla jsem vysoká očekávání. I když nechci Podělaným navrch hanit, protože mě to bavilo a myslím, že tahle kniha rozhodně za přečtení stojí.

14.01.2019 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Bohužel jsem od Warcross měla příliš velká očekávání, která se bohužel nenaplnila, i když se mi moc líbil. Autorka umí psát a bavilo mě to. Jenže některé akční scény a scény z virtuální reality jsem úplně nepobrala. Konec je vynikající, nemohu se dočkat pokračování. Některé odhalení pro mě měla opravdu ten správný wow efekt, ale jiná byla od začátku jasná. Milovníkům Young Adult žánru to doporučuji, kromě klasických YA klišé a témat je v knize i mnoho originálního.

09.01.2019 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Pokud se Vám líbily předchozí komiksy Sarah Andersen, nemusíte se bát, že vás kniha Kočky útočí zklame. Pokud nečekáte čistě nebo hlavně kočičí tématiku. Té tu není o moc víc (možná úplně stejně) jako v předchozích komiksech. Já jsem se smála od začátku až do konce, protože humor autorka mi je nesmírně sympatický. Může to být i vhodný dárek pro nějakou potrhlou kamarádku, protože ta se v tom jistě najde.

04.01.2019 5 z 5

Kámošky až za hrob Kámošky až za hrob Noelle Stevenson

Pro mě stejně dobré jako první díl. Konečně se vysvětlilo, jak to všechno je a bavilo mě to úplně stejně jako jednička.

04.01.2019 4 z 5

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Bezva komiks pro děti, mládež i dospělé. Je to vtipné a bavilo mě to.

04.01.2019 4 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

Píseň stínu byla o trošičku slabší než první díl, protože tam bylo o něco málo ménně děje, ale i přesto jsem si ji dokázala užít a bavila mě. Skončilo to tak, jak mělo. Opět je to zvláštní, atmosferiká, melancholická a zajímavá kniha. Líbilo se mi, že se kniha zčásti odehrává, i když na fiktivním Snovíně, v Čechách.

04.01.2019 3 z 5