Mamince se budeš líbit

Alenka je učitelka. Tato „diagnóza“ jí na sebevědomí nepřidává. Večery tráví s knihami nad sklenkou červeného, protože kouzlo její osobnosti se patrně zatoulalo k někomu jinému. Nemá moc přátel a rozhodně nepatří mezi ženy, za kterými se každý otočí. Navíc ji maminka neustále kritizuje a srovnává s úspěšnější sestrou. Vše ale od základu změní náhodné setkání s elegantním gentlemanem Kristiánem, do kterého se Alenka bezhlavě zamiluje. Je až neobvykle zdvořilý, sečtělý a taky vzdělaný. Navíc má lukrativní zaměstnání, které však zůstává opředeno tajemstvím. Co když ale Kristián není tím, za koho se vydává? Může se za jeho jekyllovskou uhlazeností skrývat bezpáteřnost pana Hyda? Zatímco Kristián postupem času odhaluje svou pravou tvář, Alenka se mění…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432444/big_mamince-se-budes-libit-dxd-432444.jpg 3.963

Kniha Mamince se budeš líbit

knihovniceS

Mamince se budeš líbit
Krásná jednohubka na jeden večer. Pobavila jsem se. Beru to jako parodii na červenou knihovnu, která se promění v horor.
Příběh mladé učitelky angličtiny Alenky, které se nedaří v lásce, mezi kolegyněmi ve škole, ani v rodině. „Šedá myška“ bez temperamentu, večery tráví doma s knihou a sklenkou vína. Až jednou jí do cesty – přímo do louže „vjede vysněný princ“. Tady začíná změna, Alence se dvoří krásný mladý záhadný muž ... tajemný Kristián. Kristián Alence posílá dárky, objevuje se nepravidelně (je služebně na cestách) a je stále tajemný. Není jasné, kde bydlí, pro koho pracuje. Alenku mění k obrazu svému, stává se z ní divoch v milostných hrátkách ... Kam to až dojde si musíte přečíst sami. Úžasný děj, který mě nutil číst dál. Budete možná překvapeni jako já. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

zdehan
21.11.2021

Taková oddechovka neboli kávovka než vypijete kávu máte přečteno.

werick
30.08.2021

No..čekala jsem romantiku s dobrým koncem, ale konec mě velmi překvapil. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila. Fajn knížka na jedno odpoledne k vodě

musivila
22.05.2021

Za mě trochu zvláštní kniha. Styl vyprávění mně úplně nesedl. Ale jelikož se jedná o krátkou novelu, vydržela jsem a dočetla do konce. Přeci jen jsem byla zvědavá, co se z toho vyklube. No, konec je opravdu překvapující a zajímavý.

Doubravka1975
14.05.2021

Taková miniknížka a podle anotace to vypadá na nějakou tu klasickou romantiku jako v pohádce o Popelce a na začátku i to tak vypadá, ale pak jsem se nestačila divit a na konci který jsem četla raději 2x mi spadla i brada

Knishtagram
09.05.2021

Kdybych nebyl tak zatvrzelý vůči českým jménům v knížkách, dal bych této knize pět z pěti. Každopádně se mi děj líbil tak moc, že bych se nebránil ani filmové verzi. Pokud jste viděli Sex ve městě a 50 odstínů šedi, budete stejně zdeformovaní jako já, když si během čtení budete představovat postavy z výše uvedených filmů. Alenku jsem si představil jako Carrie ze Sexu ve městě a postava českého Kristiána byla pro mě autentická s americkým Christianem Greyem. Z nevinné učitelky se vyklubala pořádná dračice a musím uznat, že jsem takový zvrat v druhé polovině děje vůbec nečekal! Naprosto mě to dostalo. Tato kniha spadá do kategorie knih, které bych si s klidem a bez studu četl i v městské hromadné dopravě.

S.H.
05.05.2021

Ten konec jsem si musela ověřit, protože mi to nedocvaklo, neuvěřitelný!

Aknel26
28.04.2021

Když jsem si tu malou knížečku přinesla z knihovny, čekala jsem podle názvu něco humorného. A ono ne tak docela.
Když jsem přečetla první stránky, usoudila jsem spíš, že to je parodie na sladké banální příběhy. A ono ne tak docela.
Když jsem přečetla polovinu, říkala jsem si, že to má být parodie na špionážní romány. A ono ne tak docela.
Posledních asi 50 stran jsem zhltla naráz a závěr mě tedy překvapil, nebo spíš šokoval. Je to čtivý, skvěle vypointovaný příběh.