Hodinář

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře" má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234747/lincoln-rhyme-hodinar-65u-234747.jpg 4.5975

Případy Lincolna Rhyma 7.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

Cold Moon, 2006

Kniha Hodinář

rekon
předevčírem

Zase moc dobrá detektivka, i když jednu hvězdu ubírám za trochu překombinovaný děj.
Mám ráda Rhymovo uvažování a jeho styl humoru.

Katulinka69

Tak tentokrát za mě zklamání, vysloveně jsem se nutila abych dočetla

konicekbily

Jeffery si drží svůj styl, svoje tempo, i zvraty v ději. Tentokrát mi to připadalo více překombinované, než jsem stačil vstřebat. Možná je to ale jen můj subjektivní dojem. Jsem ale s knihou spokojen.

x-lee-x
21.12.2020

Tento díl se mi četl hůř... neměla jsem trpělivost číst o postupném zajišťování důkazů, chyběla mi tam trochu akce a už jsem se těšila na závěrečné rozuzlení. Proto jsem často knížku odkládala. I přesto má vysoké hodnocení, protože tohle je prostě Jeffery Deaver a jeho styl

Berta099
12.10.2020

Nějak mě nenadchla

Juvka
03.10.2020

Kniha je plná zvratů a překvapení. Sice konec mě trochu zklamal, ale je pravda že bych tohle nečekala. Ale jinak samozřejmě opět výborná knížka.

Arlienen
05.09.2020

Hodinář se mi četl stejně dobře jako předchozí díly. Byl plný napětí a zvratů.

ninano
18.08.2020

Slušný, i když realitě nepříliš odpovídající, thriller.