Hodinář

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře" má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234747/big_lincoln-rhyme-hodinar-65u-234747.jpg 4.51043

Případy Lincolna Rhyma 7.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Domino

Cold Moon, 2006

Kniha Hodinář

lucie51997

Knihy od tohoto autora mam moc ráda příběh napinavej až do konce.Tenhle mnel obvzlast zákoně cteni

INCOGNITOREADER

Velice dlouhá kniha. V novém vydání 624 stran. Za mě až moc dlouhá a tím se bohužel stalo, že neubíhala zase tak moc rychle. Děj je velice zdlouhavý a řekl bych překombinovaný. Ze začátku to vypadá na vyšetřování případu docela šíleného a geniálního sériového vraha, ale nic není takové jak se zdá. Co rozhodně nepotěší, nebo bych se zde nebál použít výraz naštve, je otevřený konec. 624 stran a není to ukončené!?
Myslím, že tady by se rozhodně vyplatilo škrtat a knihu zeštíhlit. Dodalo by se na čtivosti a možná by závěr opravdu nemusel být tak moc překombinovaný. Dávno už neplatí čím víc pruhů tím víc Adidas.

jaroiva

Četla jsem nějaké "Rhymy", nějaké ty Danceové, a i když v nějaké Danceové už byla i spolupráce s Rhymem, tady do bylo ještě lepší.
Řekla bych, že tu bylo o něco míň Rhymovitosti než Danceovitosti. A to mě bavilo. I když Danceová je jako vždy nerealisticky geniální ve svém kinezickém oboru, baví mě to víc než nepřirozená genialita Rhyma v oblasti důkazů.
Takže celkově se mi tato kniha líbila určitě víc, než Deaverův standard. Samozřejmě, že po dvou třetinách knihy nevěřím, že to, co vypadá jako konec, je skutečně konec, ale vždycky jsem zvědavá, kde to autor zase otočí o 180 stupňů.
Hodinář bude patřit k těm, na které si asi i po nějaké době vzpomenu, o čem to bylo.

Rolada88
27.10.2021

Opět bravurně napsaný, případ plný zvratu dávám 100% i když ten konec už byl až moc prekombinovaný až nereálný

apq
26.08.2021

(+ SPOILER) Kniha se dobře čtej, děj vás vtáhne. Ale tak poslední 3/4 se mi prostě zdají prekombinované. Jinak mě trochu zklamal otevřený konec.

Lumír23
14.07.2021

(+ SPOILER) Je to teda hodně prokombinovaný příběh, ale dobrý. Máme otevřený konec, pro další setkání s Hodinářem, ale kdo ví? Bude - nebude? Zajímavý formát díla.

petulik330
12.05.2021

Další dobrá kniha o Lincolnovi a Amelii. Tentokrát to nebudou mít detektivové jednoduché, protože proti nim stojí geniální pachatel.
Byla jsem překvapená koncem knihy a to že dvou důvodů.
Nemůžu než jen doporučit.

kaliopka
03.05.2021

Deaver je pro mě jeden z nejlepších spisovatelů ,pokaždé když čtu knihu co napsal tak sem z knihy moc nadšená a čte se mi to lehce a hodinář je toho příkladem ,moc mě kniha bavila