berila berila komentáře u knih

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Také jsem pro mě po delší době opět sáhla po této sérii a jako vždy jsem nadšená. Tato autorka nepotřebuje k udržení napětí spoustu mrtvých, spoustu střelby a zbytečné surovosti, jí postačí "jedna mrtvá" a přesto mě to nutí číst pořád, abych se dozvěděla, jak všechno dopadne. Ale ouva, na konci zjistím, že musím hned pokračovat dalším dílem, protože ten volně navazuje na předešlý díl. Takže momentálně dočítám "Kudy vchází světlo" a hned budu pokračovat, protože mi to nedá. Tahle autorka opravdu umí!

22.06.2020 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Musím se opakovat, takhle mladičká autorka a takhle nadějná. Není tady co dodat, sérii jsem přečetla celou a jsem maximálně spokojená. Všem milovníkům krimi vřele doporučuji k přečtení.

06.05.2024 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Co mi zbývá jiného než opět chválit autorku a celou sérii, kterou k přečtení mohu jen a jen doporučit.

30.06.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Jako obvykle jsem spokojená. Je úplně zbytečné se rozepisovat, líbí se mi celá série.

30.06.2023 4 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Že mě rozčiluje Sebastian, to už jsem zmínila. Teď se k tomu přidává i jeho dcera. Opět otevřený konec, takže nezbývá nic jiného než se dát do dalšího dílu. Všem opět doporučuji.

07.07.2022 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Moc dobrý thriller s tématem šikany. Už se mi to stalo několikrát u různých thrillerů a ani u tohoto příběhu mi obětí zrovna nebylo moc líto.

04.04.2022 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Po delší době jsem se k autorce vrátila v její nové sérii a mohu jen konstatovat, že se mi první díl série moc líbil. Uvidím, jak se bude celá série dále vyvíjet, ale podle komentářů zde na databázi to vypadá dost nadějně.

18.12.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Opět další výborný thriller od této autorky. Teď už jen čekat na další díl.

18.12.2021 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Mám ráda celou sérii a tento díl patřil, alespoň podle mě, mezi ty nejlepší. Určitě doporučuji k přečtení.

25.05.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tak tohle je naprosto úžasný thriller. Takhle si já ho představuji napsaný. Źádná slabá místa, opravdu skvělá jízda. Všem milovníkům thrillerů vřele doporučuji.

12.10.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Autorka patří mezi mé nejoblíbenější autory české krimi. Nikdy mě ještě nezklamala a ani tentokrát.

02.08.2020

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Kniha v e-podobě vyšla již koncem února, takže jsem se hned do ní pustila. Od ostatních příběhů v sérii se dost liší, protože hlavní hrdinka Kate se v rámci vyšetřování přesune do amišské osady. Příběh výborně napsaný (ostatně jako vždy u autorky), ale malinko mě mrzel konec, který se mi zdál dost uspěchaný a dle mého názoru nebylo vše vysvětleno. Ale přesto dávám plný počet *.

12.03.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak nevím, všude okolo samá chvála, ale mně v podstatě nevadilo knížku klidně odložit. To se mi často nestává. Napsané dobře, ale pro mě nic výjimečného, takový slušný průměr. Určitě znám mnohem více lepších thrillerů.

14.12.2018 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak nevím, vidím tady většinou samou chválu, ale mně se kniha moc nelíbila. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Když to srovnám s knihami od Aleny Mornštajnové, která také píše knihy ze života, tak Veselí byla dost velká slabota. Bohužel.

05.10.2018 2 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Nemohu jinak, než dát plný počet. Ještě teď slzím, když si vzpomenu na ty dva lidsky krásné človíčky, kteří dokázali tak nezištně pomáhat. Ale autore, co ten konec? To snad ne. Všem čtenářům vřele doporučuji.

04.10.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tak tady jsem spokojená. Pěkná detektivka. sympaťák detektiv, tři malé divošky (asi bych se někdy neudržela) a zajímavě se vyvíjející děj. Hned jsem se vrhla na další díl.

20.05.2023 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

U mě velká spokojenost, téměř nešlo přestat číst. Co se týče pachatele, tak jsem se pěkně "sekla". Nezbývá mně nic jiného, než všem doporučit.

10.02.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Tady nelze co řešit, jako obvykle výborné a už se těším na pokračování.

31.10.2022 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Začátek nové série a musím říci, že dost dobrý začátek. Určitě půjdu i do dalšího dílu a tento doporučím k přečtení.

28.09.2022 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Pro mě byl tento díl překvapením. Autorka mi na detektivky moc nepasovala, ale tady v tom případě mi "románový způsob" vůbec nevadil a příběh mě bavil až do konce. Určitě sáhnu po dalším dílu a už se na něj těším.

04.08.2022 5 z 5