Belanna Belanna komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tady jsem vcelku na vážkách. Je mi jasné, že se jedná o povídku, ale i krátký text může způsobit mrazení, být poutavý a zajímavý. Tady jsem se nedočkala.
Přestože se mi námět líbil, zpracování mi nesedlo. Jak rychle začalo, tak rychle skončilo, aniž by zanechalo nějaké stopy v podvědomí.

25.09.2023 2 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Zajímavé téma, zajímavá varianta historie, místa, kde by se člověk nechtěl ocitnout. Skvěle vyprávěné. Líbilo se mi rozdělení PO a PŘED. V pořadí, v jakém bylo použito, udělalo příběh poutavější.
Děj je místy ponurý až depresivní, ale jsou zde i úsměvné momenty.
Roman Bureš to má zkrátka za 5.

25.09.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Knížka mi dokonale sedla.
Bylo tu vše, co mám v knihách ráda, historický Londýn, řádění vraha, vyšetřování vraždy, napětí, složité mezilidské a společenské vztahy a sympatická Audrey Rose, která se zajímá o čistě mužskou profesi.
Autorce se povedlo vše skvěle skloubit a navíc protkat jemnou romantickou linkou. Těším se na další díly.

Velké plus patří také obálce.

23.09.2023 5 z 5

Osudná léčba Osudná léčba Robin Cook

Další velmi povedená knížka od pana Cooka.
Nový začátek mladých manželů lékařů a jejich dcery se postupně mění v děs.
Napínavé, čtivé, nemohla jsem se dočkat rozuzlení.
Opět tu narážíme na velmi citlivé téma, úspory a vliv ve zdravotnictví a jeho dopad na pacienty.
Doporučuji k přečtení.

22.09.2023 5 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Klasická detektivka postavená na logice a postřehu s neotřelou zápletkou se mi četla dobře. Trochu víc švihu a méně té politické opakovací omáčky by na škodu nebylo.
Micaela a Hans se mi líbili. Myslím, že se z nich vyklube skvělá dvojka.
Určitě sáhnu i po dalších dílech, pokud budou.

16.09.2023 4 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Vůbec to nebylo špatné a knížka mě mile překvapila.
Přestože některá místa mi připomínala jiná dílka či filmy, v globálu mi to nevadilo, protože zapadalo do příběhu. Skvěle použité citáty a hlášky dávají knížce jistý šmrnc.
Místy napínavé, místy úsměvné a místy k vzteku. Oceňuji zajímavé postřehy z oblasti biologie.

14.09.2023 4 z 5

Horečka Horečka Robin Cook

Další autorův povedený román. Poutavě napsáno, téma, které chytne.
Tady mi jen vadila rozvleklost ohledně chemičky a úřadů.

09.09.2023 4 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Tuto knížku jsem si přečetla z důvodu malé osbní výzvy.
Láska, která vydržela od mládí po stáří a jenž se vytváří a mění společně s životy hlavních postav, které ve mě sympatie nevyvolaly.
Pociťovala jsem pochopení, nepochopení, lítost, úsměv, ale i zhnusení nad některými situacemi. Místy bylo hodně zdlouhavé a zbytečně rozvleklé. Je tu však i několik vtipných pasáží. Zklamaná z knihy nejsem, ale nadšená také ne.

04.09.2023 3 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Ať Stephen King napíše cokoliv, stojí to za to a nemusíme se u toho jen bát.
Tohle bylo navíc takové milé a místy až něžné, mělo to nápad. Klidně bych vydržela o mnoho déle.

03.09.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Nebezpečná místa se mi z celé série líbily zatím nejvíce.
Částečně to je tím, že jsem si na Lottie a její postoj už zvykla a chvílemi mi už začínala být i sympatická.
Částečně tím, že knížka byla opravdu hodně napínavá. Autorka s námi manipuluje, abychom pachatele nemohli lehce odhalit. Všechno je ještě znásobeno krátkými kapitolami. Doufám, že u dalších dílů nebudu zklamaná.

02.09.2023 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Moc se mi líbilo.
Napínavé, plné dobrodružství, tajemství a záhad, vše zasazené do prostředí džungle.
Děj bez zbytečných odboček, vše souvisí se vším. Postavy se mi líbily, klaďáci i záporáci se vzájemně perfektně doplňovali. Četlo se mi skvěle.

31.08.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Trochu netradiční cestování časem.
Nora je zvláštní a naprosto neví, co od života chce, ale o tom je celý příběh, vyzkoušet a najít, to nejlepší.
V knížce jsou některé velmi zajímavé postřehy, nad kterými se musíte zamyslet, ale také pasáže, které mi přišly až zbytečné a nebo naopak hodně uspěchané úseky.
Celkově se mi však knížka líbila.

26.08.2023 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

U této knížky jsem hodně na vážkách.
Četlo se mi dobře a podhled z úhlu obou hlavních postav se mi líbil, místy bylo i napínavé, i když jsem čekala o dost víc mrazení v zádech.
Bohužel se mi brzo podařilo odkrýt směr, kterým se bude děj ubírat a proto byly některé pasáže zdlouhavé a nijaké. Navíc žádná z postav mě výrazně neoslovila a rozuzlení na konci mi nesedlo už vůbec. Průměrná knížka.

26.08.2023 3 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Série Města se líbí. Čtivé, napínavé, bez zbytečných odboček. Místy hodně ponuré, ale přesto je tu špetka naděje a optimismu do budoucna.

20.08.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Když nic nečekám, bývám překvapená. U této knížky to platí dvojnásobně.
Krásný příběh, plný emocí všeho druhu. Ty slzavé střídají nadlehčené situace a místy až černý humor, což v autorčině podání způsobí jedinečný čtenářský zážitek.
Eleanor jsem si oblíbila a vůbec mi nepřipadala "divná", jen zkrátka svoje.

18.08.2023 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Opět napínavé, plně zajímavých informací s dobrým příběhem.
Ze začátku sice vyžaduje vcelku soustředění, vzhledem k vědeckým aspektům a stále přibývajícím množství postav, ale pak už se začtete a jede to samo.
V tomto případě mi ani nevadilo, že se děj knihy točí kolem politiky.

13.08.2023 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

První setkání s autorkou a mohu říct, že to rozhodně nebyla chyba.
Příběh se trochu pomalu rozjížděl, ale ve chvíli, kdy byly představeny všechny postavy, mimochodem do jednoho šílené, se napětí stupňovalo a děj dostal spád.
Při čtení mě chvílemi mrazilo při pomyšlení, že by se to někomu mohlo stát doopravdy.

09.08.2023 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Kniha se stále aktuálním tématem.
První část je spíše popisná, mnoho odborných termínů, šifrování, ale pak už jen akce střídá akci a děj dostane ten správný spád.
Jak jsme již od pana Browna naučení, i zde hlavní hrdina přežije vše.

06.08.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Temné, děsivé, skvěle napsané.
Zrníčko do temnoty s notnou dávko kyselosti, která přechází až do hořkosti ....

06.08.2023 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Na knize mě zaujal název a zároveň i obálka. Musím konstatovat, že se opravdu nejedná o horor, ale o psychologický thriller.
Námět je zajímavý, i když ne úplně originální. Knížka má pomalý rozjezd a ve chvíli, kdy se vše dá do pohybu, už lze snadno předvídat, kam bude směřovat.
Čte se dobře a autorce nelze upřít smysl pro detail a fantazii.

04.08.2023 3 z 5