Belanna Belanna komentáře u knih

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Další skvělý díl mé oblíbené série.
Tentokrát se řeší dva zdánlivě nesouvisející případy, které na chvíli Amelii a Lincolna profesně oddělí, aby je zase spojil v celek proti zločinci, který je opravdu rovným protivníkem obou detektivů.
Velmi mě potěšila přítomnost Kathryn Danceové.
Příběh napínavý od samého začátku, který v průběhu graduje a nenechá vydechnout.
Konec sice nebyl úplně podle mých představ, ale ono to vlastně ani jinak dopadnout nemohlo :)

23.11.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nádherná kniha, dojemná a lidská. Při čtení jsem měla pocit, jako kdyby se přede mnou odvíjel film, tak dokonale je napsána. Kniha o odhodlání, víře a lásce, kniha o síle znovu žít, plná citu. Kniha, na kterou dlouho nezapomenu.

27.01.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Dlouho jsem nečetla sérii knížek, která by byla tak vyrovnaná.
Každý díl je jiný a každý napínavý, brutální a nelze se od něj odpoutat.
Ava s Luckem se mi líbí čím dál více, jejich věčné dobírání si jeden druhého mě opravdu baví.
Plusem pro mě je i to, že autorka tu nelíčí pouze vyšetřování případů, ale velkou pozornost věnuje i pocitům, myšlení a chování postav. Díky tomu mi připadalo, že jsem opravdovou součástí příběhu.

02.11.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

2. díl mi připadal ještě o chlup lepší.
Více akce, skvěle propracovaný příběh do nejmenšího detailu, napínavé, místy mrazivé a opět brutalita přesně naporcovaná a podávaná.
Líbil se mi i pohled do soukromí hlavních postav, jejich myšlení a uvažování.
Mám pocit, že tu brzo těch 5* nebude stačit.

25.10.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jak už je tu mnohokrát zmíněno, v knize je krásně zachycena příroda a atmosféra močálů uchvátí. Je velmi lehké cítit vlhkost vzduchu a slyšet křik racků.
Bohužel samotný příběh mě výrazně neoslovil. Dost jsem bojovala s jeho nereálností.
Ano Kyu jsem si oblíbila, ale její příběh jsem si představovala víc drsnější, ne tolik "medový". Čekala jsem překvapení na závěr, ale takřka celý život shrnutý na pár stránek mě hodně zklamal.

29.07.2023 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Z prvního dílu Naslouchače jsem byla unešená.
Druhý díl skvěle navazuje, rozvíjí linii příběhu a ještě podrobněji nás seznamuje s fantasy světem a životem v něm.
Děj je svižný a napětí přibývá, množí se stvůry, ale také tajemství ....
Ilan je naprosto perfektní. Líbí se mi, jak se seznamuje se světem, poznává moudro, přátelství i nepřátelství. Svádí svoje malé i větší vnitřní boje.
Závěr mi nedovolí nic jiného, než sáhnout pro další díl.

05.02.2023 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Smutný příběh, o to víc smutnější, protože byl inspirován skutečností.
I když podle názvu jsem čekala něco trochu jiného, nespokojená jsem rozhodně nebyla.
Autorka svým stylem docílila, že jsem se dokázala do příběhu vžít a sdílet pocity zúčastněných, ať už ty mrazivé a nebo ty šťastné.
Užití retrospektivy mám v knihách ráda. A jak se dost často stává i tu byl příběh z minulosti poutavější.

18.12.2022 4 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Tento díl byl opravdu skvělý, nejlepší ze všech.
Obě dějové linky bezvadně podané a obě se proplétají kolem Francise Sullivana.
Postava Balzamovače a jeho činy dávají celé knížce žár.
Napínavé, nápadité, plné akce, velmi dobře se mi četlo a zamrzelo, že už je konec.

26.11.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Celá tato série je prostě dokonalá a to ve všech směrech.
Opět skvělá zápletka, napětí, brutalita, akce.
Avin případ ve Skotsku i Lucův ve Francii měli tentokrát mnoho obětí a jako vždy spolu nakonec souvisely.
Přibyly tu opět nové, zajímavé postavy, obnovila se stará přátelství a odpustily nějaké ty hříchy z minula.
Knížka se mi moc líbila, obdivuji autorku a její nápady a to jak si dokáže čtenáře doslova obtočit kolem prstu.

08.11.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

King jak se patří.
Ano, je tu hodně postav, ano je to rozsáhlé, ale také je to syrové a drsné. A je tu naprosto vše. Charaktery postav velmi různorodé, přesto úžasné. Hlavní dějová linka a několik vedlejších do sebe zapadají a jsou promyšlené. Je tu strach, panika, zlo, ale také dobro, naděje, odhodlání a víra.
Atmosféra knihy rezonuje ještě dlouho po dočtení.

14.01.2023 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Ke knize jsem přistupovala s vědomím, že jsem o této polární výpravě kdysi slyšela. Odnesla jsem si neskutečný zážitek. Perfektně zpracované dílo, mrazivá atmosféra, zajímavé informace, které pomáhaly utvořit si opravdu reálný pohled na situaci. Velmi těžko jsem se od knížky odpoutávala a samotný závěr mě doslova odrovnal.
Zaslouženě plný počet *.

10.12.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Nádherná knížka ze zapadlé vesničky na Šumavě i bez Pepíčka Bergmana.
Zajímavý příběh, krásné vyobrazení přírody, která na vás dýchne svou čistotou. Pátrání po minulosti rodin, které tu žily. Odhalení dávného tajemství, které pomůže obnovit zapomenuté hodnoty a podstatu života.

16.09.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První díl nové série, první setkání s autorkou.
Upřímně jsem na rozpacích, jak hodnotit.
Příběh samotný a zápletka se mi líbily, ale dlouho jsem se prokousávala počátečním "seznamováním se" s prostředím a postavami, což zabralo skoro polovinu knížky. Pak už se věci začaly hýbat a děj nabral spád, i když některé momenty mi přišly přes čáru.
Na konce jsem pak zjistila, že jsem dokonce zvědavá, zda nová životní situace detektivku Josii změní.

25.11.2023 3 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

U tohoto dílu se mi hodně střídaly emoce - vztek, lítost, úsměv a navíc jsem kroutila hlavou nad tím, jaké další psychopaty dokázala autorka vymyslet tentokrát.
Jako vždy tu máme dva případy, do týmu přichází nové posily a ani tentokrát se nevyhneme vztahům na pracovišti i mimo něj. Lively se ukázal jako skvělej chlap a Ava by si mohla udělat v hlavě konečně jasno :)

04.11.2023 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Autorka drží laťku.
Opět tu máme dva případy. Napětí ani akce neubývá. Je tu možná méně brutality, ale o to více se dozvíme o soukromí hlavních postav. Ava, Luc a i ostatní si čím dál více získávají moje sympatie (i když bych je místy občas praštila).
Celá tato série je povedená, oceňuji skvělý jazyk paní Fields, její smysl pro detail a um udržet čtenáře neustále ve střehu.

29.10.2023 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Vynikající detektivka.
Australský venkov, vražda Luka a jeho rodiny a k tomu pomalu odkrývající se tajemství minulosti. Napínavá, hutná atmosféra, děj, který lehce plyne a vy čekáte, kdy to bouchne. Prostřihy do minulosti byly voleny nenásilně a celou knížku dělaly o to zajímavější.
Těším se na další knihy autorky.

16.03.2023 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Od této autorky jsem přečetla první knihy Strašidelných domů a ty na mě dojem neudělaly. Dala jsem jí ještě šanci a čekala jsem tedy opět rádoby duchařinu.
Kořist je ale thriller a velmi dobrá detektivka v jednom, navíc zasazená do zajímavého prostředí australského lesa.
Napínavé, mrazivé. Střídá se tu odhodlání, strach, prohra, slzy i naděje.
Líbilo se mi rozložení a různorodost postav v příběhu, vcelku jsem si oblíbila policistku Carlu.
A ve svém odhadu na závěr knihy jsem se trefila pouze o "židli" vedle :)

02.10.2022 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knížka mě nadchla. Mark Watney a jeho sarkastický humor mě dokonale pobavil. Navíc to není knížka jen o humoru, ale skrývá v sobě i další o mnoho hlubší významy. Technické věci jsou popsány tak, že je pochopí i laik. Bezva čtení.

15.06.2017 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

I já jsem byla skeptická a vcelku dlouho jsem knížku odkládala, ale byla jsem mile překvapená. Autorka má pěkný a čtivý styl psaní, nepřehlcuje odbornostmi a udržuje napětí.
Byla jsem ráda, že jsem se "vrátila" do Čech, připomenula si známá místa a opět se setkala s naším humorem a mentalitou. Adam je slušnej řízek a Laura je kapitola sama o sobě. Myslím, že půjdu brzo navštívit Vesnici.

06.01.2024 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Pěkný výlet na soukromé lodi.
Ale nic není jen blyštivé, občas se ukáže i špinavý šrám.
Detektivka, která není postavena na brutalitě a potocích krve, ale svým zpracováním se řadí ke klasice v tomto žánru. Dobře se čte, obsahuje hodně dialogů a nechybí i dávka napětí.
Možná je to jen můj pocit, ale té "paniky" bylo u hlavní hrdinky zbytečně moc.

21.12.2022 4 z 5