Beruska18 Beruska18 komentáře u knih

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Napínavé čtení od začátku do konce, příběh plný brutálních až děsivých scén, které byly místy k neuvěření. A ten závěr .... No to jsem vážně nečekala ????

02.04.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi emotivní příběh židovské dívky, Zuzany Libeskindové - dcery cukrovarníka, která prožívá bezstarostné mládí v blahobytu. Její život změní válka, poznává hrůzy koncentračního tábora a po návratu domů zažívá další násilí .... Určitě doporučuji přečíst ????

14.03.2021 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Tuto knihu bylo radost číst, zachycuje osud německé rodiny v poválečném období.

27.02.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Příběh lásky v době nelítostného, tvrdého režimu diktátora. Díky skvělému popisu osob i prostředí se ocitnete ve Španělsku a prožíváte osudy lidí různých společenských tříd. Za mě moc hezké čtení, i poučné.

12.02.2021 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín - město, které žije hokejem a kolem kterého se vše točí. Trochu rychlejší jízdu má až v druhé třetině, kdy jeden z hráčů udělá osudovou chybu a nepřizná ji. Následky pak nese cele město i hokejový tým. Příběh o pokrytectví, předsudcích, lásce a nenávisti.

01.02.2021 3 z 5

Vánoční hvězda a splněná přání Vánoční hvězda a splněná přání Zuzana Pospíšilová

Příběh malé holčičky z dětského domova, která má jen jedno velké přání ... četli jsme se synem a moc se mu kniha líbila.

16.01.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Nádherná kniha! Smutný příběh o konci druhé světové války a o osudech lidí v Lověšicích u Přerova nenechá nikoho chladným.

12.01.2021 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Příběhy lidí, kteří se vědomě rozhodli žít bez vztahu, protože jim to tak vyhovuje... nebo si to aspoň myslí. Čtení, které neurazí, ale ani nijak moc nenadchne

30.12.2020 2 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Osm příběhů, každý jiný se svým tajemstvím .... Čtení, které neurazí.

19.12.2020 2 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Příběh, ve kterém autorka opět klade důraz na rodinu a rodinné vztahy, občas běžící mimo vytyčenou cestu a narušující život ostatních členů rodiny, a které po určité době dorazí do cíle se šťastným koncem.

30.11.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napínavé čtení, zajímavá zápletka, nechybí milostná linka, někdy až moc erotiky. A nakonci si asi každý čtenář řekne, čemu tedy věřit?

23.11.2020 4 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Pro mě první kniha z prostředí Afriky a byl to opravdu silný a hluboký příběh, o to víc, že vychází z reality ....

17.11.2020 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Všechny povídky se točí kolem tématu sebevraždy a jsou opravdu silné...

11.11.2020 3 z 5

Střípky Střípky Táňa Keleová-Vasilková

Příběh ze života, který se může stát každému z nás.

29.10.2020 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Moc příjemné oddechové čtení, při kterém se člověk vcítí do hlavní hrdinky a 400 stránek uběhne lusknutím prstu :-)

24.10.2020 4 z 5

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Příběh, který je realitou všedních dnů. Rozpad manželství po 20.letech nemusí být vždy ztrátou, i když ze začátku to tak vypadá, ale i znovunalezením sebe a nového života, ve kterém konečně může člověk dělat to co ho naplňuje.

21.10.2020 3 z 5

Diagnóza učitelka 2 - Úča na cestách Diagnóza učitelka 2 - Úča na cestách Gabriela Falcová

Nenáročné čtení o životě jedné paní učitelky.

14.10.2020 2 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Takové nenáročné oddechové čtení.

06.10.2020 2 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Zpočátku jsem měla problém zorientovat se v osobách, ale postupně s dějem a s odkrýváním složitých rodinných vztahů a rodinného tajemství vše zapadá do sebe.

28.09.2020 4 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Námět knihy je z běžného každodenního života, ale zajímavě zpracovaný. Knížka mě bavila a dobře se četla.

18.09.2020 3 z 5