Mamince se budeš líbit

Mamince se budeš líbit https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432444/bmid_mamince-se-budes-libit-dxd-432444.jpg 4 72 39

Alenka je učitelka. Tato „diagnóza“ jí na sebevědomí nepřidává. Večery tráví s knihami nad sklenkou červeného, protože kouzlo její osobnosti se patrně zatoulalo k někomu jinému. Nemá moc přátel a rozhodně nepatří mezi ženy, za kterými se každý otočí. Navíc ji maminka neustále kritizuje a srovnává s úspěšnější sestrou. Vše ale od základu změní náhodné setkání s elegantním gentlemanem Kristiánem, do kterého se Alenka bezhlavě zamiluje. Je až neobvykle zdvořilý, sečtělý a taky vzdělaný. Navíc má lukrativní zaměstnání, které však zůstává opředeno tajemstvím. Co když ale Kristián není tím, za koho se vydává? Může se za jeho jekyllovskou uhlazeností skrývat bezpáteřnost pana Hyda? Zatímco Kristián postupem času odhaluje svou pravou tvář, Alenka se mění…... celý text

jonyrico
13.08.2020 4 z 5

Abych byl upřímný, když jsem s knihou začal, říkal jsem si, proč to čtu, očividně se jedná o naivní románek pro ženy a uvažoval jsem nad tím, že knihu odložím. Ale vydržel jsem, a udělal jsem dobře. Příběhu se nadá upřít plynulost a v druhé polovině jisté napětí. Jakkoli se mohla knížka zdát zpočátku plytká, závěr byl překvapující a nebojím se říct, že jsem to nečekal. Autor čtenáře udržuje stále v jakési pohodě a najednou bum. Kniha Mamince se budeš líbit z pera Jaroslava Konvičky je pro mě velkým letošním překvapením.

Blaufik
09.08.2020 5 z 5

Mamince se budeš líbit je novela, která vás chytne od začátku a nepustí dříve než s přečtením poslední stránky. Autorův styl psaní je opravdu čtivý a rozhodně si vás získá. Až mne mrzelo, že je kniha tak krátká a jeho příjemné vyprávění za chvíli skončí.

I když příběh, jako takový, svým námětem působí podobně, jako každý druhý román pro ženy, úplně tomu tak není a časem se ukáže, že může být až mrazivě reálný. Ale to už zacházím trochu daleko a nerada bych vám prozradila víc než je nutné.

Beruska18
30.07.2020 3 z 5

Kniha je velice čtivě napsána, ze začátku se jevila jako příjemné pohodové čtení, pak přišlo trochu napětí a nakonec překvapivý závěr, ten mě teda dostal!

Janaves
08.07.2020 5 z 5

Skvěle napsané, opravdu stojí za to ! Vtipné, uvěřitelné, jsem nadšená.

nada3314
10.06.2020 5 z 5

Pan Konvička se už musí červenat z té samé chvály na něj a jeho styl psaní... A ano, ani já nemůžu jinak a všem dávám za pravdu. Knha je sice pidi, ale přitom je plná akce a ten konec??? To jako fakt? Už jen kvůli konci si tu knihu musíte přečíst.... Po druhé za sebou mě autoři donutil děj sežrat i s chlupama (přiznávám, nechala jsem se lehce oklamat) a zajímavé je, že je to zase český autor... No jooo lumpové :-)))

Marjory
09.06.2020 5 z 5

Velmi rychle a stručně bych tuto malou knížečku popsala takto, je to velmi čtivé, pobaví a na konci huba či ústa (jak kdo chce) dokořán.

alnahu
09.06.2020 5 z 5

I mě se velmi líbil styl psaní pana Konvičky ,příběh Aleny mě doslova uchvátil -knihu jsem přečetla za jeden večer , konec -ten byl opravdu překvapivý. Kniha u které jsem se báječně pobavila.

blackoutzuzi
02.06.2020 4 z 5

Příběh mě až překvapivě rychle vtáhl, já mu věnovala maximální pozornost a stránky mi pod rukama ubíhaly tak rychle, že jsem se ani nenadála a byl konec. A ten konec! Jakože měla jsem pár variant, jak to celé dopadne a myslela jsem, že se rozhodně nemůžu mýlit - ha, chyba lávky! Autor si pro nás přichystal dost překvapivý závěr a já vyloženě čuměla, jak to celé dopadlo :D Za ten závěr palec nahoru!!

DoňaKarlita
02.06.2020 5 z 5

skvělý příběh,

alcerka
20.05.2020 5 z 5

Příjemná, oddechová knížka, která je i přes svou útlost našlapaná dějem.

sisnka
30.04.2020

Kniha je psána čtivým stylem, překvapilo mne, jak autor popisuje ženské cítění.Také se mi líbila nadsázka v popisu učitelského kolektivu. Závěr knihy mne ohromil.

blonďatá.luc
29.04.2020 3 z 5

Zřejmě jsem podle anotace očekávala jiný příběh, než jaký jsem ve skutečnosti dostala. Kniha je psaná čtenářsky vstřícným jazykem, ale děj mě až tak moc nenadchl. Postavy byly nesympatické, moc se mi nelíbilo, jak se hlavní hrdinka měnila... Ale závěr mě nadchl! Osvětlil mi spoustu momentů, nad kterými jsem předtím jen kroutila hlavou. Sice už chápu, proč kniha musela být taková, jaká byla, ale to nic nemění na mých dojmech ze zbytku knihy - možná teď, když konec znám, si příští čtení užiju podstatně víc ????

Regina_Falange
14.04.2020 5 z 5

Styl milého pana autora i jeho humor mám moc ráda z jeho předchozí knihy. Thumbs up za vtipné odkazy a přirovnání v celém příběhu, ten byl úžasný, reálný, nit se odvíjela správným směrem a závěr byl nečekaný a doslova mi, jak se říká, sroloval ponožky. Věřím, že mne bude v poličce čekat a máme společně za sebou jedno z mnoha čtení.

Bobina74
14.04.2020 5 z 5

Moc se mi líbil styl psaní Jaroslava Konvičky. Autor píše lehkou rukou, jeho příběh plyne uklidňujícím tempem, které je vám blízké. Zkrátka rodinné vyprávění, které s nedočkavostí „hltáte“ očima. Více v recenzi od Kniha za knihou.

Áňa 998
07.04.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem příjemně překvapená. Poslední dobou dávám opět českým autorům šanci, a přesně pro takové knihy jako je tato, je to správné rozhodnutí. Čtivá, místy komická, ale hlavně s parádním závěrem! :-)

sara.rejd
05.04.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem považovala za knihu pro nenáročného čtenáře, která neurazí, ale také zcela nenadchne. Opak byl ale pravdou! Až do třetiny knihy jsem se pousmívala nad nereálností děje. Do Alenky ze zapadákova se zamiluje sexuchtivý, hravý a pozorný Pan Božský, který je však mužem dvou tváří... Zkrátka přesně to po čem žena touží, ale v reálném světe si dovoluji říct, že žádná žena doma takového muže nemá - neexistuje... AVŠAK závěr knihy čtenáře rozseká, protože z absolutně nereálného příběhu se stane realita, reálný děj, který se opravdu může stát! A to žádný čtenář, který čte tuto knihu, do poslední kapitoly nečeká! Knihu mohu doporučit a již teď se těším na další autorovo dílo.

terulinek
02.04.2020 5 z 5

Zajímavá kniha, překvapivý závěr, doporučuji přečíst????????.

dračice.
29.03.2020 5 z 5

Tato kniha mi byla poskytnuta přímo od autora k přečtení na recenzi. Nabídku jsem ráda přijala, protože čtu ráda knihy od českých autorů. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, jen jsem doufala, že se mi bude líbit...
Kniha však toto předčila, je velice čtivě napsána, tudíž jsem ji vzala jak se říká jedním dechem. Zpočátku se jevila jako příjemné pohodové čtení, pak přišlo trochu napětí a nakonec pro mně překvapivý závěr!
Takže já určitě moc doporučuji a když neosloví vás, zkuste ji pořídit jako dárek sve mamince.A velky dik autorovy za příjemné počtení.

MMacicekk
25.03.2020 5 z 5

Nečekala jsem, že mě tahle malá nenápadná knížka tolik zaujme a příjemně překvapí. Pokud tedy toužíte po zajímavém příběhu, který zpočátku může působit prvoplánově až tuctově, čímž se nenechte mýlit, rozhodně po této knize sáhněte. Vřele doporučuji.
Více v recenzi v záložkách.