Beruska18 Beruska18 komentáře u knih

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Tyto knihy ze života mě baví a myslím, že každý se v nich najde. Čtou se tak nějak samy a zatím se mi neomrzely..

05.09.2020 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Mě se kniha četla moc dobře. Líbilo se mi, jak se příběh pomalu rozmotával a obě časové linky do sebe na konci pěkně zapadly.

28.08.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Velmi poutavě napsaný příběh. Při čtení se ve mně střídaly pocity jako na běžícím pásu, několikrát jsem měla slzy na krajíčku. Určitě doporučuji.

22.08.2020 5 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Kniha je velice čtivě napsána, ze začátku se jevila jako příjemné pohodové čtení, pak přišlo trochu napětí a nakonec překvapivý závěr, ten mě teda dostal!

30.07.2020 3 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Takový příběh ze života, kdy selhání komunikace a respektu mezi manželi vede k rozpadu jejich vztahu a ke komplikacím v životě dětí i širší rodiny.

26.07.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak pro mě velké zklamání, u knihy jsem se trápila, vůbec se nešlo začíst, připadalo mi to takové chaotické bez nějakého děje .......

21.07.2020 1 z 5

Takové fajn čtení ze života takové normální mámy od dvou dětí a myslím si, že některé její příhody jsou opravdu trefné a leckteré z nás velmi blízké ...

14.06.2020 3 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Knihy od této autorky se čtou sami a ani tato nebyla výjimkou. Podle obalu se může zdát, že jde o romantiku, ale je to příběh o životě, který přináší jak ty dobré, tak špatné časy.

02.06.2020 4 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

I když jsem od začátku tušila, jakým směrem se bude příběh vyvíjet, bylo to opět moc hezké čtení a donutí se zamyslet nad životem a nad hodnotami bytí.

30.05.2020 3 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Z počátku příběh trochu drhl, nemohla jsem se začíst a taky jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale nakonec z toho byl hezký detektivní román s milostnou zápletkou

26.05.2020 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Tuto autorku jsem objevila náhodou a zcela mě její knihy uchvátily a tato není výjimkou. Její knihy mohu jen doporučit.

20.05.2020 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Kniha, která určitě stojí za přečtení. Příběh o životě mladé německé učitelky v Sudetech a poválečném Československu a důsledky jejího života na další generaci.

15.05.2020 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Životní příběh dvou kamarádek, Laděny a Kamily, odehrávající se v 70.-80. letech 20. století. Příběh je reálným obrazem dob minulých, připomíná, jak se tehdy vlastně žilo.

07.05.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opět jeden ze silných emotivních příběhů. Velmi se mi líbilo prolínání částí z koncentračního tábora a gulagu .... Až těžko k uvěření, co je člověk schopen přežít ....

14.04.2020 4 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Kniha se četla poměrně dobře, že začátku jsem trochu tápala, zda mluví pravdu Caroline nebo Aidan. Opravdu velmi manipulativní děj, i když s trochu předvídatelným koncem

11.04.2020 3 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Kniha je velmi obsáhlá, říkala jsem si, že to snad ani nemůžu přečíst a ani jsem se nestačila otočit a jsem u konce. Kniha o odvážných ženách s něžnými jmény je velmi poutavě a zajímavé napsaná.

04.04.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Je to takový milý příběh o dětech, které mají pocit, že se od okolí liší a každý z nich se snaží s tímto nějakým způsobem vypořádat.

29.03.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná kniha zachycující těžký život havířů a jejich rodin. Děj plynul tak nenásilně a přesto se pořád něco dělo. Nelze nic vytknout.

25.03.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátký, ale velmi intenzivní příběh zachycující na pár stránkách komplikovaný vztah mezi matkou a dcerou .... úplně mě to vtáhlo do děje a tak jsem měla chuť Báře nějak pomoct, obejmout ....

16.03.2020 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Nevšedně napsaný příběh o nevěře, zachycující život jedné obyčejné rodiny, kdy za jedno drobné klopýtnutí stihne hlavního hrdinu doživotní trest.

15.03.2020 4 z 5